Kako postati drifter u SRB


Recommended Posts

Pozdrav,evo mene iskreno zanima koji je put od ljubitelja automobila koji ceo zivot razmislja o nekom auto takmicenju,trkama,driftu...da pocne da se takmici,pa voleo bi da saznam ovde iz prve ruke kako stvari stoje konkretno sa driftom u srbiji od ljudi koji se time ozbiljnije bave,nadam se da i druge ljude zanima ova tema.

Link to post
Share on other sites

Naravno da izbegnemo ono treba puno novca,jer svi znamo da bilo kakvo takmicenje zahteva dosta novca.

Link to post
Share on other sites

Da kazem zanimaju me opste stvari,kako ljudi treniraju,vezbaju,spremaju se za trku,koliko vremena odvoje,dal je moguce da to bude lep hoby i sto da ne neke osnovne troskove da znamo mi ljudi koji nismo upoznati sa time a voleli bi da se time bavimo.

Link to post
Share on other sites

evo ja cu da probam mada nisam drifter.

kao prvo treba ti auto sa zadnjom vucom ne ispod 200 do 250 hp onda kod majstora ili ako si i sam majstor mora da se doradi za drift rucne kocnice minusi na tockovima diferencijali prenosi roll barovi...................................

a sto se vezbanja tice mislim da jos uvek nema staza za vezbanje nego nadjes neki parking prostor i cepaj samo oprezno ili po mogucstvu da je prazan dok ne uvezbas.

ima tu jos toga da se prica i objasnjava ali to prepustam strucnjacima ;)

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru,ja sam ovo poceo u temi chat,da bi se sto vise pricalo i priblizilo ljudima i pogotovo omladini koja ima zelju da se bavi ovim sportom,cekaju se strucnjaci.

Link to post
Share on other sites

Za pocetak spremis bar 3000e i pocnes da pravis e30 :) onda nadjes mesto gde ces da treniras, sto je u srbiji mnooogo tesko pa se sav trening svodi na dan pre trke. U pocetku nadjes bilo kakve gume, sipas gorivo i cepas, ali kako vreme prolazi vidis sta ti sve fali, da auto nema snage, napravis nesto jace onda pocne da trosi gume te polovne za jedan krug... u pocetku mozes da prodjes sa par guma i 20-30l benz, vec kasnije to prelazi na nekoliko novih setova... stavis sve na papir pa vidis koliko izlazi po trci :)

Link to post
Share on other sites

Na sta obratiti paznju kod nabavke kocke ima li razlike izmedju limuzine,kupea i karavana,ocu reci sta je bolje? Koji je motor najbolje ubaciti....?

Link to post
Share on other sites

Najverovatnije cu u austriji pazariti e36 od prilike isto me dodje kao kocka u srbiji,pa polako sklapati masinu za drift,za pocetak bi gledao da u njemu vec bude motor 2.5 m50,a kasnije se moze ubaciti nesto jace videcemo,hvala svima na odgovorima.

Link to post
Share on other sites

Pa zivim u austriji al sam svaki vikend skoro ovde,drzao bi auto ovde videcu na koju foru bi mogao sve to da izvedem.

Link to post
Share on other sites

Kupi ti lepo stranca e36 2.5 ili 2.8 stavi amortizere, rucnu, zavari diff i pun gas... nemoj da bacas pare za pocetak. Tebi je bar lako sa stranim papirima mozes da ga vozis preko granice bez problema :) ne moras da placas ove krseve kod nas po 1500-2000e

stranac 500-700e, amortizeri 200-250e, rucna 100e, kadica 100-200e i to ti je to dok ne naucis :)

Link to post
Share on other sites

Nasao sam vec par e36 u austriji neki su kupe neki limuzine 325 m50,trenutno sam u srbiji idem tamo za dve nedelje da ih vidim licno i pazarim vec sam to odlucio,cene su od 500 do 1000 e,pa kad zatreba jaci motor opet cu uzeti stranca iskoristiti motor ostalo prodati u delove,a i kod e 36 kad ga ogulim imacu viska delova,sad se trudim samo da prodam neki auto "iz dvorista" jer ce vise svi dobiti rogove od mene,kola,motora i ostalih igracki za veliku decu hahaha

Link to post
Share on other sites

Naravno bice uskoro auto,pa pun gas :) Malo po srbiji malo po austriji,ne znam kako stvari stoje tamo al predpostavljam bolje sto se tice uslova za vezbanje raspitacu se,jedino su servisi skupi za izbegavanje i sad ono sto ne moram ne radim tamo gledam da obavim sve u SRB kad vec cesto idem tamo vamo.Hvala na savetima.

Link to post
Share on other sites

Da se napravi auto za Drift prvo treba imati volju i dobar plan !!!

Najlakse je krenuti sa kockicom u koju treba ubaciti M30 3.5 jer je najjeftiniji i ne kvari se (moze i 2.5 24v )!! zavariti diff,odraditi trapove u plastiku i kupiti Coilovere sa Ebay u najjeftinijoj varijanti (preporucujem jer rade posao a kada ih hocete prodati nemozete puno izgubiti),kadicu,pojaseve i upusteni volan,hidro rucnu ...tada imate auto koji mozete da cepate godinu dana dok se ne uvezba ...sledeci koraci su neograniceni u zavisnosti od kolicine para !! drift auto koji je kompletno spreman za takmicenja kosta izmedju 5000 i 8000eura u nasim okvirima ( u okruzenju se te cifre krecu i do nekoliko puta vise) ,sve naravno zavisi od vasih zelja i mogucnosti ,to je vec auto koji ima oko 300ks i sve dodatke i prepravke koji vam omogucavaju napredak ako ste u medjuvremenu videli da vam ide i da volite taj sport ...

U pocetnom stadijumu trke uopste nemoraju mnogo da vas kostaju jer cete da cepate polovne gume koje su jeftine ili ih dobijete dzabe ,kotizacija od 20eur i nije neka stavka ,gorivo 30-40 litara i troskovi dolaska na trku ...tako da trka moze da vas kosta i 200eur u toj varijanti zavisi kolika je udaljenost od mesta gde zivite ,kasnije u ozbiljnijoj prici idu nove gume,vise goriva,vise treninga skuplje odrzavanje itd ....

Link to post
Share on other sites

... i onda odes na "trku" , pobedis i dobijes "ZLATNU PLAKETU " .

E to je najjace,secam se kad sam bio klinac vozio sam mountaim bike trke,vozis bike od 3 do 5 hiljada evra gume skupe troskovi za sve i svasta sam finansiras,svo vreme posvetis tome,pobedis na trci i dobijes zvonce koje ti zaista ne treba na takvom bikeu,to je ubijalo,al treba imati neki hobi,nesto sto ce coveka ispuniti pa makar i za plaketu,jer nazalost nema profesionalizma u nasoj zemlji nigde pa cak ni u glupom fudbalu vise,do sad je bilo gde nema lopte nema ni para.

Link to post
Share on other sites

Nego moze li mi neko reci misljenje o ovom autu http://www.polovniautomobili.com/oglas3523348/bmw_325_m50b25_drift/ koji prodaje AlexBMW,u nekim smo pregovorima kombinacijama pa zelim da cujem i misljenje drugih ljudi koji se razumeju u drift jer se ja ne razumem.

Link to post
Share on other sites