Recommended Posts

Nalazim se u Grckoj na letovanju na ostrvu 1500 km od kuce i imao sam problem sa mojim autom kad sam dolazio pa bih da pitam za pomoc ako je uopste ima za mene u ovoj situaciji. U pitanju je 525 d e39 i imao sam problem da mi auto trese i prekida u voznji na otvorenom i kad stanem na leru menja obrtaje pa cak i da se ugasi. Nekako sam stigao i sada auto na leru kad je hladan radi normalno ali hocu da pitam sta da uradim ako je ikako moguce pa da resim nekako problem i nekako se dogegam do kuce... Pomozite mi ako boga znate :)

Link to post
Share on other sites

Cekaj, nastavio si na tako daleku destinaciju cak i kad si osetio da ti auto ne radi kako treba? Bez komentara. Nadam se da ces uspeti da se vratis...

Pa verovatno je problem nastao u putu,sta da se vrati iz Grcke kuci da namesti auto??

Proveri filter nafte za pocetak,uradi neku diagnostiku dole,mora da postoji neki bmw-ov servis,probaj na njihovom forumu,neko ce ti izaci u susret sigurno.

Link to post
Share on other sites

Pre puta treba voziti auto u servis. Ozbiljne su cene BMW servisa u Grckoj, meni su obicnu lampicu za stopaljku (nisam imao rezervnu) naplatili 6 puta vise nego u Bg, a da ne kazem kakvo im je radno vreme :(

Link to post
Share on other sites

Pre puta treba voziti auto u servis. Ozbiljne su cene BMW servisa u Grckoj, meni su obicnu lampicu za stopaljku (nisam imao rezervnu) naplatili 6 puta vise nego u Bg, a da ne kazem kakvo im je radno vreme :(

Hoces da kazes da sijalica u Grckoj kosta 6 puta vise nego ovde??Neverujem,znam da u Srbiji sve kosta 6 puta vise nego bilo gde u svetu,a o kvalitetu da ne govorimo.Ja sam nekada davno sa caletom svercovao delove za Yuga iz Grcke jer su tamo bili upola jeftiniji.

A isto tako i da je otisao u servis i tamo bilo sve ok,mogao je usput da ostane i bez motora,to se desi uvek kad netreba.Ali u ss idi u neki servis i naravno pitaj za cenu pre nego sto bilo sta radis,ali to moras da resis.

Sve je dobro samo da ti auto nedaj boze ne crkne u crnoj gori,pa da ti naplate glavu za audi jaje 1600e sa rukama.

Link to post
Share on other sites

preterao sam za 6 puta, ali duplo skuplje nego ovde, kod mog majstora. drugarica kad je slupala kola u cg, platili smo kamion do bga 600e, i to je bila "prijateljska" cena..

Hoces da kazes da sijalica u Grckoj kosta 6 puta vise nego ovde??Neverujem,znam da u Srbiji sve kosta 6 puta vise nego bilo gde u svetu,a o kvalitetu da ne govorimo.Ja sam nekada davno sa caletom svercovao delove za Yuga iz Grcke jer su tamo bili upola jeftiniji.

A isto tako i da je otisao u servis i tamo bilo sve ok,mogao je usput da ostane i bez motora,to se desi uvek kad netreba.Ali u ss idi u neki servis i naravno pitaj za cenu pre nego sto bilo sta radis,ali to moras da resis.

Sve je dobro samo da ti auto nedaj boze ne crkne u crnoj gori,pa da ti naplate glavu za audi jaje 1600e sa rukama.

Link to post
Share on other sites

Hoces da kazes da sijalica u Grckoj kosta 6 puta vise nego ovde??Neverujem,znam da u Srbiji sve kosta 6 puta vise nego bilo gde u svetu,a o kvalitetu da ne govorimo.Ja sam nekada davno sa caletom svercovao delove za Yuga iz Grcke jer su tamo bili upola jeftiniji.

A isto tako i da je otisao u servis i tamo bilo sve ok,mogao je usput da ostane i bez motora,to se desi uvek kad netreba.Ali u ss idi u neki servis i naravno pitaj za cenu pre nego sto bilo sta radis,ali to moras da resis.

Sve je dobro samo da ti auto nedaj boze ne crkne u crnoj gori,pa da ti naplate glavu za audi jaje 1600e sa rukama.

