Recommended Posts

gde u bgu ili pancevu moze da se uradi servis?

jel ima jos neko ko ima agis sekvent u kolima? ili bilo ko da se razume i zna o cemu govori,posto nesto cudno pocinje da se desava sa uredjajem,pa bih zeleo da razmenim iskustva sa ostalim plinadzijama,da probamo da resimo problem.

Link to post
Share on other sites

ti bolje znas od mene :) salim se,neki guntner ili tako nesto je u pitanju.membrane bi trebalo da se promene verovatno...

kalibraciju sam odradio u nekom vrsackom servisu,koliko je to dobro odradjeno to vec ne znam,ali "majstor" rece da su dizne ok i da bi po ocitavanjima tim sve trebalo da radi ok.

desava se ponekad da samo iznenada,sam od sebe iskljuci uredjaj i ne dozvoljava mi da ga ukljucim,znaci krene da radi pripremu i samo se iskljuci,pa posle nekog vremena prodje to i proradi...sad ne znam da li je konkretno do njega nesto ili je greska u necemu drugom pa comp iskljucuje plin.prvo sam mislio da nisu kontakti na compu,mada sad sumnjam da nije do regulatora pritiska jer je pocelo da se desava od skoro i da radi pa odjednom,recimo kad je boca pri kraju-prazna,ili jos cudnije kad idem uzbrdo,ili kad krecem u rikverc,samo da kao nece da povuce plin,dajem gas on nista.i kad onda sipam on opet kao da nema goriva i tako proradi posle nekog vremena,ne znam ni ja kako ni od cega zavisi.(dok ne potrosim sav benzin :D)

nisam strucan,ne znam....filtere plina sam menjao pre nekih 10k ...koliko znam,tj tako mi je receno,nije potrebno jos uvek to raditi opet.

da ne zivimo u ovoj rupetini od zemlje,sve bih to pocupao i vozio bih se ko covek...

a o potrosnji da ne pricam,to je tema za sebe,znaci kako god ga vozio ne moze da ide ispod 17-18 litara,sad da li je to posledica ovoga ili je do protokomera,lambda sonde i ostalih senzora to vec ne znam.

jeste da je dosta proslo otkad je auto bio kod tebe,ali zanima me bas da li je tebe zezao nekad ovako?? i da,btw nevezano za ovo,sta si mu radio ti,ili ovaj posle tebe,auto uopste nema balans stanglu,znaci seta guza po neravninama samo tako :)

Link to post
Share on other sites

Kod mene je bio sa balans stanglom :D Koliko se secam sleteli su, pa su je mozda tad sjebali.. A sto se tice plina, proveri da nisu cevi sto idu od boce do isparivaca zagusene, drugo, isparivac bi trebalo servisirati, i proveri filter sto ide ka diznama takodje, jer se i servis plina radi na 10.000

Link to post
Share on other sites

znaci i oni su ga spustali u kanale,kao i ti? :) koliko se secam lik mi je rekao da mu je neko crevo za plin puklo pa je menjao,a sto se auta tice globalno,BIO je u fullu utegnut spreman tip top....jbg sad balans stangla i ja bih puno,kome to jos treba :D

a kako da proverim te cevi?trebalo bi da ih skinem,produvam sta?isparivac u vrscu niko nece da servisira,kazu "strucnjaci" to se retko kad servisira,trebalo bi promeniti ceo isparivac,lopovska posla ili jednostavno nisu strucni dovoljno...tako da cu opet odraditi servis plina za pocetak,pa cemo videti... posto ovde niko ne odgovara,da me uputi negde,beograd pancevo gde god

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

opet isto pitanje,neko iz beograda ili jos bolje panceva,da kaze neki dobar servis za plinare,po mogucstuvu ostavi neki kontakt?ali da nije usko specijalizovani,znaci da hoce i ima znanja sve da radi a ne samo odredjene uredjaje.

trebao bih da zamenim map senzor,posto me zeza zestoko vec,a ne ide mi se cak do novog sada,gde me salju distributeri ovog mog,blago receno smeca od plina,u tamo neki njihov servis,sta li je vec... pa ako to mogu da obavim negde blize bio bih zahvalan.fora je sto se original vise ne proizvodi,a zamenski se ugradjuje uz neke prepravke,hardverske i softerske.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Imam i ja taj glupi agis koji ne koristim jer i kod mene za..bava i ne radi kako treba. Nemoj da me drzis za rec ali mislim da su mi u AC Rasic u visnjičkoj na karaburmi rekli da rade agis okreni ih pa vidi ja nisam išao jer i sam ne znam sta da radim dal da ga čupam napolje ili pokusavam da sredim ... :angry:

Link to post
Share on other sites

ma kakvi,zvao sam i rasica i babica,niko ni da cuje..:) ja ne znam,da l je toloko jeftiniji bio taj agis prilikom ugradnje,da se neko tako zajebe kod izbora.sta tebi pravi problem,kako te zeza tacno?

Link to post
Share on other sites

Bio 50.000din nov dok su ostali bili blizu 1000e. Imas srece sto nisi obican plin dobio na m50.. Mene je aluzio dobro, potrosnja je bila vrh. E sad plin je star oko 6 godina normalno da treba servis nekad da se uradi. Jel?

Link to post
Share on other sites

Sta te tacno muci, da ti resim to vise. Jbg mene je sluzio 3 godine bas dobro.. Evo sad sam iz sedmice izbacio plin stag300 jer jebes bmwa koji se na plin vozi. Ukapiraces jednog dana koliko je sranje svaki plin. To jedino pije vodu na malim kolima.

Link to post
Share on other sites

Miki,ovo posednje si u pravu...ja ne mogu sebi da oprostim i prezalim dan kada sam stavio to u auto i bacio 900e... Nije to to...i uvek neka zajebancija oko tog plina,racvi i ostalih sranja. Ovi sto pricaju da sekvent ide kao benzin,neka me zaobidju sa tom glupom pricom....

Link to post
Share on other sites

ma sve je reseno vec,a najvise me muci onaj deo, "koji uredjaj imas u kolima?-agis.AGIS?!haha" jbg da ne zivimo u slepackoj zemlji u kojoj zivimo,ne bi nista vozili na plin,a pogotovo ne bmw.muka coveka na svakakve kompromise natera.

Link to post
Share on other sites