Kako da izvadim ventilator kabine


Recommended Posts

ne znas gde se skida ili kako ...otvoris haubu i poskidas one plastike na kojima vuce vazduh za kabinu iza usisne grane...i polako poklopce koji su preko propelera pa ventilator...preporucujem ti da ti auto bude hladan,ja sam par pita skidao kad je sve bilo vrelo i ne bih ti preporucio to...

Link to post
Share on other sites

Znam ja druze da dodjem do ventilatora,nego mi je problem kuda da ga izvucem napolje,da li moram poluge brisaca da skidam pa onda tuda da ga izceprkam nekako ili .......?

Link to post
Share on other sites

Druze meni na e 36 vuce vise od 20 ampera kad se direktno spoji ventilator,a nigde da nadjem podatak o njemu,zapravo nesto pravi problem i konstantno mi crkavaju reostati,cini mi se da je to puno ali.....,

Link to post
Share on other sites

Moras motor brisaca sa sve polugama da izvuces, a to ce ti pojesti 96% zivaca, verujem da ce ventilator i onih 4% posle..

Ma druze pojeo mi je vec sve zivce tako da nema vise sta da jede haha,i kada se izvade te poluge,jel onda moze tu da se izvuce taj ventilator

Link to post
Share on other sites

Moracu,ali najveci crnjak je sto ja nisam uopste siguran da je ventilator u problemu,ali od necega moram da krenem,nigde ne mogu naci podatke o tom ventilatoru,koliko je vati,koliko vuce ampera max itd

Link to post
Share on other sites

imam ja skinut ventolator od obicne ventilacije bez klime,verujem da nije neka velika razlika u potrosnji,ako hoces izmericu ti sutra koliko vuce,ali mislim da je 20A mnogo

Link to post
Share on other sites

obican ventilator od obicne ventilacije sa jednom elisom vuce u startu 9,5a a u radu oko 6A znaci ovaj kod tebe moze malo vise da povuce ali ne toliko vise

Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da na 12V vuce oko 10A ali da bude siguran bilo bi dobro da se proveri.

Ja druze ceo dan zovem servise u NS,ni jedan ne zna za taj ventilator ali je jos crnje sto i u bosch servisu ne znaju,kao da je sa marsa pao haha

Link to post
Share on other sites

izmeri na konektoru. nemoj da se mucis da skidas ventilator.

Ja izmerio druze,vuce 20-22 ampera na 12volti,problem je sto ne znam da li je to puno ili normalno,jer ventilator radi par minuta i stane,a jezevi crkavaju kao na traci

Link to post
Share on other sites

Idi lepo do nekog otpada pa tamo izmeri neki drugi. Verovatno ti je on nesto riknuo cim jezevi crkavaju. Bar mislim. Izmedju jeza i njega ide jedino prekidac, osigurac i relej. Ne vidim sta bi drugo vuklo toliku struju da jadni jezevi crkavaju...

Link to post
Share on other sites

Idi lepo do nekog otpada pa tamo izmeri neki drugi. Verovatno ti je on nesto riknuo cim jezevi crkavaju. Bar mislim. Izmedju jeza i njega ide jedino prekidac, osigurac i relej. Ne vidim sta bi drugo vuklo toliku struju da jadni jezevi crkavaju...

ja koliko sam skontao izmedju jeza i ventilatora ne ide nista,sem naravno zica(instalacije)

Link to post
Share on other sites

ma nemam auto datu,vec sam menjao ventilator,stari vuce i 28 ampera ali mu je los kolektor i cetkice,e sad ako sam i drugi ubo neispravan onda sam majstor haha,da napomenem da se i kod starog i ovog drugog desava isto,radi par minuta,pocne da se zaukava i stane,jez izdrzi mesec dana i ugine,tako da nemam ni hladjenje a ni jezeve

Link to post
Share on other sites

izmerio sam kao sto pise u postu iznad

Da da vidim sada,hvala ti,onda ipak izgleda da ovaj moj ventilator vuce za medalju,po svemu sudeci ce napolje da leti

Link to post
Share on other sites