e60 520i m54 chip


Recommended Posts

pozz svima zanima me ako je neko cipovao m54 motor kakva su iskustva i isplati li se uopste raditi cip na tom motoru, konkretno za e60 520i 125 kw auto sam uvezao iz nemacke u super je stanju lepo ide, ali nije na odmet ako moze da se dobije jos neki konjic... svaki savet je dobrodosao... hvala

Link to post
Share on other sites

Cipovanje bez ozbiljnog dino-testa je šisanje ovaca pogotovo ako cip kosta 100-150e.....Drugar ucipuje u valjevu 530d,epilog nije ni stigao kuci sjebo turbinu.....ok desava se sredimo turbo ode u Bg u jedan jebacki servis,nacipuje muda i sarme na 250ks???????auto dimi i ne ide nista posebno...ciper kaze crkle dizne, mator turbo(iako je u germaniji placen 1250e nakon crkavanja u Valjevu)ali jebi ga sta mi znamo sta je dobar turbo.......Deki ode u Austriju 850e izvadi za cip i 4sata mapiranja na valjcima....celih i zdravih 236ks i brdo obrtnog momenta......

Da ne spominjemo da ovih Austrijskih 236ks ide neuporedivo bolje i bez trunke dima u odnosu na 250ks iz Beograda....

NARAVUCENIJE::::NE POSTOJI JEFTIN I FUNKCIONALAN CIP :::KAO NI VALJANO CIPOVANJE BEZ DINO-TESTA

KRAJ PRICE SADA I U SVE VEKOVE......

Link to post
Share on other sites

Pri nekoj laganijoj voznji (na dizelu) trosi nesto manje a kad se gazi ume i vise da popije.

Imam iskustva sa e46 330d, e60 530d, e39 525d, na svima su bile dobre, da ne kazem skuplje mape. Na prolece idem i ja da se pocastim remapirajem.

jel na kraju krajeva cip smanji potrosnju ili poveca samo ?

Link to post
Share on other sites

Moj proshli BMW E60, 530D je imao chip ugradjen od prvog vlasnika iz Njemachke. U pitanju je bio chip, ne softverske mape. Dobio sam uz auto bio i rachun tada je bilo placeno oko 800EUR (2007me godine), koliko vidim, sada je jeftinije josh.

Dobio sam bio uz auto i TÜV sertifikat za chip, kao i dijagram sa dinamometra (imao je bio cca 255KS sa chipom). Radjeno je u Austriji, www.diesel-tuning.com

Za benzinske motore se ne isplati, ali za dizele je isplativo. A za dezhurne podjebivache sa foruma, da, manje troshi sa chipom u normalnoj vozhnji.

Link to post
Share on other sites

To je pravi cip.....racuni,potvrda dino testa,tif-sertifikat........a ne kupiš usrani Galeto ili slicno sranje sa #kupujem -prodajem# i udri ...vec prvo cipovanje zarada 80e,a sa svakim sledecim cena 50%dole.....

Došao nam 540i cipovan u velikom servisu u koji sam ga JA poslao(i ispao prilicno glup zbog toga,jer posle je bilo :pa ti si mi rekao da idem tamo:),podignuta blokada na 7250 a od 6500 do 7250 vrti ko mercedes 124 200d.....baca crn dim u tim obrtajima....odem kod drugara da otvori mape i imali smo šta videti-kaze on citiram" ovo je odlicno naliveno gorivom ,ali motor bi trebao imati bar 7000cm da moze ovo da sagori...." vratimo normalnu mapu i auto se povrati u zivot.....to sto je auto isao ko k..ac ,nema ni veze za 150e nista nije bolje mogao ni ocekivati....sem mogucnosti da istopi klipove ispala je i jedna odlicna stvar.....jedino mu je uspesno bila nacipovana potrosnja koju je nekim uspehom uspeo podici na skoro 30lit.....

Nemam iskustva sa kvalitetnim cipovanjem kod nas a ne znam moze li to ko stvarno obaviti kako treba

Link to post
Share on other sites

ja turio neku kopiju dinanovog cipa i dobio skoro nista osim neke nijanse malo bolje na nizim obrtajima i blokade +500 obrtaja i tako mi odgovara zbog saltanja iz prve u drugu da mogu malo vise prvom da izvucem.. meni se ucinilo da mi bolje ide kad ga prvo stavio ono posle malo bolje procackam neispravan mi protokomer bio. Tako da na potpuno ispravnog benzinca neces dobiti skoro nista osim malo vise blokade..

Link to post
Share on other sites

dizel moze al treba da je dobro odradjeno, kao sto je klinik rekao na dyno da se to uradi i proveri sve koliko je dobijeno. Cini mi se da u pozegi imaju dyno. Na turbo dizela, kao i na turbo benzinca se moze solidno dobiti ako je dobro uradjeno, a na atmosferskog benzinca nista skoro pa radio ga gde god hoces

Link to post
Share on other sites

Sve preporuke za Revo, dva auta koja znam su tamo bila cipovana i svaki je prevalio kilometrazu bez problema. Oba su bila dizela, jedan manuelac drugi step. Stvarno imam samo reci hvale za njih.

Al ste nacrnili chipovanje... Kakva je situacija sa chipovanjem dizelasa, Revochip u Pozegi, ~250 eur, i treba da idem do kraja meseca?

Link to post
Share on other sites