BMW 320D kupovina, savet?


Recommended Posts

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne mogu da kazem da nisu lepi, al' stvarno ne volim karavane a i vecina su automatici. Neko rece da ne valjaju kola iz Italije (vecina ovih uvezenih su odatle). Jel ih ne odrzavaju redovno ili postoji neki drugi razlog?

Link to post
Share on other sites

Automatic je "keva", posebno ovaj tip tronik i od toga nemoj bežati. Veruj mi oduševićeš se, a što se tiče karavana, to je stvar ukusa i potrebe.

Link to post
Share on other sites

Mozda sam samo naplasen raznim pricama ali sam cuo da je jako skup za popravu ako se bilo sta pokvari oko menjaca a i navikao sam na manuelni menjac. Sta znam, nisam imao iskustva.

Link to post
Share on other sites

karavan je idealan kad imas psa, a dobro posluzi i za selidbe :)

Italijani su na losem glasu jer ih nasi otkupljuju od raznoraznih cigana za smesne pare, vecinom su udarana, slabo se odrzavaju, na servisu uvek stavljaju jeftinije delove, retko kad original, i gotovo redovno je dosla na red neka skuplja stavka za servis.

Koliko su stedeli na delovima mozes da vidis na sitnicama, npr kakav akumulator je unutra, da li je neki jeftini noname ili je bosch na maximum, ili koje su gume na njemu

Link to post
Share on other sites

...Troje dece i psa. Pa ti vidi zašto prodajem auto, treba mi e39 karavan ili e61 .

Link to post
Share on other sites

kakva reklama i ponuda karavana. zasu. Covek dodje po savet a dobije noge u blatu i sve sto ide sa tim.

u italiji su sve krsevi a 90% vozila na forumu je iz italije.

Link to post
Share on other sites

kakva reklama i ponuda karavana. zasu. Covek dodje po savet a dobije noge u blatu i sve sto ide sa tim.

u italiji su sve krsevi a 90% vozila na forumu je iz italije.

a ostalih 10% su iz Amerike .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

@ djape to bre, pun gas :)

@ boom, brate bezi od bemvea ako nemas love za odrzavanje, uzmi nekog pasata i da te vidi bog :D

kakav crni pasat,imam ga ja u porodici,cale placa za njega odrzavanje isto kao ja za moju ''bebicu'',ako ne daje on i vise,za njegov passat servris 120 e a za moj bmw 150,ostale cene su manje vise iste,s tim sto je razlika u voznji velika,ajde bre,ono tromo ko mazga :D

Link to post
Share on other sites

karavan je idealan kad imas psa, a dobro posluzi i za selidbe :)

Italijani su na losem glasu jer ih nasi otkupljuju od raznoraznih cigana za smesne pare, vecinom su udarana, slabo se odrzavaju, na servisu uvek stavljaju jeftinije delove, retko kad original, i gotovo redovno je dosla na red neka skuplja stavka za servis.

Koliko su stedeli na delovima mozes da vidis na sitnicama, npr kakav akumulator je unutra, da li je neki jeftini noname ili je bosch na maximum, ili koje su gume na njemu

Preteraste ga,nije uopste istina to za italijane,vise je to neki stereotip...sta kao u nemackoj i austriji nema cigana? haha :D

moje misljenje je da kad god kupujes polovnjaka to ti je igra na srecu,sve zavisi od bivseg vlasnika,njegovog nacina voznje,kako ga je odrzavao,brinuo itd. Ispade da niko u Italiji ne odrzava auto,ajte ljudi molim vas.Istina je mozda da u Nemackoj vise brinu,ali ocete mi reci da tamo nema bahatih vlasnika? Jeste mozda bolje kupiti nemca,ali nije to toliko drasticna razlika kao sto ljudi govore.

Da sumiram,ne gledaj odakle je automobil,vec kakav je :)

P.S. Ja sam na primer kupio moj iz Italije,Milana i imam sve papire o odrzavanju i sve to,i stvarno moram da priznam zadovoljan sam:)

Link to post
Share on other sites

I da,meni trosi 6-7 litara gradske voznje,ponekad 8,sa Zvezdare sam,i veliki sam protivnik bus plus-a,tako da svuda ga vozikam,po guzvama itd,e sad,jeste da ne uprezem svih 150 ''konjica'' ali opet,sasvim normalnom voznjom to je od prilike ta potrosnja :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pre par dana sam kupio e46 320d. Trazio sam da je iz serije 3, a posle informisanja o modelima ovde na forumu odlucio sam se za 320d za moj prvi BMW :)

obisao sam pola Srbije dok sam ih trazio, vecinu oglasa sam jos preko telefona skontao da je rec o krsevima pa nisam ni isao da ih gledam (puno netacnih i polu tacnih informacija). Svasta se prodaje i treba biti oprezan, proceni auto, pregladaj ga spolja i iznutra dobro, provozaj ga, povedi nekog ako mislis da se ne razumes dovoljno da ti pomogne pri gledanju auta. ako ti se auto svidi i deluje ti ok, kupuj, jer ce se verovatno brzo prodati, jednog iz Panceva sto sam hteo da idem da vidim, delovao mi je super u oglasu mi je pobegao ispred nosa. (prodat je posle 2 dana od objave oglasa)

Bolje plati 500e vise nego kasnije da te boli glava, i obavezno gledaj da imas ok budzet za pocetna sredjivanja.

ja sam svog kupio srcem i osecajem i potrefio sam dobar auto, ako nisi 100% siguran da je to to idi kod dobrog mehanicara na pregled auta, platis 2000din pregled i dobijes sve bitne informacije ;)

Link to post
Share on other sites

isao sam pre neki dan da pogledam ovaj auto My link kao nov je ocuvan je vrhunski, na satu pise 94000km..ono sto sam video spolja i iznutra je ok..ostalo ce majstor morati da ti kaze. e da sve 4 gume su mu nove ako si u prolazu pogledaj ga. na kraju sam se odlucio za e39 karavana jer je jaci motor malo a i veci je auto

Link to post
Share on other sites

isao sam pre neki dan da pogledam ovaj auto My link kao nov je ocuvan je vrhunski, na satu pise 94000km..ono sto sam video spolja i iznutra je ok..ostalo ce majstor morati da ti kaze. e da sve 4 gume su mu nove ako si u prolazu pogledaj ga. na kraju sam se odlucio za e39 karavana jer je jaci motor malo a i veci je auto

I ti stvarno mislis da je ovaj auto presao 94.000 km??? Pa pogledaj enterijer kako je prvljav. To ispada godisnje oko 9500 km da je vožen. Oprema "0". I nije 2003. godište sigurno, jer je petostepeni manueli menjač.

Link to post
Share on other sites