PROBLEM SIBER!!!


Recommended Posts

Imam problem sa siberom, otvorio sam ga bio, i kad sam dosao kuci, nije hteo da se zatvori, krene malo i stane, pa sam mislio da je to elektrike, otisao sam do elektricara i nista, pogledao sam ono motorce uzeo inbus i vrteo da ga zatvorim, i taman da se zatvori, pogledao sam i kao da je izasao iz lezista, jedna strana je do kraja, a druga je od kraja jedno 5-10cm, moze li neko da mi pomogne sta da radim, da li je to do sajle, do klizaca, svaka pomoc bi mi dobro dosla, unapred hvala! :) :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Da ne otvaram novu temu

Šiber radi prema gore
kad ga hoću skroz otvorit zastane, nači taman se spušte i kad treba da krene unatrag odnosno ispod krova neće, kao da ga nešto fizički blokira
-probao sam 30sec držati tipku da se resinkronizira, *google info
-probao sam stavit drugi el.motor
-probao sam fizički s alatom iz gepeka i opet isto, sad bojim se da ne puknem el. motor ako na silu nastavim

jedinio što mi je ostalo jest da vidim što to fizički blokira ALI gdje god pročitam trebam barem do pola otvorit šiber što ne mogu a ovako kad ga dignem ne vidim što stvara problem.

pa eto, pucajte ako imate ideju

tnx

Link to post
Share on other sites

tako sam i mislio, ma probao sam ja već skinit cjelo nebo nego tapicerung je nekako zalipljen na dijelu okolo di je šiber i na raznim manualima piše da treba odšarafit prvo a da se odšarafi mora se šiber pomaknit na pola itd. ima biće 2 mj od kad sam to čitao i probao skinut uglavnom....

Zato rucica, pa da vidis kako ide :D

:D nema do manual stvari

Link to post
Share on other sites

Skines keder oko neba, suncobrane, rucice i nebo ide dole... Onda imas srafove koji drze siber za krov i kad skines njih, skidas komplet siber na dole...

Link to post
Share on other sites

ne, nebo je zaljepljeno oko područja šibera.

kad sam rastavljao 92' 525i za sekund nebo ide dolje kao što si opisao ali ovaj 94' ne ide. Nešto ga drži oko područja šibera, koliko sam se informirao preko raznih manuala i foruma treba na pola otvorit šiber (što ne mogu) i onda odvidat itd.

Link to post
Share on other sites

imas zabice oko sibera nije lepljeno,samo ga odozgo lagano srafcigerom kuckaj na dole,a to sto siber nece preko pola to ti je do mehanizma nesto se uzjebalo,najlakse je zameniti ga drugim ispravnim

Link to post
Share on other sites