Recommended Posts

Riknula vec druga pumpaza gorivo u roku od pola godine..polovna naravno.. Resio da uzmem novu, ovo ne vredi(svaka skola se placa). Ima li neki proizvodjac da je ok sa cenom i kvalitetom, a da nije bosch, vdo i ostali renomirani ?

E36 M40 1.8

Link to post
Share on other sites

Onda tog proizvodjaca da jurim :). Koliko si km-a presao za dve godine ? Ko prodaje u BG-u Mapco pumpe ?

Ne bitna je kilometraza,bitno je da imas minimum godinu garancije,ali mapco kao mapco i nije neka firma,videcu sa drugarom gde on kupuje pumpe za zamene u servisu,ali do sad nije imao reklamaciju,mislim da je u tikivent-u,ali provericu i tacan naziv proizvodjaca.

Link to post
Share on other sites

nije bitna kilometraza,vec da auto nikad nebude ispod 10l :rolleyes:

moze da bude bilo koji proizvodjac ako cesto auto ostaje na rezervi

ja od kad sam poceo da vozim,zamislio sam u glavi da mi je kad dodje na prvu crtu(odprilike 10l) prazan rezervoar i teram da dolijem odmah

Nikad,ali nikad mi se nije upalila lapica od rezerve

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao neki retardirani prekidac za plin koji ima opciju samo na benzin ili benzin plin pa on prebacuje kako hoce, nije imao nikako samo plin, sipao sam benzin do crte iznad rezerve i skala je sama od sebe padala i ako nisam vozio na benzin dolivao sam par puta i poslednji put cim je zakucao ispod rezerve odmah je crkla pumpa istopila se i celo ono kuciste u kome stoji... Sad sam promenio prekidac koji ima opciju samo plin tako ga palim i vozim dop ne nabavim drugu pumpu, sad se nece trositi benzin ako ja to necu tako da ce i pumpa duze da traje :lol:

Link to post
Share on other sites

Prekidac je imao samo 2 polozaja, i ne znam na koju foru je radio, uvek je stajao "samo" na plinu a trisio benzin u velikoj meri a bogami i plin u isto vreme :lol: na "samo benzin" sam prebacivao samo ako ne upali iz 2-3 kratka verglanja i onda upali pa ga vrnem na plin... Zato sam zamenio prekidac, stavio sa 3 polozaja automatski i on ce da radi kako treba, od kad nema pumpe ne trosi benzin uopste i malo teze pali :lol: :lol: :lol: ali je nov akumulator i nema problema kod duzeg verglanja...

Link to post
Share on other sites

i kod mene je isti takav prekidac,2 opcije

1.samo benzin

2.benzin od paljenja do 2000rpm posle toga plin

ali mi netrosi benzin uporedo sa plinom

morao si da primetis da ti trosi oboje zajedno,jer tad auto trokira najstrasnije,jer nemoze da proguta toliko goriva(benzin+plin)

Link to post
Share on other sites

Ocisti dizne ili ti je vrisnuo regulator pritiska. Ne sme da trosi benzin dok je na plinu, osim ako nije sekvent, koji zna da povuce benzina ako mu zafali plina

?????

Samo mi pojasni kako to na sekventu hoce da povuce benzin kad mu zafali.

Link to post
Share on other sites

Ma nije trokirao i nije trosi u isto vreme nego kad je sta hteo, radio najnormalnije, jedino kad je desno znao sam da je benzin non stop kad je levo nisam znao kad je sta jer je trosio benzin koji inace nigde ne curi a trosi i plin koji sam redovno sipao... Ravnomerno radi ali ne znam kad sta trosi tj nisam znao, od sad cu znati... :)

Link to post
Share on other sites

?????Samo mi pojasni kako to na sekventu hoce da povuce benzin kad mu zafali.

Lepo, kad mu opadne pritisak, npr ako si pri kraju i gazis ga pun gas, videces da treperi lampica, ali ne pisti ti da vise nemas plina, nego samo treperi. Jos je na "plinu" ali dok treperi guta zinbe

Ma nije trokirao i nije trosi u isto vreme nego kad je sta hteo, radio najnormalnije, jedino kad je desno znao sam da je benzin non stop kad je levo nisam znao kad je sta jer je trosio benzin koji inace nigde ne curi a trosi i plin koji sam redovno sipao... Ravnomerno radi ali ne znam kad sta trosi tj nisam znao, od sad cu znati... :)

Ne mora da trokira, dovoljno je da jedna dizna ne zatvara i da propusta benzin. Ne mora pumpa da bude ukljucena da bi ti tako trosio, dovoljan je vakum koji klipovi stvaraju. Plus kad ti je iskljucena pumpa nema sta da hladi dizne, tako da se pregrevaju i postoji mogucnost da iste izgore. A te price da on trosi sta hoce na obicnom su obicne budalastine i neznanje

Kad namestis pumpu skini crevo sa regulatora pritiska goriva i proveri da ne pusta u usisnu granu.

Ili postoji ova opcija, kao sto sam napisao gore

Link to post
Share on other sites

On je 100% palio na benzin jer se oseti na auspuhu, ali prelaz sa benzina na plin se stvarno nikad nije osetio kao sto bi trebalo, da padnu obrtaji dok ne stigne plin u usis... Tako da ne znam kad je prebacivao, znam samo da mi je 20l benzina potrosio na nekih 500km a nisam ga uopste vozio na benzin... To je velika potrosnja benzina s obzirom da ja na nedelju do dve predjem toliko, koja je poenta plina ako ce da trosi i jedno i drugo kao da je tenk...

Link to post
Share on other sites

U rezervoaru uvek ima 30+ l bas iz tog razloga, vozim na plin, filter goriva menjam na 15000k i opet su predhodne riknjavale :-D . Nek potraje i dve godine, bicu zadovoljan :-)

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 11 months later...

Da se javim posle dugo vremena sa pitanjem. Da ne otvaram novu temu, koliko bari treba da ima potapajuca pumpa za m40 1.8 motor 3 ili 3,5. Na netu ima i jednih i drugijh podataka. I drugo koliko je bitan protok u L/h. negde pise 130, a negde 95. U velikoj sam dilemi.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites