poliranje soferke


Recommended Posts

zna li iko s cim se moze polirati soferka i mogu li se ikako maknuti oni risevi sto naprave brisaci???ima li kakva posebna polirka ili nesto slicno?veceras sjedah kod druga u 320d i on oce da mijenja soferku jer mu je bas nagrdjena od riseva...

Link to post
Share on other sites

ima pasta sigurno samo takodjer neznam kako se zove ali meni se nije dalo zamarati sa tim poliranjem pa sam odvezao auto u firmu sta to radi 15 eura i bude ko nova sad cu kad regujem baura i na njemu sva stakla da mi odrade stvarno razlika bude ko nebo i zemlja a ni cijena nije pretjerana

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

ja sam je polirao sa turtle wax polir pastom za metalik boju i izgleda savrseno, alio rucno sam je radio, ne znam masinski sta se desava kad uradis isto. posle toga voda bezi sa sofereke jedva da stigne da kapne odma nestane

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Turtle Wax Headight Lens Restorer kosta oko 20 evra

u pakovanju dolaze dve bocice inace ova pasta se koristi vise za farove ali ja sam je licno koristio i na staklu.

takodje sam koristio neke paste bilo koji ali finiju pastu ali da je radis masinski jer rucno je do bola zajebano i ima da se oteglis dva dana. obicno kad se radi masinski tj mozes da upotrebis busilicu i na nju stavis dodatak koji je za poliranje.

da ti napomenem da kad poliras radi se sa malim obrtajima( na busilici)

ili jednostavno kucaj na www.youtube.com ''polishing the windshield''

Link to post
Share on other sites

mislim da je video br 2 kao tvoj slucaj na kome lik kaze da moze i malo da se finijom vodenom osmirgla ako je bas veliki ris od brisaca

uzmi bilo koju pastu za ciccenje i za poliranje dodatak udeni na busilicu ili brusilicu i na malim obrtajima i ima da sija

Link to post
Share on other sites

ma da l' ste ozbiljni? da polirate staklo :blink: i jos polirom za farove. :lol: svako poliranje bilo koje povrsine koja je fizicki ostecena podrazumeva skidanje jednog sloja materijala a to znaci da bi celu povrsinu soferke trebalo dovesti na nivo najdublje ogrebotine. u slucaju da ne uspete to, soferka ce dobiti dioptriju a to svakokao ne zelite da se desi. postoje poliri i koje kakve magicne vodice za poliranje stakla ali ne i kod nas. Ja sam jedno vreme intezivno istrazivao na tu temu i na kraju sam skapirao da je isplativije zameniti soferku nego porucivati polir iz USA. Osigurate soferku pri registraciji i siguran sam da cete se nakon toga vrlo brzo naci iza nekog kamiona koji prevozi shut. bogu fala, gradilsta koliko volis. :)

Link to post
Share on other sites

zverko normalno da se menja ako ima kratere a poliraju se samo sitni risevi i polira se cela soferka normalno ...kakva dioptrija kakvi bakraci to je sasvim jednostavan zahvat ... i nijedno osiguranje nece da ti zameni soferku ako imas tragove od brisaca

Link to post
Share on other sites

Ja bih polirao samo zato jer imam milijardu sitnih riseva koji su se pojavili tokom 20ak godina, ovo vezano za tragove brisaca znam da ne moze, ne bih ni pokusavao. Mada sam i ja zakljucio da je osiguranje stakala bolja varijanta :)

Link to post
Share on other sites

Ja bih polirao samo zato jer imam milijardu sitnih riseva koji su se pojavili tokom 20ak godina, ovo vezano za tragove brisaca znam da ne moze, ne bih ni pokusavao. Mada sam i ja zakljucio da je osiguranje stakala bolja varijanta :)

Link to post
Share on other sites

zverko normalno da se menja ako ima kratere a poliraju se samo sitni risevi i polira se cela soferka normalno ...kakva dioptrija kakvi bakraci to je sasvim jednostavan zahvat ... i nijedno osiguranje nece da ti zameni soferku ako imas tragove od brisaca

brale, kad kazes poliranje ja mislim na ono sto sam okacio. to je poliranje stakla a ne ovo na ovom golfu i krajsleru. pogledaj klip pazljivo i slusaj sta covek prica.

Sto se osiguranja tice, osiguranje ti nece osigurati soferku ako je ostecena u smislu da ima pukotine i zvezdice. Ogrebotine od brisaca se vrlo lako prikriju jer su vidljive samo pod odredjenim uglom i nocu kad farovi biju direkt ka tebi. Nije ovo svajcarska :)

Kao sto rekoh, poliranjem polir pastom za lak skidate samo patinu koja se vremenom natalozi na staklo, nista vise. Evo ja imam bas ovaj Meguiars NXT 2.0 pa cu da probam i dokazem vam da ne moze da se ispolira time.

Link to post
Share on other sites