Recommended Posts

Mali update..

vw0v.jpg

odjavljene tablice

dpxe.jpg

prenesen..

ztl4.jpg

u2zq.jpg

ay7u.jpg

ieym.jpg

qk46.jpg

zamenjene pozicije u farovima, stavljeni led markeri 10w

9poa.jpg

zamenjene sijalice u kratkim svetlima, stavljene na 6000k

z6gt.jpg

namestene xenije u dugim svetlima 6000k i maglenke, takodje 6000k

usgd.jpg

75k1.jpg

Odradjen i kompletni enterijer u LED, samo te slike ovih dana kada zavrsim montiranje DSP-a, TV/DVD i Navi..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja ne mogu ovog vikenda ?

Drugar,ja se retko zakacim ovde.....Puno kilometara ti zelim i neka te dobro sluzi....izgleda kao iz salona

Hvala Gagy, i tebi takodje sa tvojom makinom.. Dokle stigao? Jel resio sa felnama intrigu? :dance3:

Link to post
Share on other sites

Čekam vikend da ga vidim uživo, pa ću da pišem komentare. :dance3:

E sada si na potezu, jeste da si video X-a na kratko, sledece subote ces imati cast da malo duze bude kod tebe, opravdani razlozi :-) (poznati redakciji) :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

Mali update..

Radilo se za vikend..

8f7y.jpg

lg9m.jpg

3m7q.jpg

byt9.jpg

I tu pocinje moja glavobolja..

Naime, posto moja fabricka instalacija nije imala u sebi instalaciju za dodatne uredjaje sem postojeceg board comp-a i cd charger-a, morao sam instalaciju da obezbedim.

Obezbedjena instalacija od X5, 4.4 koja je imala na sebi sve potrebne konektore. Spremio sam MK4 DVD, TV modul, radio modul BM24, posto mi je takav instalacija nalagala da stavim, pojacalo, antenu sa pojacivacem za radio i antenu za tv. Poskidao sam u gepeku sve, smontirao sve gde treba, sproveo instalaciju ispod zadnjeg levog sedista, kroz sredinu patosa (gde ujedno sve i treba) prosao kroz srednju konzolu, to tu rasturio i zavukao koplet sve konektore u inst tablu gde treba da stoji veliki board. Da ne bih razdvodio instalaciju u svaki tapacir inace koja ide iz gepeka, ja sam posekao te konektore i na mojoj postojecoj instalaciji nasao izlaze i ulaze za zvucnike i sve to fino povezao. Ubo dzekove u veliki board i to je sve proradilo. Sve sem kvalilteta zvuka, mali izbor radio stanica, tacnije nikakav i takodje i tv kanala, tacnije vrlo siromasan za razliku u drugim modelima gde sam imao tv i na istom mestu hvatao brdo kanala.. E sada da li ima neko resenje, neka sugestija.. Sumnjam u ispravnost BM24 modula, imam jos 2, tako da mogu da se zezam i da stavim drugo i da vidim sta ce biti, ali iskreno, izgubio sam mu volju i ne seda mi se u njega. Iskreno govoreci, zdravlje cu izgubiti pored njega. Svaka pomoc dobro dosla. Da ponovim, zvuk je mnogo loseg kvaliteta, ko sa neke bas lose kasete kada pustim cd i takodje sa nekog radio kada uhvati.

U krajnjem slucaju cu vratiti sve moje staro i slusati muziku koja je bez ikakvog pojacala bila ali predobrog kvaliteta i super zvucala..

Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za auto, video sam ga uživo i mogu reći da je veoma retkost videti ovakav auto. Sve na svom mestu. Auto će biti mažen i pažen to znam sigurno... Neka je sa srećom i da te služi koliko želiš.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kao sto sam ti napisao u privatnoj poruci....za slab prijem tv i radio signala ja bi problem trazio u Antenskom modulu koji se kod e39 nalazi u zadnjem levom stubu.Kod X5 bi morao da se raspitam gde se tacno nalazi nisam isti nikad posedovao pa ne znam.Sto se tice lose zvuka problem moze da bude kompleksan ali i vrlo prost.Ima tema na X5 forumu da je radjena konverzacija sistema sa slicnim ili cak istim simptomima.Resena je vrlo lako ali davno sam citao pa se nesecam detalja....Cim stignem sa puta pokusacu da ti online pomognem....

Poz

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uz dosta muka, googla, www.xoutpost.com, pojedinih clanova sa foruma, resio sam misteriju sto se tice antena, zvuka i tih gluposti od elektronike..

Razclanio i na kraju sve nasao za sta sluzi tako da svakome mogu biti od pomoci sta god da mu se desi slicno ili isto.. Stojim na raspolaganju.

Ostalo je jedino da nadjem uzrok tj mesto gde se i sta se namokri u prednjim park senzorima, jer cim padne kisa ili nakon pranja, prednji senzori "zaglave" i dobijam onaj stalni piskutavi ton.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Da osvezim malo temu..

Uglavnom su prosle te decije elektronske bolesti.. Jedno po jedno sanirano u principu nista alarmantno niti tragicno.

Umedjuvremenu se pojavio jos jedan x u mojoj kolekciji

dsc9002.jpg

dsc9006.jpg

dsc9003.jpg

dsc9004.jpg

dsc9005.jpg

dsc9009.jpg

dsc9007.jpg

dsc9008.jpg

dsc9000.jpg

I na kraju iz X-a u X..

dsc9040.jpg

dsc9041.jpg

dsc9042.jpg

Link to post
Share on other sites

Vrlo brzo ce ti klincu dosaditi ta mala igracka pa ce ti traziti kljuceve, posle ces da se ceskas :D

U svakom slucaju lepa igrackica, samo da pozelis da se vratis u period od 3-5 godina..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Da malo osvezim temu..

Posle mnogo predjenih km (15000) odradjen je mali servis

- ulje

- filter ulja

- filter goriva

- fileter vazuha

- filter klime

- dopunjena klima

- oba PK kaisa

- dve plivajuce kugle u zadnje trapu

- dva ramena u desnoj strani prednjeg trapa

- silen blokovi prednjeg trapa

- remont alternatora

I to bi bilo to od redovnog servisa.

Dalje, kupljeni su:

- alu pragovi

- mp3 cd charger

- mk4 navigation computer

- display-i u naslonima za glavu

Sve to smontirano i krenuo je na zasluzeni odmor u nasem daljem komsiluku, Greece

dsc9315.jpg

svratio u isto mesto gde sam prosle godine na istom mestu slikao "sedmicu"

image-6b774e836d36a209c7.jpg

image-293b69058bc9408c3d.jpg

image-cf39592fba62492360.jpg

img2575.jpg

img2575.jpg

Link to post
Share on other sites