Recommended Posts

Da ne otvaram novu temu...

Ja bih umesto digitalnog sata, temperature datuma... ubacio onaj troredni borb ili ful obc, kako god, e sad me zanima jel moze to da se izvede bez nekih prepravki? Ono sto znam da je ful obc veci i da mora ili da se sece ona kutija sto ga drzi ili da se zameni cela sto drzi cd i kontrole za grejanje i hladjenje, to i nije neki problem, a ono sto ne znam je dal' je ista instalacija, i dal' ce to da radi pez nekog posebnog prevezevanja? Meni je zeleni dzek neki sa dosta pinova, takav isti zeleni je na ful obc-u ali ne znam dal' to moze da radi pa ako neko da se zezao sa tim i da zna sta i kako bio bih mu zahvalan da objasni.

Pozdrav svima!

Link to post
Share on other sites

Na osnovu licnog iskustva a i teksta na http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/OBC.htm, to bi trebalo da radi. Jedini mali problem bi mogao da bude nedostatak napona na pinu 17 konektora, u slucaju da nemas ugradjen auxiliary horn relay. Tada treba preseci zicu na pinu 17 i spojiti je (sa strane konektora) na zicu na pinu 9 (to je opisano na linku koji sam naveo).

Link to post
Share on other sites

Drugar je skoro prepravljao na e32 i njemu sve super radi, prebacimo ovaj moj kod njega radi, znaci nesto oko instalacije fali, a primetio sam da mi fali 3,4 pina, nije mi pun onaj dzek as zicama, dok kod e32 je pun, sad dal je do toga ili nije ne znam, sutra cu da teram dalje, ne mogu vise sad iznervirao sam se ocu da pocupam sve ono i da pobacam u pm..

Link to post
Share on other sites

Jel' ima neko neki pametan savet sta bih jos mogao da uradim da bi mi proradio obc 4?

Do sad' sam probao da skinem klemu na 10 minuta i ceo dan, nista se ne desava, vadio sam osigurace 1,17 i 20 na celu noc pa vracao i opet se nista ne desava, ne znam sta bih jos mogao da probam, ni jedno dugme ne reaguje sem onog s/r koje kad stisnem na sekund se zagubi stura na displeju i onda i dalje svetli samo pppp... Ako ima neko jos neku mnogucnos koju bih mogao da probam bio bih mu zahvalan da mi kaze, ako ne da cupam ona govna i da vratim digitalan sat i a u pm...

Link to post
Share on other sites