Recommended Posts

Ovo je samo pocetak jedne teme.

Necu za pocetak preterano detaljno da opisujem neke stavove, ali ko provali o cemu pricam, slozice se sa mnom bas bas...

Prvo sam naveo Alone. Tamo sam otisao da zamenim nesto od potrosnog materijala i uradim redovan servis. Pre svega me je zanimala i dijagnostika, barem preliminarna.

Dobio sam info od samih majstora i u prodavnici alone da sve sto je kupljeno kod njih da je ugradnja mizerna cena.

Prvo su me osisali kao ovcu, ali sam cutao o tome jer sam mislio da su odradili svoj posao.

Ima jedna situacija da je Milan (sef servisa skinuo neki senzor od 20eura, jer ga je proglasio krivim za neku gresku, stavio nov, greska ostala i ja mu kazem da vrati moj senzor i nadje gresku, a on mi kaze da je vec bacio senzor. Na listi delova je naravno, ostao senzor. Kao i ispravka greske.

Drugo, pogresno je locirao uzrok greske koja je posle izazvala dosta veliku stetu.

A trece, ono sto je sto je bio rezultat njihove procene i dijagnostike se ispostavilo da mehanicari sa malim iskustvom BMW-a trebaju da vide bez da ih pitas a kamo li kada ih pitas. Klinik je na primer te stvari mogao zmurecki da mi kaze.

Idemo dalje, Ika.

Teska lopovcina i lazovcina. Babicu je skoro glave dosao.

Ja sam dobio info od lika iz KG sto ima pominjani M5 da Ika ima menjac original M5.

Ja zovem i pitam jel imate menjac za M5, kaze ima 250e.

Ja pitam jel sigurno od M5, a ne od M30, kaze 100%.

Ja odem, i premerim ga duzinski isti M30, a Klinik mi rekao da je 3.5 cm duzi.

Ne, to je 100% M5, tu me ubedjuju i ja kazem, ok, stavi lamelu da ga zavrtimo da premerimo prenose, posto sam znao vrednosti i za M5 i za M30 menjace.

Ispade M30, i ja kada sam rekao sta je i pitao sta sada, sto sam dosao, on se navodno setio da je M5 trodelni menjac i da je duzi...

Ja besan odem odande.

Veceras sam cuo da je pricao nekome da mu je bio neki "majmun" da trazi menjac od M5 i da mu je namerno gurao menjac M30 sa "porezom za budale" 250e.

Kao jos zamisli koji majmun terao nas da vrtimo menjac da proveri da li je M5...

Ujutru ga zovem da mu se najebem svega, ako bude bio bezobrazan ima da ga nasamaram jos i to kod njega kuci.

Ako neko hoce da kupi nesto od njega, neka razmisli...

Link to post
Share on other sites

jbg takvima ni fiću ne treba dati da sklapaju ali manje vise ...a ovo sto su prevaranti treba im popaliti te lopovske servise .najbolje po njih bi bilo da se sjebu na finjaka da im se napakuje neka inspekcija ...ako je neko radio nesto kod tih moze veoma lako.

Link to post
Share on other sites
Hmmmm zanimljivo. Za Iku sam cuo da ima sve zive delove, ali ako je stvarno prevarant bolje ga se kloniti...

Jeste Ika ima sve. Ali da proda mozda mojoj babi koja ne kapira razliku izmedju tocka i volana.

Znaci "Oliver Nedeljkovic" taj ne sme da prodje! (Tesna koža)

Zrenjaninski put 127, zaobici bez osvrtanja...

Link to post
Share on other sites
jbg takvima ni fiću ne treba dati da sklapaju ali manje vise ...a ovo sto su prevaranti treba im popaliti te lopovske servise .najbolje po njih bi bilo da se sjebu na finjaka da im se napakuje neka inspekcija ...ako je neko radio nesto kod tih moze veoma lako.

Inspekcija?

Hmmm...

A sta kazes da prijavis muriji da si cuo da su kod njega felne koje su ti ukrali sa kola pre 2 godine?

ili da ti je nudio da biras auto koji hoces da ti nakuca?

