Sta mislite o e46-ici dizelu???320d


Recommended Posts

najiskrenije ne svidja mi se jedino sto je bucan dok se vozi(nedavno smo motorsport i ja vozali jednog i bas to prokomentarisali)i sto ga je tesko naci u dobrom stanju jer dizeli dosta prelaze a osjetljiv je na habanje pogotovo unutra...ostalo je ok...tvoj je sa bosh pumpom jel tako?malo trosi a extra ide...

onaj sa 150ks je savrsenstvo,taj auto me odusevljava!!!

Link to post
Share on other sites

nisi dobro shvatio...dizeli mnooogo vise prelaze od benzinaca a stim su vise i pohabaniji...ja sam ih pogledao milion dok sam sebi trazio e46 i svaki dizel je barem duplo vise presao od benzinca sto je i normalno...to sam samo naveo primjer sto me je nerviralo kod 320d a da sam ga nasao u extra stanju uzeo bi ga...

Link to post
Share on other sites

imam za to auto samo rijeci hvale jer ga 2 moja prijatelja imaju stvarno ide dosta dobro a malo trosi jos kod jednoga je kompletan M optic stas bolje

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
kupio sam ga ne davno a pre toga sam vozio benzinca-kockicu 318i

jest ovo dizel ali jede drum :acute:

misljenja molim?? :) :preved: :acute:

vrh auto,dve godine nisam ništa radi sem servisa,drži cenu malo troši a nije ni registracija puno i ide kao benzinac

Link to post
Share on other sites

Naravno, jeste bucniji od benzinca, ali reci da je bucan, mislim da je malo preterano. Usudio bih se reci da ima bas ono, ugladjen zvuk. Sa druge strane, svi na benzincima uglavnom ugradjuju izduve, filtere, da samo grmi, pa mi nije jasno zasto nekome smeta malo jaci zvuk.

Ah da, auto je odlican.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam se u ovom od 150 ks i stvarno sam odusevljen, nisam se vozio u tom od 136 ks, ali kapiram da ne bi trebalo da bude velike razlike ( u zvuku naravno)!

Ne vidim zasto bi ovaj slabiji bio bucniji?

Mozda gresim...

Inace jedini dizel o kome mastam i kojeg bi odmah kupio da imam pare je petarda sa 3.0 motorom! 530 dizel je moj omiljeni motor a i u petardi je i sto se tice zvuka i svega drugog potpuno druga prica!

Tvrdim, najbolji motor!

Link to post
Share on other sites
Vozio sam se u ovom od 150 ks i stvarno sam odusevljen, nisam se vozio u tom od 136 ks, ali kapiram da ne bi trebalo da bude velike razlike ( u zvuku naravno)!

Ne vidim zasto bi ovaj slabiji bio bucniji?

Mozda gresim...

Inace jedini dizel o kome mastam i kojeg bi odmah kupio da imam pare je petarda sa 3.0 motorom! 530 dizel je moj omiljeni motor a i u petardi je i sto se tice zvuka i svega drugog potpuno druga prica!

Tvrdim, najbolji motor!

Sve neznas sta je dobro. Po meni najbolji bmw u citavoj paleti putnickog programa uzimajuci u obzir cenu, performanse, udobnost.

Da ne kvarimo pitanje, molim nastavite, pridrzavajuci se teme.

Link to post
Share on other sites

Samo reci hvale,zelim ti da te lepo sluzi i sigurno se neces pokajati,evo ja ovako priucen neki k...c da kazem misljenje,ako se ne racuna sto nisam osnovnu zavrsio :)

Link to post
Share on other sites
Ne vidim zasto bi ovaj slabiji bio bucniji?

Mozda gresim...

gresis sinko gresis, slabije je "obicni" turbo dizel,a noviji common rail,pumpa dizna ili kako vec,s toga je i tisi

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Cao jel bi mogao neko da mi kaze nesto vise o e46 320d, posto planiram da ga uvezem iz nemacke, koje su mu mane, na sta treba obratiti paznju, kolika im je realna cena u nemackoj godiste 2001 ili 2002.? hvala

a da! za passata sam mislio da je jeftin za odrzavanje kad ono cvrc, sad me neki vagenovci loze da ne uzimam bmw zbog cene odrzavanja.pozz

Link to post
Share on other sites

Nema mane..............2 godine ga vozim 60.000 km presao bez greske

nije nista skuplji o d passata za odrzavanje...pre 320d imao sam 1.9tdi B5,pa mi veruj....ja zadovljan,prezadovoljan,ne znam ako te nesto konkretnije zanima pitaj

Link to post
Share on other sites
Nema mane..............2 godine ga vozim 60.000 km presao bez greske

nije nista skuplji o d passata za odrzavanje...pre 320d imao sam 1.9tdi B5,pa mi veruj....ja zadovljan,prezadovoljan,ne znam ako te nesto konkretnije zanima pitaj

ma mislio sam na neke konkretne probleme npr. sa turbinom ili nekim drugim stvarima , kao na primer kod passata one pumpa dizne, skupa zamena kaiseva, protokomer ...

sta mislite koja je realna cena da auto bude u dobrom stanju na mobile.de 2001, ili 2002 godiste. i koja mu je realna kilometraza za to godiste?

samo da prodam passata(mada niko me ne zove vec 2 nedelje) :) i ima da padne trojkica.pozdrav

Link to post
Share on other sites

na svakog e46 su osjetljivi silen blokovi...

servis nije skup ali nije ni jeftin,kada oces da ti je auto tip-top moras biti spreman da odvojis svotu za odrzavanje....

a cijena varira od stanja,kilometraze...u CG takav auto 2003-2004 se krecu od 13 000e do 16 000e...

Link to post
Share on other sites

Problema sa turbinom nema kao na vreme skines katalizator,t.j. ako ga uzmes odmah skidaj katalizator......ne znam za silen blokove,moj na satu ima 150.000,od tofa kod mene 60.000 i samo sa jednom menjao silen blokove (cca 40eur) i to samo sa prednje desne,osim toga menjao sam nosace motora (oba original 100eur sa zamenom) i solje amortizera (par originalnih sa zamenom 50 eur)......eto to je sto sam ja imao od zamene,i juce zamenjan fabricki akumulator koji je izgurao skoro 6 godina),filtere i ulju promenim za cca 100 eur.......eto toliko o cenama,a sto se tice cena samog automobila,to jako su cudne,u nekim slucajevima ne shvatljive

Link to post
Share on other sites