Recommended Posts

E ovako,pre par nedalja sam kupio BMW 325 kupea,e ovako kad sam ga kupio nije imao visko to jes ima jedno ipo ventilator tro cekam ovih dana da mi stigne da bi zamenio,inace doterao sam ga iz Zemuna do Lazarevca bez problema,e sada u poslednje vreme to jes nisam ga iskreno ni cesto vozio par puta sam ga palio,jel nisam bio tu,e sada desava se pre neki dan sam isao do grada i podigne temeperaturu i kao da ima pritisak u motoru,otvorim cep on cas vraca unutra cas preko cepa preliva.. kad sam dosao kuci narucio sam visko ovih dana mi stize,ali me zanima jel kad god sada vozim dize mi temeperaturu odjednom i onda kad krenem da ga ozracujem uvek ima pritiska to jes ima vazduha.. inace nema temrostat izbacen je,desava se inace da kad napunim i ozracim sve bude ok i kad dodjem to kuci i proverim posle nekog vremena kad se ohladi da neki deo vode kao da ispari,dali je to sada mezanim zbog viska ili cega vec,to jes dali moram galvu da ravnjam ili je nesto drugo upitanju,hvala na razumevanju

Link to post
Share on other sites

moguce,inace isao sam za bg u proslu nedelju kad je bila temepratura 40 stepeni i nista,vratio sam se kuci i onda je poceo da dize temperaturu i od tada sve ide naogre,prvo sam skinuo nisam nasao termostat sto je i meni bilo sumljivo,e sada jbg visko cekam da mi stigne sutra pa da ga namestim,a termostat cu da uzmem isto sutra pa da namestim

Link to post
Share on other sites

Drugari opet problem,danas sam namestio visko i opet mi auto dize temepraturu... ne znam sada dali sam ga dobro ozracio ili sta vec,uglavnom nema ni grejanje u kolima ,sada ne znam sta se desava po tom pitanju,ako moze neko da mi kaze sta i kako da odradim da bi ga ozracio ili sta da radim jos nerviram se hocu da ga izlupam..

Link to post
Share on other sites

Drugari opet problem,danas sam namestio visko i opet mi auto dize temepraturu... ne znam sada dali sam ga dobro ozracio ili sta vec,uglavnom nema ni grejanje u kolima ,sada ne znam sta se desava po tom pitanju,ako moze neko da mi kaze sta i kako da odradim da bi ga ozracio ili sta da radim jos nerviram se hocu da ga izlupam..

parkiras ga na uzbrdicu da hladnjak bude najvislja tacka,odvrnes grejanje na max,odvrnes vijak na hladnjaku i drzis malo gasa sve dok ne pocne da izlazi tecnost,kad pocne da izlazi tecnost zavrni sraf.

ako opet nemas grejanje provozaj malo pa ponovi isto!

Link to post
Share on other sites

parkiras ga na uzbrdicu da hladnjak bude najvislja tacka,odvrnes grejanje na max,odvrnes vijak na hladnjaku i drzis malo gasa sve dok ne pocne da izlazi tecnost,kad pocne da izlazi tecnost zavrni sraf.

ako opet nemas grejanje provozaj malo pa ponovi isto!

veceras idam do grada sa njim ima da mu dusu da mu izvadim ako treba :D

Link to post
Share on other sites

sutra cu naj verovatnije da ga rasklopim skroz i da vidim sve redom,a na kraju krajeva naj verovatnije da ce da dodje 3.0 motor koji mi stoji odavno u rezervi umesto 2.5

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem samo sto je 1,6i,i sve se isto desavalo.Naravno glava dole oso dihtung i pukla glava jbg sad nemora da znaci da je osla glava ali dih je sigurno jer opet kazem sve se isto desavalo kupio,vozio,luftiro vadio termostat i kad stane fljas na hladnjak skoro pa sve.

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem samo sto je 1,6i,i sve se isto desavalo.Naravno glava dole oso dihtung i pukla glava jbg sad nemora da znaci da je osla glava ali dih je sigurno jer opet kazem sve se isto desavalo kupio,vozio,luftiro vadio termostat i kad stane fljas na hladnjak skoro pa sve.

ne vredi pokusao sam sve,a i u nekoj sam guzvi bio posto radim motor pakujem sada i farbam,pa nisam imo vremena,ovako se odvijaju stvari ,ako neko moze da mi objasni samo kako da uzubim glavu to jes glavu i bregaste na glavi bio bi vrlo zahvalan ,zbog skidanja i svega resio sam da skidam glavu i da pormenim dihtunge sve na glavi i da odradim gumice na ventilima... sada samo mi treba objasnjenje oko uzubljivanja i to je to...

Link to post
Share on other sites