Recommended Posts

E36 M52b20,nemiran ler dok je hladan motor,ponekad se i ugasi a tada tesko pali,ako sacekam 20-30sec onda upali normalno,cuje se neko zveckanje dok radi auto,malo je lenj do 3000 obrtaja,da li vanos moze da pravi takav problem?

Link to post
Share on other sites

1000% vanos

jel ima neki fazon da se on ispita?najveci problem mi je taj ler gas jer se auto bukvalno trese ceo dok se ne ugreje a i onda malo podrhtava

Link to post
Share on other sites

ima nacin da probas, pre neki dan je decko objasnio kako je uradio na e39. Inace jeste vanos, razmisljao sam da otvorim temu o vanosu zasebno da napisem kakvi su simptomi kada je on los. Auto nemirno radi u leru, ponekad hoce da podrhtava ceo motor, hoce da se smiri nakon jednog minuta rada, obrtaji hoce da zabodu na 1000 obrtaja i ako bi krenuo tako da vozis auto bi gutao knedle, kao da se muci, cima, jako ruzan rad motora, obrtaju krenu da padaju bas bas brzo, ne stignes da prebacis sa 3000 obrt iz druge u trecu ne bitno koja je brzina, ono padne jako brzo na 1000 i samim tim auto cima i gusi se. U motoru cangrlja, rokni gas kada ga startujes videces da preko 2000 obrtaja struze napred, auto generalno dooosota losije ide sa losim vanosom, slabo puni, do 100 pismena molba. Eto ukratko nadam se da sam ti koliko toliko pomogao. :)

btw dijagnostika nekada nece da ti prikaze da vanos lose radi, imas usi sve cujes bogu hvala :)

Link to post
Share on other sites

da ja cujem kao blago zveckanje u motoru tj ispod haube,inace kada se ugreje auto jako lepo ide,dobro povlaci i nemam problema sa obrtajima,samo hladan pravi probleme i trese se ceo,vruc onako kao da cimne ponekad,postoji i knedla kad recimo dam gas sa nizih obrtaja

Link to post
Share on other sites

izbacivao je pre pola godine gresku-mehanicki kvar vanos,tada je majstor rekao da nije dobro uzubljen i nesto cackao i od tada vise nije tu gresku ispisivao,ali oteracu ga svakako na dijagnostiku pa da vidim sta ce izbaciti

Link to post
Share on other sites