odrzavanje koznih sedista


Recommended Posts

Hemel krema takođe. I čisti i održava kožu. Nakon što završiš sa trljanjem i mazanjem, ostavi koji sat (može i preko noći) da koža lepo upije koliko god može, pa obriši površinski sloj kojeg koža nije više mogla da upije sa nekom suvom i mekom krpom. Leti održavaj jednom u mesec-dva, a zimi može i ređe, jednom u dva-tri meseca.

I pazi da auto naročito leti što manje ostavljaš na suncu, jer sunce (toplota i UV) oštećuju kožu. Ako već moraš na suncu, parkiraj tako da ti zadnji deo auta bude okrenut ka suncu a ne prednji. Ako imaš, digni i zadnje zavesice za uspešniju borbu sa suncem. Naravno i folije, tj. zatamnjena stakla takođe pomažu...

Link to post
Share on other sites

Hemel krema takođe. I čisti i održava kožu. Nakon što završiš sa trljanjem i mazanjem, ostavi koji sat (može i preko noći) da koža lepo upije koliko god može, pa obriši površinski sloj kojeg koža nije više mogla da upije sa nekom suvom i mekom krpom. Leti održavaj jednom u mesec-dva, a zimi može i ređe, jednom u dva-tri meseca.

I pazi da auto naročito leti što manje ostavljaš na suncu, jer sunce (toplota i UV) oštećuju kožu. Ako već moraš na suncu, parkiraj tako da ti zadnji deo auta bude okrenut ka suncu a ne prednji. Ako imaš, digni i zadnje zavesice za uspešniju borbu sa suncem. Naravno i folije, tj. zatamnjena stakla takođe pomažu...

+1

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

I ja da dam glas za Hemel, krema je prosto savrsena, cuda cini!

Kad sam uzeo E39 sedista su bila baaas tvrda i suva, mislim da nikada nisu namazana od kad je auto proizveden. Ja inace sedista i po kuci sve od koze cistim sa Gliptone GT12 Intensive Cleaner-om. Bela flasica sa ljubicastim. Probao sam i GT11 Leather Conditioner ali nije tako mocan kao Hemel.

Sedista mi je ovaj put Dzoni ocistio (on mi je i otkrio Hemel) i kaze namazi 2-3 puta Hemelom i vratices ih u zivot. Taman su bile letnje paklene temperature, pore koze su se otvorile i ja namazem Hemel i ostavim do sutradan pre podne. Obrisem posle dobro visak kreme i to je to, ma vec posle prvog puta su mnooogo mekanija bila. Posle toga jos jednom- dvaput i bukvalno su kao sobna kozna garnitura.

 

Ima po Kupindu i Kupujem-Prodajem da se kupi...

Link to post
Share on other sites

+1 za Hemel

Samo sto ja preferiram prvo baby sapun da se utrlja dobroo, pa mikrofiber krpom da se pocisti...ako treba ponoviti postupak, ostaviti da se lepo osusi pa tek onda Hemel krema

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja hemel koristim vec 3 godine i zadovoljan sam, a turtle je poprilicno poznat, dosta perionica ga koristi tako da verovatno nema greske ni sa njim... U svakom slucaju prvo dobro ocisti sedista pa ih onda namazi

Link to post
Share on other sites