Recommended Posts

Pozdrav!

Zanima me ja li pametno ubacivati u komp za plin (sekvent uredjaj je u pitanju) opciju da direktno pali na plin kad je motor vruc?

Ja mogu da ga palim direktno na plin kad zadrzim dugme za prebacivanje plin-benzin ali posle toga kad hocu normalno da upalim na benzim i da mi posle sam prebaci na plin dugo verglam dog upalim, inace kad ne cackam nista pali na cvrgu na benzin, ne bitno dal' je motor vruc ili hladan, tako da kontam da verovatno pamti neku gresku kad ga zezam na perkidac dok palim, pa me zanima dal' bi se isto desavalo kad bi se u komp ubacila ta opcija da sam to regulise i kad je vruc da pali na plin... Ako je neko imao iskustva sa tim molim za savet da ne dajem dzabe pare za ubacivanje tog programa ako ce se ponasati isto kao kad ga sam drndam na prekidac. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Ma palim ga ja na benzin, i ispucam ga skoro svaki dan po malo na benzin zbog dizni, nego po gradu kad juris nesto zavrsavas pa stanes ugasis i upalis sto puta kontam da nije na odmet da pali tada na plin ako to moze tako da radi bez posledica, ako ne onda necu dirati nista jer je i ovako ok... Hvala ti u svakom slucaju.

Link to post
Share on other sites

svi noviji softveri imaju fabricki opciju za paljenje na plin kada je rashladna tecnost preko odredjene temperature(one preko koje inace sam prebaci sa benzina na plin)tako da bilo koji plinadzija sa interface-om moze da ti namesti to,to je minut posla...

Link to post
Share on other sites

Znam druze da moze, meni je STAGE 1 uredjaj ja mislim, prvi model tako mi rekose i nema tu opciju ali moze da se ubaci, samo me zanima dal' ce sve to raditi i paliti lepo kao sto pali i sad jer ako ce da zaludjuje i ako moram duze da verglam ne bih onda nista dirao...

Link to post
Share on other sites

ako je sve ispravno nema razloga da ne radi...

svakako ti je bolje da ubacis poslednju verziju softvera jer pored toga ima jos dosta dobrih stvari koje ti nemas..a i ako ti se ne svidi da pali ne plin,potrebno ti je samo da se povezes sa kompom i da odstikliras tu opciju,to mozes i sam,treba ti samo interface koji je oko 30e

Link to post
Share on other sites

Pa da ga j...m, nekad ne potrosim 3000din plina a ode mi 1000din benzina, a mozda predjem 10-ak km na benzin, sve ostalo ode na paljenje pa kontam ako moze da pali kad je vruc na plin a pritom sve radi normalno i kako treba sto da ne ubacim taj nov softver, 1000din mi trazi jedan lik to da mi ubaci, nije neko veliko ulaganje a mozda se isplati...

Link to post
Share on other sites

Moze da se namesti da prebaci sam na plin cim ga upalis pod uslovom da ima vec temperaturu iznad 30 stepeni,meni na prvo paljenje ceka da se ugreje motor a svako drugo dok je motor vruc brebaci u roku od 1 sec

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Desava mi se u poslednje vreme da kada je auto vruc nece da upali na plin. Kada je hladno, ujutru prvo paljenje pali iz prve bez problema i ovako uglavnom pali ali ponekad se desava da nece da upali kada je vruc, sta bi mogao biti problem? Stavio sam elektronski isparivac na karburator, da li to ima veze?

Link to post
Share on other sites