BMW E34 520i 24v (1988-1995)


Recommended Posts

Zagrejan sam za kupovinu ovog automobila,potrosnja benzina/plina,cena registracije nebitna.

Interesuju me samo cene odrzavanja itd.

Voleo bih da cujem par misljenja od ljudi koji poseduju ovaj model ili 525i.

I koliko je novca pametno dati na pri kupovini ovog auta.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Ali ako ti je nebitna cena goriva itd sto bi ti bilo bitno odrzavanje ;)

Ali ako se mislis izmedju 525 i 520, naravno 525!

A sada koliko novca zavsi od tebe sto se tice kupovine, samo glerdaj rdju na vratima, pa kod poklopca od goriva, motorni prostor, da li je motor suv, da li ima dosta opreme i naravno ne zaleci se odmah na prvi koji naidje nego pogeldaj vise njih itd, ako nisi siguran povedi nekoga ko se razume...

na primer

http://www.polovniautomobili.com/oglas3590832/bmw_525_tek_reg/

Link to post
Share on other sites

Zagrejan sam za kupovinu ovog automobila,potrosnja benzina/plina,cena registracije nebitna.

Interesuju me samo cene odrzavanja itd.

Voleo bih da cujem par misljenja od ljudi koji poseduju ovaj model ili 525i.

I koliko je novca pametno dati na pri kupovini ovog auta.

Hvala unapred.

Pozdrav druze!

Ja posedujem jedan e34 520ai sa m50-b20 motorom vec 9 meseci, inace trazio sam ga skoro godinu dana dok nisam naisao na za mene najboljeg...

Sa autom sam prezadovoljan, potrosnjom i odrzavanjem isto...

Sto se tice odrzavanja, uvek je bilo koliko para toliko muzike, cene su od do...

Ja nisam nesto mnogo radio oko kola ali evo na primer ulje za motor, imas od 500 do 2000din po litru a inace staje 6l, ja sam sipao liqui moly 15 40, ono je oko 700 dinara i mogu da ti kazem da je odlicno ulje, filter za ulje je oko 500 dinara bio ako se dobro secam. Plocice su od 2000 do 8000 dinara, naravno ja sam kupio neke od 3000 din i za sad su ok, ne skripe i lepo koce to je sto sam ja menjao, cuo sam da i ostale stvari nisu nesto posebno skupe, bobine su oko 2000 polovne pumpa za gorivo oko 50e.... Sta znam, pitaj sta te jos zanima... Stto se tice motora m50b20 je odlican ali m50b25 je jos bolji tako da ako ti reg nije bitna preporucio bih ti taj motor da trazis i naravno sto rece gore kolega nemoj da se zaleces prvi na koji naletis, vidis felne tamna stakla muzika k***c palac, pogledaj sve koje mozes da se odluci... Srecnu u potrazi za masinom :)

Link to post
Share on other sites

susice34 hvala puno na detaljnom opisu,to je ono sto mi je trebalo,i nije toliko strasno koliko sam mislio da jeste.

valjda cu uspeti da nadjem jedan dobar 520i u skorije vreme,naravno pogledacu vise modela,ja sam zaljubljenik automobila u fabrickom stanju,

tako da mi nije toliko muzika,zatamnjena stakla i felne ,zapravo fabricke bmw 15" bi bile idealne :D

nadam se da cu uspeti da nadjem nesto dobro do 2000e. hvala i pozz :)

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu druze, i moj je bio u fabrickom stanju, cak i fabricke felne alu 15-ice style 2...

Ja ne mogu da kazem da ne volim felne muziku tamna stakla, ali retko ko bi to spakovao po mom ukusu tako da sam trazio fabricko stanje i sad polako pakujem sta hocu, tako i tebi savetujem, nadji sto ocuvaniji sa dobrim enterijerom i motorom naravno, posle sredjuj kako ti odgovara... Pozdrav

Link to post
Share on other sites

525i bolje vuce i lakse nosi auto,potrosnja grad 15-17l otvoreno 10-12l zavisno od voznje i da je na autu sve kako treba. To je potrosnja plina,za benzin ne znam. Odrzavanje nije skupo, plocice 3000din, ramena oko 4000din. To je ono sto sam menjao kod mog 525i. Ja prodajem svoj auto kompletno sredjen i bez ulaganja pa se javi kad se razmislis.

Pozz :preved:

Link to post
Share on other sites