Recommended Posts

U pitanju je 1.8i m10 motor koji hocu da osposobim da radi na benzin, broblem je u tome sto sto dizne nece da otvaraju.

Kuljena nova pumpa, protokomer (polovan) ociscen rezervoar, ociscene dizne ali ne otvaraju i motor ne dobija gorivo. :help:

Link to post
Share on other sites

Sada sam tek video da nisam napisao da je sasija od 325i 90-to godiste, kada sam ga ja uzeo poceto je ubacivanje m40 motora koji je bio u ocajnom stanju tako da sam ja ubacio moj m10 (dok se finansije malo ne poprave). Nasao sam danas na netu da treba da se prespoje zice sa konektora c104 na c101 tako da bi racunar i rel. pumpe imali napajanje.

Probao sam unimerom da izmerim struju i pokazuje da je ima ali i dalje neznam da li racunar dobija signal i ima li mase na diznama. Sto se tice drugog racunara nema niko nema u blizoj okolini pa da mogu probati.

Ako stignem probacu sutra da ubacim pumpu u kanticu pa da vidim sta ce da se deesi.

Link to post
Share on other sites

Posle prespajanja instalacije proradio relej tj kad dam kontakt ukljuci se na par sekundi i ugasi kao sto bi i trebalo, pre je bilo struje na instalaciji kod releja ali se nije ukljucivao.

Izgleda da ce biti nesto od svega toga :dance3:

Link to post
Share on other sites

Instalacija uspesno povezana(nista nije planulo :dance3: ) dizne pustaju gorivo, ostaje stelovanje protokomera posto jako dimi prilikom palenja i nece da upali.

Imam osecaj kao da dobija puno benzina.

Link to post
Share on other sites

Mislim da odustajem nemam vise zivaca, kolko sam skontao ja sada nemam glavni(main)relej a on kontrolise dizne. Sasija je od 325 (90god) i kod tog motora je relej ispod haube pored releja pumpe a kod m10 motora taj relej se nalazi negde ispod radija kod centralne konzole.

Ako ima iko bilo kakvu ideju... :help:

Link to post
Share on other sites

Jesi ti uopste stavio motornu instalaciju od M10? Na njoj imas releje koji se inace na modelima sa M10 motorom nalaze na levom kosu

Jesi stavio komutator? Inace ispod radija na M10 nema nikakvog releja

Link to post
Share on other sites

Prebacena mot. instalacija i upaljen na plin(ne mogu da reg. auto zato sto nemam atest a neih ne reg. za NS)i malo vozen po selu.

Sto se tice releja ima samo jedan crni dugacki i to je od pumpe i on je u motornom prostoru, kopajuci po netu nadjoh da do 86 god. ima glavni relej negde ipod cent. konzole. Na staroj kabinskoj insalaciji sam nasao srebrni relej sa crvenom linijom preko njega (koji se spominje na netu) ali na zalost instalaciju smo na brzinu pocupali i isekli tako nemam pojma kako je bio povezan.

http://www.ebay.com/itm/NOS-BMW-BOSCH-0332014112-MAIN-FUEL-INJECTION-RELAY-E28-E30-3-5-SERIES-/300931033622?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4610e32a16&vxp=mtr

Eee to mu dodje ovakav relej

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

citam ovu temu i kad vec pominjemo sve te releje imam i ja problem sa njima :) bmw m10 e30 85 god anjspric. sat mi je radio savrseno sve je radilo. i izogri mi ta instalacija pa sam stavio drugu motornu instalaciju ali je od nekog drugog m10 ne znam kako da objasnim. uglavnom sve sam spojio i sve mi radi osim obrata. u medju vrmenu mi je crkao taj sat koji sam imao pa sam stavio drugi potpuno ispravan znaci na drugom bmw je radilo sve i kod mene sve radi ali obrtomer i ona dole potrosnja ni da maknu. bmw radi na plin i vozim ga samo na plin. pa sam isao kod jednog mehanicara da napravim da radi na benzin da pogleda sta mi treba sve. ustanovio je da nemam ni jednog releja a imam tri dzeka tamo na levom blatobranu. jedan je relej pumpe, drugi ugao paljenja i treci relej za obrtaje tako mi je on rekao... e juce sam kupio sve te releje skinuti sa 318 m 10 ista instalacija kao moja. poredao sam sve te releje anjspric pumpa mi je iskopcana tako da nece smetati relej od pumpe. ali obrtomer ni da makne probam sat u drugi bmw i sve radi. ne znam stvarno kako da napravim vise te obrtaje. ge jos da pogledam da zakacim zicu ili sta vec treba. odakle to dolazi sa bombine ili? gde ide to od obrtaja??? skidao sam mali hladnjak pa sad mi je tabla odvrnuta ali spojeno je sve i dalje pa bih da sredim te obrtaje'?? ima neko neku idejuuuuu??

Link to post
Share on other sites