Evo ja cu da ti kazem iz prve ruke,(prosle nedelje)riknula mi jebena remenica na jebenoj alfi u grckoj,pokidala pk kajs....prvo je glupson od majstora jebavao oko spanera itd,itd...uglavnom pk kajs koji je ista marka u istoj kutiji kao kod nas 37 eur,kod nas 11..drugo pojma nemaju i deru sa cenama za ruke,gledaju nas kao stoku i samo cekaju da im pacijent uleti u garazu..uglavnom sve delove su mi ponovo slali iz bg busom jer se prave ludi i lupaju cifre,nosac spanera i spaner 250 eur kod njih...

Link to post
Share on other sites

Pa kad ni crnogorci nisu bolji,verovatno i gori,na kraju kad sve saberem kolko potrosim u grckoj ili crnoj gori,uplatim ranije neku dalju destinaciju pa lepo avionom za iste pare i ne mislim ako negde stanem oce me odrati,inace imam da preporucim coveka za slepanje kad nesto treba uvek njih nazovem povoljni su rade iznajmljivanje prikolica za prevoz robe,automobila itd,konkretno znam kad su doterali u NS iz Nemacke chevrolet jer mu je riknuo motor a u servisu su mu rekli samo novi mogu da stave ne rade popravke,evo broja ako nekom ne daj boze zatreba 062 853 2184,060 53 53 557.

Link to post
Share on other sites

Evo ja cu da ti kazem iz prve ruke,(prosle nedelje)riknula mi jebena remenica na jebenoj alfi u grckoj,pokidala pk kajs....prvo je glupson od majstora jebavao oko spanera itd,itd...uglavnom pk kajs koji je ista marka u istoj kutiji kao kod nas 37 eur,kod nas 11..drugo pojma nemaju i deru sa cenama za ruke,gledaju nas kao stoku i samo cekaju da im pacijent uleti u garazu..uglavnom sve delove su mi ponovo slali iz bg busom jer se prave ludi i lupaju cifre,nosac spanera i spaner 250 eur kod njih...

Za koju je to Alfu pk kais kod nas 1000 din??I kakav je majke ti za te pare??zato je i pukao zato sto je 1000 dinara,metlice brisaca za Alfu 156 su bile u originalu 100 maraka u ono vreme,i to traje 5 godina,a to za kutije iste kao kod nas??Da te odvedem kod coveka koji pravi original Vegetu u Borci u svojoj garazi???Ili do Pazove da vidis gde se pakuje original Castrol za 5e po litri?? :D

Link to post
Share on other sites

nemoj na more u Grcku , nemoj u Crnu Goru .... nemoj u Hrvatsku , Egipat zaobidji , de BRE u Tunis itd ...

kji smo MI narod , sve znamo naj pametniji a MECKA nam godinama igra pred vratima !? :)

Link to post
Share on other sites

Morao sam da nastavim put jer sam imao ukrcavanje u rafini na trajekt a to je kod atine. Trenutno sam na iosu, to je ostrvo udaljeno 250 km od atine. Otkacio sam akumulator ne bili mozda kompjuter sam od sebe obrisao gresku, imao sam isti problem i tada sam menjao senzor pritiska i mnogo mi je auto zategnut sto se tice moje nege ka njemu. Ovde na ostrvu nema ni majstora ni dijagnostike. Gledao sam dok je tresao na leru dali ima u onom crevu vazduha pre filtera sto dovodi pa da nije pumpa slaba ali sve je izgledalo normalno, prikljucicu ga u utorak na akumulator ponovo pa cu videti sta se desava, poludecu...

Link to post
Share on other sites

Slabo ima interneta ovde, zato se nisam javio ranije...

Inace sam iz Vrbasa a problem je poceo da nastaje posle beograda a morao sam da stignem na ukrcavanje u trajekt ili ode letivanje u tri lepe...

Evo sad cu ici da podignem haubu da proverim i te dzeksne malo, neznam sta da radim ovde nema ni s od servisa. Jel moze sta pomoci sto sam ga otkacio sa akomulatora?

Link to post
Share on other sites

Tesko ali mu nece odmoci , ako ima bilo kakav kvar on ce registrovati gresku cim ga upalis , naspricaj wd-om sve dzeksne i dobro ih utakni i mozda ga treba malo izduvati , jel upalio kakvu lampicu ?

Drugar mi je u Grckoj trenutno a extra je majstor , provericu gde ste jedan od drugog mozda ti moze pomoci , do kad si na moru ?

Link to post
Share on other sites

Ne javlja nikakvu gresku gresku a dzeksne sam gledao i nabadao ih do kraja, i dalje je bez akumulatora. Prikljucicu ga u utorak na akumulator a krecem na trajek u cetvrtak prvog avgusta popodne tako da krecem iz atine u ponoc izmedju prvog i drugog avgusta...

Link to post
Share on other sites