Recommended Posts

Dakle zamjenio sam motor stavio m20b25 iz e34 s njegovom instalacijom sad mi neradi obrtomjer, a prijasnji motor je bio m20b20, primjetio sam da na mjenjacu ima dzek s tri zice i prekinuta je jedna zica zelene boje da li je do nje sto neradi obrtomjer, pokusavao sam i s drugim satovima isto se dedsava radi km/h a obrtomjer nece, molim za pomoc hvala unaprijed

Link to post
Share on other sites

na menjacu treba da imas 2 zice...a problem ti je verovatno jer se ne gadjaju pinovi na dzekovima motorne i sasijske instalacije...mrzi me sad da trazim pod kojim brojevima su na e30 i e34,ali pogledaj na dzeku sasijske instalacije,treba da imas jednu tanku crnu zicu i vidi da li na motornoj instalaciji imas crnu zicu i jel na tom pinu,ako je na nekom drugom premesti je na taj gde je na sasijskoj,a ako je nemas,mozes i sa bobine da dovuces impuls do dzeka i to ce da sljaka...

a mogao si i da ostavis motornu instalaciju sa starog motora pa ne bi imao nikakvih problema..

Link to post
Share on other sites

Provjerim to druze razlika je bila u obliku dzeka izmedu e30 i e34 spojili smo zelenu da se moze plaiti i gasiti kako treba i ostale su dvije zice na sasijskoj i motornoj instalaciji, pokusavali smo okretati te dvije zice al nista obrtomjer neradi al u oba slucaja radi brzinomjer, ako sam te shvatio kako treba da od bobine da jednu od tih zica sto imam ispod ecu-a? nije mogla otisla uz motor takav dogovor bio.

Link to post
Share on other sites

brzinomer nema veze sa motornom instalacijom.Koje boje su ti te 2 zice? Jel imas crnu zicu na sasijskom dzeku?Ako nema vidi u kaseti pored ecu-a dal imas dzek sa 3 zice od kojih je jedna crna..

Link to post
Share on other sites

Evo ovako druze na kockinoj sasijskoj imam 3 zice

- crna

- zelena

- zuto-bijela

na e34 (motornoj) instalaciji imam:

- braun

- zeleno-bijelu

- zeleno-braun

Takode imam jos jedan dzek al su na njemu 4 zice,vjerovatno se nekopca nigde

- crno-plava

- crno-zelena

- crno-siva

- crvena

S kojeg spoja da uzmem zicu s 15 ili sa 1 na bobini?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...