Link to post
Share on other sites

jbg za sve treba da imas dokaz.ne bi ga cinkario nego jednostavno ko radi kod njega i ako mu ne da racun a sjebe mu auto treba da prijavi...

gledao sam preko tv-a pre neki dan da postoji zakon tj prava potrosaca u nasam zakonodavstvu i da je formirana neka komisija tj grupacija ljudi koja pomaze besplatno i ukazuje na prava kupaca tj potrosaca i uspesno sankcionise prodavače i zasticuje kupce .to je postojalo odavno ali pre neku nedelju je zazivelo baš baš.znaci ako te neko legalno vacari i vuce za nos odes i obratis se njima i oni rese stvar i dobijes novcanu nadoknadu...itd .mogli bi malo vise da se raspitamo o tome ili potrazimo na netu... imaju neku kancelariju samo sam zaboravio gde se nalazi.

Link to post
Share on other sites
A sta kazes da prijavis muriji da si cuo da su kod njega felne koje su ti ukrali sa kola pre 2 godine?

ili da ti je nudio da biras auto koji hoces da ti nakuca?

A pazi, ako je on govno ne treba i ti da budes ( ako si mislio ozbiljno) na kraju se to sve nekako vrati, a zloba i to - nikome nikad nije dobro donelo... Zato smo ovde da podelimo misljenja, znamo koga treba izbegavati, oni koji treba da cuju to cuce itd...

Jedino ako ce ti biti lakse nazovi ga ujutru i reci mu sta imas i spomeni da bmw c.s. forum vrvi od "isqstava" :) to ce ga navesti na razmisljanje, ili plakanje... :) ipak smo mi najveci potrosaci rezervnih delova i moraju da nas cuvaju ko oci u glavi...

bar je to moje skromno misljenje :)

Link to post
Share on other sites
A pazi, ako je on govno ne treba i ti da budes ( ako si mislio ozbiljno) na kraju se to sve nekako vrati, a zloba i to - nikome nikad nije dobro donelo... Zato smo ovde da podelimo misljenja, znamo koga treba izbegavati, oni koji treba da cuju to cuce itd...

Jedino ako ce ti biti lakse nazovi ga ujutru i reci mu sta imas i spomeni da bmw c.s. forum vrvi od "isqstava" :) to ce ga navesti na razmisljanje, ili plakanje... :) ipak smo mi najveci potrosaci rezervnih delova i moraju da nas cuvaju ko oci u glavi...

svaka cast kralju...

Link to post
Share on other sites

Dzaba ti telefon..jos ce da ti lupi slusalicu pa ces da poludis...

U okviru svake opstine postoji Uprava prihoda, u okviru njih je poreska inspekcija...inspektori odu u servis ili prodavnicu kupe nesto i ako ne dobiju fiskalni racun kazne novcano gazdu i zatvore radnju na nekih mesec dana...FISKALNI RACUN - na tome svi padaju!!

Link to post
Share on other sites
Drugo, pogresno je locirao uzrok greske koja je posle izazvala dosta veliku stetu.

E....ovo je Kljucna recenica...cesto se ovo desava samo je tesko to dokazati majstoru...

Bilo-kako-bilo..samo smireno momci...nisu ni oni bas naivni!!

Link to post
Share on other sites
Veceras sam cuo da je pricao nekome da mu je bio neki "majmun" da trazi menjac od M5 i da mu je namerno gurao menjac M30 sa "porezom za budale" 250e.

Kao jos zamisli koji majmun terao nas da vrtimo menjac da proveri da li je M5...

Ujutru ga zovem da mu se najebem svega, ako bude bio bezobrazan ima da ga nasamaram jos i to kod njega kuci.

Ako neko hoce da kupi nesto od njega, neka razmisli...

Jebote on se celo vreme natezao sa tobom i pravio se lud a vrlo dobro je znao o cemu se radi .Jesi se cuo sa njim da mu se predstavis kao dobar dan ja sam majmun.Strasno. . . . .

