Recommended Posts

Planiram da idem autom za Grcku sad u julu. Za zeleni karton znam da moram da imam, a zanima me sta je sa medjunarodnom dozovolom ? Neki mi kazu da moram da imam, neki ne.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ako ces da ides kroz Makedoniju treba zeleni karton, a ako ides kroz Bugarsku, 5eur vinjeta i ne treba ti ni zeleni karton ni medjunarodna vozacka, a duze je za 30km, 50% NOV auto put, 50% magistralni, bez rupa :) , ja isao prosle godine na Sitoniju tuda, svakako preporuka ;)

Link to post
Share on other sites

Izvadicu zeleni karton, al ne znam za medjunarodnu.. Po pravilu treba medjunarodna i za Grcku i za Makedoniju, e sad ne znam da li je tako i u praksi ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam se vratio iz Grcke pre nedelju dana. Zeleni karton ti odma traze na granici sa Makedonijom, a medjunarodnu iako sam je imao, niko me nije nista pitao. Kazu da mora da se ima, ali po mom misljenju i nije potrebna, verovatno je nece niko ni traziti.

Link to post
Share on other sites

Ma niko te nista ne pita za medjunarodnu, prosle nedelje smo bili u gr. Nikad je nisam imao a vozio sam svuda i staru dok sam imao i sad sa plasticnom.

Link to post
Share on other sites

Ja sam sad u Grckoj,namerno nisam vadio ni medjunarodno ovlascenje ni medjunarodnu dozvolu...sve je to prevara amss i bande Alvirovica (oni nisu drzavna institucija kao mup,mip itd..)

imam ovlascenje overeno u sudu ko moze da mi to ne prizna a priznaje budjavi privatizovani amss?!

niko ti nista ne trazi..samo makedonci zeleni karton...

Link to post
Share on other sites

bio sam u maju u Grckoj, ne treba medjunarodna 100% a zeleni karton kod makedonaca mora da se ima. Moj savet, kupi DENARE cim predjes u makedoniju na granici, da imas za putarine i sl

Link to post
Share on other sites

Ajd jedan koristan info

60 denara- jedan evro

imas 3 putarine,na prvoj je 60,druge dve su po 50 denara..27.6 sam sve granice presao za 10 min..

hotel romantik,450km od bg, pica velika extra,10 cevapa sa kajmakom,pljeskavica sa kajmakom,gomila pomfrita,velika cinija sopske salate,2 kisele,2 espresa,3 koka kole,jedan gusti sok.. 22 evra...rucak na bazenu pored jezera..DZ

Link to post
Share on other sites

I ja cu na Sitoniju, a nacice se nesto valjda. Hteo sam u Kaliteu, ali kazu da jako jako tesko moze da se nadje nesto , a da je cena pristojna. Hvala za info, veoma je koristan ;) . Pitao sam u jednoj temi za put za Ohrid..posto hocu da svratim i tamo. Jel auto put do Ohrida ?

Link to post
Share on other sites

za bugarsku ne znam ali makedonski auto put je kao oranje,za tvrde automobile samoubistvo...nas auto put je pista za njihov..em traze zeleni,tako da ih ja ubuduce obilazim...

Link to post
Share on other sites

Bugarska je NOV autoput, još uvek se gradi, tako da pola je auto put a pola magistralni i ima desetak deonica na kojima su radovi na putu, ali bez i jedne pukotine a kamoli rupe :preved:

svakako preporuka...

5eur vinjeta na ulazu i to je to, a za Makedoniju treba 2990 din zeleni karton + putarine :(

Link to post
Share on other sites