neravnomeran rad motora prilikom ukljucivanja klime


Recommended Posts

Posedujem bmw e46 320 d automatik.Sada u ovim vrelim danima primetio sam da kada ukljucim klimu motor pocinje neravnomerno da radi i kasni na odzivu gasa,znaci kada nagazim papucicu gasa on trenutno ne reaguje tek posle nekih tri cetiri sekunde on povuce.Da li neko zna u cemu je problem i da li postoji mogucnost da sistem nije potpuno pun freonom ili je nesto drugo u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Uvek kad se ukljuci klima odnosno kompresor klime desi se oscilacija u radu motora i ler gas se malo pojaca jer ipak je za rad kompresora klime potrebna odredjena snaga koju crpe iz motora pa je samim tim automobil manje stratan i kasni na odziv gasa, sto je motor slabiji to se ova anomalija jace manifestuje.

Link to post
Share on other sites

Ne razumem kako moze da bude motor slab kada auto bukvalno leti,u pitanju je motor od 2000 kubika,100kw ili 136 ps i jos da kazem da auto lepo ide i kada klima radi jedino je to sto neravnomerno radi kada stoji i kasniji odziv gasa ali kada krene onda mu nema mane.Ako je protokomer u pitanju to bi trebalo dase odrazi i u voznji ili mozda gresim.

Link to post
Share on other sites

ja na mojoj e34 2.5 141kw ka upalim klimu neces verovati ko da vozim 1,6. :D

nema ni upola snage. Ler naravno varira kako kompresor ukljucuje i iskljucuje..

Link to post
Share on other sites