poliranje soferke


Recommended Posts

moze bro videces kad ispoliras ima ptice da se zalecu u staklo misleci da ga nema .... znaci samo lagano :pilot::pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Kao sto rece Zverko, ako se cela povrsina stakla ne skine ravnomerno (sto je rucno nemoguce izvesti), pojavice se "dioptrija". Drugi problem je sto ce se ipak istanjiti spoljni sloj stakla i soferka ce teoretski postati osetljivija na udarce kamencice. Ja mislim da ovo ne moze. A i ako moze, mislim da se ne isplati. Mada ko zna. :unsure:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Neznam na kolike riseve mislite,ja kod sebe na jednom delu soferke imam bas dobre brazde i smirglao sam vodenom i nista.. Kad sam presao pastom samo mi je umrljala jos gore jer udje pasta u te brazde i masina nemoze da istera. Drugaru sam polirao vizir od kacige gde su bili dosta manji risevi ali opet nista. To je neko moje iskustvo sa tim...

Link to post
Share on other sites

ja sam soferku polirao pastom za poliranje auta. rezultat je da voda bezi kad kisa pada i da ne trebaju skoro brisaci. brazde nisam imao ali kazem sta sam dobio. inace vizir za paintball maske poliram redovno, plastika je u pitanju i sve se skine. ako ima vece ostecenje ide 800 opa 2000 i onda pasta 3m zeleni cep sa polir masinom. isto i za farove...

Link to post
Share on other sites