Recommended Posts

Pozdrav svima! Nije me bilo neko vreme na forumu jer, hvala Bogu, stare problemčiće sam rešio, a i trenutno malo vremena imam za net. Od pre neki dan primetio sam da volan trese prilikom kočenja, pri brzini od 60 km/h i više. Da napomenem da su zimus zamenjene pločice i obrađivani diskovi i do pre par dana nije bilo problema. Inače, napred su ventilirajući diskovi (ako je ta informacija od nekog značaja). Interesuje me šta sve može da utiče na to da tako trese prilikom kočenja, osim možda krivih diskova? Zanima me i koja je cena brembo kočionih diskova, nekih kvalitetnih pločica (textar ili tako nešto) i gde mogu da se nađu? Koje još diskove i pločice možete da mi preporučite kao alternativu, u slučaju da nisam u mogućnosti da kupim gore navedene diskove i pločice? Neko mi je danas pomenuo da su možda pogače loše pa me interesuje kako da to proverim i ako ih treba menjati šta da kupim, kakve su cene i sl.? Sve sugestije i predlozi su dobrodošli! Hvala unapred i pozdrav još jednom! :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

moze da trese pri kocenju zbog dosta stvari,diskova,krivih guma,kriva felna,selena,stabilizatora

+1 :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

neka jabucica...sto se tice brembo diskova pozovi me mozda imam nesto,imas broj

Link to post
Share on other sites

Što se tiče stabilizatora i jabučica, koliko znam, dobri su. Gume su odlične kao i felne. Ne znam kakvi su selen blokovi, to moram da proverim ovih dana pa da vidim kako da rešavam problem. Ima li neko sugestiju šta kupiti ukoliko su brembo diskovi skupi?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Vozio sam danas auto kod majstora i kaže da su krivi diskovi. Odlučio sam da kupim nove diskove i pločice pa bi mi bilo od koristi da čujem različita iskustva sa diskovima i pločicama textar, brembo, ATE...? Gde mogu da se nabave i kakve su im cene? Trenutno su na prednjoj osovini ventilirajući (ne znam koje marke) pa ako stavljam nove ventilirajuće, npr. textar, da li moram da menjam i kočiona klešta? Sve informacije u vezi ovog problema biće mi od koristi da ne bih potrošio pare na nešto pogrešno. :)

Link to post
Share on other sites

Ako su sada ventilirajuci kupujes samo diskove ne treba klesta,nebitno koji je proizvodjac u pitanju,BMW Line ima 2-3 priozvodjaca u ponudi a i cena je ok.Na plocicama nemoj da stedis da se ne bi cuo kao lokomotiva kad kocis,uzmi kvalitet.

Link to post
Share on other sites

evo da se nadovezem na temu da ne otvaram novu ,kako da proverim da li su mi diskovi krivi i da li su uopste u bilo kom smislu zreli za zamenu :) u pitanju su obicni diskovi da ne dodje do zabune ?

Link to post
Share on other sites

evo da se nadovezem na temu da ne otvaram novu ,kako da proverim da li su mi diskovi krivi i da li su uopste u bilo kom smislu zreli za zamenu :) u pitanju su obicni diskovi da ne dodje do zabune ?

kad predjes rukom po disku na vrhu ces napipati rub,koliki bude rub toliko su potroseni.ako je bas veliki rub ne mogu se obradjivati mora novi.ako ti koci dobro ne moras sad nista menjati,pa kasnije ili obraditi ako mogu ili nove dis i plocice.ako lose koci a nema rub na disku onda vidi debljinu plocice!

a za proveru diska dal je kriv ja mislim da mora da se skine i stavi na balanserku ili skines tocak i upalis auto

i gledas kad se vrti dal baca...

Link to post
Share on other sites

kako bre da gledam dal baca kad se vrti a zadnja je vuca :D za ovo ostalo hvala na informaciji ;) a da dodam i da budem malo precizniji sta se desava , kad kocim blago onda kao da mi trese volan ali onako samo na jednom mestu kao da zakacinje negde pa povuce volan u tu stranu a kad nabodem kocnicu jace blokira mi prednji desni a levi koci normalano

Link to post
Share on other sites

a ja jbt nisam ni razmisljao o zadnjo vuci hahaha,kod mene i pozadi dis pa tako na brzinu odgovorio ne razmisljajuci!

vidi plocice na obe strane kakve su,ako su na jednoj strani tanje onda nesto nije u sa diskom jer je pre olanja pa ne koci ravnomerno!prvo uhvati ta bolja kad malo pipnes kocnicu pa onda i ta druga kad stisnes jace!

Link to post
Share on other sites

Hteo sam da uzmem brembo diskove i textar pločice, međutim brembo diskove nisam mogao da nađem. Odluka je pala na textar ventilirajuće diskove i ATE pločice, jer u BMW Line-u trenutno nisu imali textar pločice, a preporučili su mi ATE. Nadam se da izbor nije pogrešan? :huh:

Link to post
Share on other sites

proverio sam diskove onako na oko , plocice su dobre imaju po odprilike 5 mm mesa e sad levi disk ima neke brazde vazdan ali nema po ivici veliki rub a desni on nema brazde ali ima veliki rub po ivici , mislim ludilo :blink:

Link to post
Share on other sites

Sad je gotovo, kupljeni textar diskovi i ATE pličice. Nadam se da izbor nije loš, sutra bi trebalo majstor da promeni to i još neke stvari da reši pa ću videti kako se ponaša.

Link to post
Share on other sites

Pre 3 dana stavljeni novi diskovi i pločice i od tada sam prešao nekih 600 - 650 km, nikakvih problema nema, tako da je definitivno bio problem u diskovima. Inače, stare pločice su u odličnom stanju (nisam morao da stavljam nove, ali nisam znao u kakvom su stanju pa rekoh kad stavljam nove diskove daj i nove pločice), ali su zato diskovi katastrofa!!! Unutra zarđali, a rekao bih i truli. Sad je, hvala Bogu, sve ok! :preved:

Link to post
Share on other sites

Pre 3 dana stavljeni novi diskovi i pločice i od tada sam prešao nekih 600 - 650 km, nikakvih problema nema, tako da je definitivno bio problem u diskovima. Inače, stare pločice su u odličnom stanju (nisam morao da stavljam nove, ali nisam znao u kakvom su stanju pa rekoh kad stavljam nove diskove daj i nove pločice), ali su zato diskovi katastrofa!!! Unutra zarđali, a rekao bih i truli. Sad je, hvala Bogu, sve ok! :preved:

Rekao bi da su truli diskovi unutra, pogledaj to..

Da si me odma poslusao....

Link to post
Share on other sites

Pre 3 dana stavljeni novi diskovi i pločice i od tada sam prešao nekih 600 - 650 km, nikakvih problema nema, tako da je definitivno bio problem u diskovima. Inače, stare pločice su u odličnom stanju (nisam morao da stavljam nove, ali nisam znao u kakvom su stanju pa rekoh kad stavljam nove diskove daj i nove pločice), ali su zato diskovi katastrofa!!! Unutra zarđali, a rekao bih i truli. Sad je, hvala Bogu, sve ok! :preved:

a sad pun gas

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

E sad i meni je treslo dok sam kocio promenio diskove, bili pojedeni do maksimuma, disk plocice dobre, nisam ih menjao, kad sam zamenio diskove, nije visetreslo, normalno malo losije kocilo dok je to leglo i sad evo posle nekoh4 meseca opet pocela da trese karoserija da trese kad kocim.....

Link to post
Share on other sites