Recommended Posts

Mali update..

Radilo se za vikend..

8f7y.jpg

lg9m.jpg

3m7q.jpg

byt9.jpg

I tu pocinje moja glavobolja..

Naime, posto moja fabricka instalacija nije imala u sebi instalaciju za dodatne uredjaje sem postojeceg board comp-a i cd charger-a, morao sam instalaciju da obezbedim.

Obezbedjena instalacija od X5, 4.4 koja je imala na sebi sve potrebne konektore. Spremio sam MK4 DVD, TV modul, radio modul BM24, posto mi je takav instalacija nalagala da stavim, pojacalo, antenu sa pojacivacem za radio i antenu za tv. Poskidao sam u gepeku sve, smontirao sve gde treba, sproveo instalaciju ispod zadnjeg levog sedista, kroz sredinu patosa (gde ujedno sve i treba) prosao kroz srednju konzolu, to tu rasturio i zavukao koplet sve konektore u inst tablu gde treba da stoji veliki board. Da ne bih razdvodio instalaciju u svaki tapacir inace koja ide iz gepeka, ja sam posekao te konektore i na mojoj postojecoj instalaciji nasao izlaze i ulaze za zvucnike i sve to fino povezao. Ubo dzekove u veliki board i to je sve proradilo. Sve sem kvalilteta zvuka, mali izbor radio stanica, tacnije nikakav i takodje i tv kanala, tacnije vrlo siromasan za razliku u drugim modelima gde sam imao tv i na istom mestu hvatao brdo kanala.. E sada da li ima neko resenje, neka sugestija.. Sumnjam u ispravnost BM24 modula, imam jos 2, tako da mogu da se zezam i da stavim drugo i da vidim sta ce biti, ali iskreno, izgubio sam mu volju i ne seda mi se u njega. Iskreno govoreci, zdravlje cu izgubiti pored njega. Svaka pomoc dobro dosla. Da ponovim, zvuk je mnogo loseg kvaliteta, ko sa neke bas lose kasete kada pustim cd i takodje sa nekog radio kada uhvati.

U krajnjem slucaju cu vratiti sve moje staro i slusati muziku koja je bez ikakvog pojacala bila ali predobrog kvaliteta i super zvucala..

Pocupaj i prodaj to sranje i kupi ovo:

http://www.aliexpress.com/item/Pure-android-4-2-2-Car-DVD-GPS-Radio-Tape-Recorder-Stereo-for-BMW-E39-E53/1960391156.html

Nemas brdo kablova, los zvuk i pun kojekakvih gluposti a imas navigaciju za ceo svet, dvd, divx, analognu tv (radi u voznji) digitalnu tv (kad je bude bilo u srbiji) parking kameru, internet, rade komande na volanu i sav can-bus, tac skrin itd itd.

Imao sam slican uredjaj i mogu da ti kazem da je 100 pua bolji od tog fabrickog sranja, a i zvuk je neuporediv

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pocupaj i prodaj to sranje i kupi ovo:

http://www.aliexpress.com/item/Pure-android-4-2-2-Car-DVD-GPS-Radio-Tape-Recorder-Stereo-for-BMW-E39-E53/1960391156.html

Nemas brdo kablova, los zvuk i pun kojekakvih gluposti a imas navigaciju za ceo svet, dvd, divx, analognu tv (radi u voznji) digitalnu tv (kad je bude bilo u srbiji) parking kameru, internet, rade komande na volanu i sav can-bus, tac skrin itd itd.

Imao sam slican uredjaj i mogu da ti kazem da je 100 pua bolji od tog fabrickog sranja, a i zvuk je neuporediv

Uspeo sam sve da resim..

Mozda je taj uredjaj mnogo funkcionalniji, ali nekako mi je fabricko fabricko..

Onako rascupanog, mogao sam mu staviti sta god, ali sam se ipak odlucio za stock farijantu.

PS. svakako hvala za sugestiju i eventualno kompromisno resenje.

Link to post
Share on other sites

Uz dosta muka, googla, www.xoutpost.com, pojedinih clanova sa foruma, resio sam misteriju sto se tice antena, zvuka i tih gluposti od elektronike..

Razclanio i na kraju sve nasao za sta sluzi tako da svakome mogu biti od pomoci sta god da mu se desi slicno ili isto.. Stojim na raspolaganju.

Ostalo je jedino da nadjem uzrok tj mesto gde se i sta se namokri u prednjim park senzorima, jer cim padne kisa ili nakon pranja, prednji senzori "zaglave" i dobijam onaj stalni piskutavi ton.

Jel mozemo da znamo sta je bio problem?

Link to post
Share on other sites

Jel mozemo da znamo sta je bio problem?

Sirokog spektra je bio problem, tako da ti mogu reci za sta god me pitas, ako neko ima ovakav ili slicne probleme, pisacu o tome..

Link to post
Share on other sites