Mislim da ce internet puno uticati na kvalitet radova jer kako su se pojavili forumi i klubovi nemogu bas tako lako da nas mazu.Ovaj lik je usrao motku totalno jer on je ovde obelezen i to ce kad tad doci do njega.Sramota je njegova,nije sve u parama , nesto je i u obrazu . . . . .

Link to post
Share on other sites

nazalost neki ne misle na obraz ni malo...ali dobro je da se mi na forumu barem drzimo pa da znamo uputiti jedni druge.

kod nas je sve vise i vise tih "servisa" sto nam samo zagorcavaju zivot i kada nesto zeznu onda to nije do njih nego do neceg sasvim desetog a kada nesto ne znaju onda onda kazu -to tako treba-

Link to post
Share on other sites

poznajem IKU vec duzi niz godina ...... istina je da ima sve zivo od delova .... a sta mislite zasto??? zato sto niko ne kupuje od njega ..... veci deo zivota se bavi sa bmw vozilima ..... necu da ulazim u detalje ..... covek voli da popije koju i onda se zaboravi ... primeri su razni ... od toga da kaze za neki deo 50e a kad dodjes on se ubedjuje sa tobom da je rekao 80e i da nikad u zivotu ne bi dao taj deo za 50e ...... sto se tice majstorluka ..... zna covek kad hoce ....

policiju i slicno tome zaboravite ...... verujte mi ,ne treba vam to u zivotu .... izbrojte do 5 i zaboravite na njega .....

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mene su u Aloneu osisali kao ///Misica. proslo ljeto sam vozio onu 8 na servis. Promenili mi neke delove na tockovima (neke statore sto drze tockove lupam ali znam da je tako nesto) promenili mi visko, koji nisu dobro stavili pa sam 3 minuta od servisa u voznji primetio da kazaljka od temperature skace po crvenom stanem otvorim haubu visko neradi hladnjak propiso, vratim se nazad reko niste dobro stavili visko neradi, kaze jedan mehanicar (koji me citavo vreme bario da mu prodam bmw da on stavi dizelov motor u njega) kako neradi nemoguce, otvori haubu kad ono neradi a hladnjak curi reko ovo nije bilo mora da je zato puko. Nesto podje da se dere na mene, skinu visko ponovo ga stavi kad ono proradi, reko sta cemo za hladnjak kaze nije to nasa greska a ako hoces da kupis prodacemo ti mi za 45000 dinara nov a za 30 000 polovan. Ako sam siso vesla nisam proguto camac.Ponasanje im je totalno bezveze. To je moje mislenje, mozda je neko imao bolje iskustvo a ja sam prosao kako sam prosao.

Link to post
Share on other sites

I ja sam u Alone-u kupio vitalne delove: gumene patosnice i BMW privezak :angry: Mozda kupim i nove BMW logo-e za ratkapne... ko zna.

Al najbolji fazon je kada sam ih prvi put pozvao telefonom i javlja se lik i kaze: "Be-Em-Ve Alone", a ja nisam mogao da izdrzim, a da mu ne kazem: "Mislite 'Aloun'?" :aggressive:

Link to post
Share on other sites

Kod Ike sam prosle godine kupio prednje silen blokove za e21 original Elastmetal oba za 1000din,farovi za e12 sa nosacem dobri 1000din to je stvarno bilo extra povoljno,bio je korektan...Slucajuci vase price ne znam da li je ta korektnost bila sto nije odavno u prici e21 pa daje po sistemu koliko das.Meni je bio sasvim korektan lik.Kod Alonea sam znao da ostavim dnevno vise para nego sto je mesecna plata njihovog prodavca....Nasao sam zadnji lezaj tocka za e21 323i kada ga nigde nije bilo,stvarno je bila neka stara zaliha koja je bila original....Diskovi su im bili losi,jer je auto posle dve nedelje poceo da trese kad se koci,delovi trapa su katastrofalno losi.Ate plocice mogu da prodju iako nisu extra.Kod njih trepa kupovati gluposti koje nisu skupe jer i ako me zezne tu malu cifru cu lako preboleti!

Link to post
Share on other sites