Recommended Posts

4 hours ago, smg said:

Pricao je o eksploatacionom periodu od 20g, tako je bar napomenuo :). Na tom periodu je radio matematiku. Mnogo mi romantizujemo taj "civilizovani" svet. Ja sam u Minhenu (jednom od najbogatijih gradova Nemacke) video koliko hoces e36ica i 46ica ... Jedno je tacno, ti automobili su tamo u boljem stanju nego nasi ovde, i u manjem procentu, ali nije bas da svi tamo voze ispod 5 - 6 godina automobile. Pogledaj samo koliko se istih tih e46ica prodaje po mobile.de.

Bolji su zato što je:

  • održavan uglavnom u ovlašćenom servisu sa originalnim dijelovima,
  • sipano dobro gorivo,
  • voženo do drastično boljim putevima od naših,
  • što redovan i regularan servis ne predstavljaju stavku oko koje se lomi glava, niti predstavlja brutalan atak na kućni budžet.

Da su oni ovdje, a mi tamo, mislite li da bi situacija bila drugačija? Identično...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poredjenje je na mestu.

Nije bitno koji auto.

Plata 300e I da kupis kola za 5000e to je kao da svaba sa platom od 3000e kupi kola od 50000e

Znas kada bi svaba kupio to? Nikada!

Link to post
Share on other sites

Kako moze da bude isto poredjenje? Ti sa 300e mesecno ne mozes da kupis auto od 5000e dok svaba sa 3000e moze za X godina da ustedi 50000e ali ce kupiti auto od 10000e i odrzavace ga ko bog jer nije sirok da kupi auto od 50k kao sto ti sa 300 nisi sirok da kupis auto od 5 soma i tacka. Rast plate i mogucnosti nije linearan.

Link to post
Share on other sites

Ne znam samo ko to u srbiji funkcionise sa 300€ normalno. Ti ko da gledas samo pink I rts...

Aj ovako:

Neko u srbiji ko ima 500e platu I kupi kola od 5000e neku polovnu ragu od 10god.

Kao da nemcu sa platom od neka ima I 2500e kazes da plati polovnu ragu 25000-30000e

Sta mislis sta bi ti rekao?

Posto imaju 10x vise od nas a cak im je sve jeftinije.

Link to post
Share on other sites

U kontra smeru idemo obojica.

Ono sto ja hocu reci, da moraju da kupe auta u tom cenovnom rangu, nemac sa 2500e ce bez  preterane muke da skupi 25000e (il da uzme kredit) i da kupi novu mazdu 3 i da je odrzava ko covek, dok ce srbin sa 500e da se usere da skupi 5000e i onda ce da kupi E46 za kojeg tek nece imati pare da odrzava umesto da je uzeo punta, clia il stagod. Stoga opruzi se koliko si dugacak komentar.

Link to post
Share on other sites

Da li stvarno mislite da tamo ne muljaju sa polovnim i Turskim "zamenskim" delovima? Ili smo u zabludi da Turci samo za nas i Bugare prave delove :). Muljaju i oni tamo na siroko, dokle god moze da prodje TUV ... svi na svetu vole da ucare, pa i ti Bogom dani Nemci :). Da im je bolje nego nama, to jeste ... neuporedivo je. Nije fora ni u velicini plate toliko koliko do sprovodjenja zakona (koji je bar naizgled isti za sve), socijalni program. Sve to dodaje na dozu stresa (tj odsustvo istog), na bolji kvalitet zivota ...

A i ti zapadnjaci su ljudi sa istim brojem hromozoma kao i mi, vole i oni da muljnu gde moze :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Ma normalno. Pa imas podatak da se preko 10-20% delova u avio industriji vrdi fals! 

To da ne pricam ... ove godine sam imao 16 letova, prosle godine 36 ;). Trudim se da ne mislim o tome :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ne mislim na zaptivace vec na fabricke klapne ili neke koje rade kao fabricke. Dakle, imaju li da se kupe neke klapne koje ce raditi apsolutno istu stvar kao i originalne koje svi masovno skidaju ? Mislim da je neko davno pominjao da je na ebay-u imao set aftermarket klapnica koje su izradjene, cini mi se, od aluminijuma i da one nemaju tendenciju raspadanja. 

Link to post
Share on other sites

I one se raspadaju, samo malo redje. Ja sam na mom e60 imao bas aliminijumske 11 mesec 2006 god.

Inace, koliko sam ja upucen ne postoji poseban deo, nego se menja cela usisna grana.

Link to post
Share on other sites

Nema pravila, na nekim stranim forumima ima sluchajeva i da su pukle na 30 000 km. Usisna grana je redizajnirana, kad kupish novu, to je trajno reshenje, na redizajniranom dijelu se to ne deshava. Ja sam to na mome E60 bio mjenjao, izashlo me oko 600E, ali davno je to bilo, nova usisna grana je bila 550E, plus rad.. 

Link to post
Share on other sites