Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ovo o zameni delova itd necu komentarisati jer je to polemika u nedogled. Mislim da sam pokusao da objasnim zasto je to tako ako sam upseo - uspeo sam, ako nisam nisam jbg... sta da se radi, mozda ja i nisam u pravu.

Sto se tice BMWa i sklpanja u USA, to je opste poznata stvar i sam sam bio takvog uverenja kao i ti premda sam se dosta razuverio jer ipak to sto mozda nesto "glupi" Amer nezainteresovano sklapa ne znaci da ce ga pametni i savrseni nemac pustiti da tako i uradi.

Takodje, ne treba zaboraviti da je X5 nastao dobrom delom zaslugom Range Rovera, tj. BMW je kupio Range Rover, pokupio ceo know-how i napravio X5 kao i onaj Range Rover Vogue, od motora menjaca i ostalih gluposti sve je isto, a znanje je preuzeto od Range-a, tu firmu su digli prakticno iz mrtvih ukrali im neko "znanje" i prodali Fordu. Treba napomenuti da se i Range-ovi (i ti stari koji su kao X5 i ovi novi) kvare... takodje su i skupi. A ne sklapaju ih ameri. Cayenne, Q7, ML ... sve je to paaapreno skupo za odrzavanje i sve ima mnogo kvarova jer je to jednostavno TAKO. imam u svom okruzenju mnofo tih vozila i svi ili odrzavaju ili kukaju i beze od njih.

Btw 735 je benzin, motor koji je dugo u upotrebi, nema turbo, nema pogon na 4 tocka, ne sluzi za divljanje van puta, vucenje prikolice... i jos po nesto sto ga cini manje kvarljivom robom...

Link to post
Share on other sites

Pokušavam da ti ukažem na kvalitet a ne na nešto drugo, primer koliko puta si ti a i svi vlasnici x-a menjao spoljnu ručicu za otvaranje vrata, ja sam dvaput a pitaj u line koliko ih prodaju na dnevnom nivou,na e39, e65 se to ne dešava nikad, samo primer navodim

Link to post
Share on other sites

Pa ja nikad, bar ne zbog mene. Al znam za taj slucaj. Doduse meni su je polomili kada su pokusali da mi obiju auto pa su je otkinuli. Kada sam pitao koliko taj mehanizam unutra kosta rekli su mi (slagacu te) 6000 ili 8000 din neki fals, 130e original.

Uzeo sam original. Nije se pokvarilo. Inace je bilo razvaljeno sa nekim alatom i sve pokidano unutra.

Kvaka se na X5 ne vuce vec se blago podize nagore levom rukom. Jbg na e39 je rucka potpuno drugacija. Pa i na e46, izvlaci se.

No nebitno, whatever... razumem sta pokusavas da mi kazes, ono sto ja govorim tebi je da generalno nesto sto se koristi kad tad mora i da crkne.. treba li reci da x5 ima dosta teza vrata od e39 ili e46 ? :)

Pozz

Link to post
Share on other sites

Dobar drugar mi radi u bmw-u, ba na trojkama,kad auta idu na da kažem tržita zemalja trećeg sveta te njihove kutije sa delovima gde ih uzimaju se zamenjuju sa drugim kutijama, isti delovi ali verovatno nije isti kvalitet, bar on tako misli

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam brate jbg. Moj je konkretno uvezen iz nemacke kao vozilo koje je radjeno za nemacko trziste (german edition, to se proverava i po broju sasije)

S' druge strane tacno je donekle to da se jedan kvalitet radi za istok, drugi za amere treci za ovde i onde a najbolji kvalitet za zapadnu evropu i nemacku pa prosto ne mogu da verujem da bi neko nemcima podvalio njihov proizvod.

Sto se amera tice oni definitivno imaju znatno losiji kvalitet svih vozila za svoje trziste u odnosu od onih koja se proizvode za Evropsko, ali to nema veze jbg jer se proizvodnja BMWa nadgleda i kotira po standardima za evropu

Link to post
Share on other sites

Ne znam, mene ne pitaj. Konkretno nemacki modeli u startu imaju jacu opremu od nekih istocnijih i neke finese... senzor za ovo, senzor za ono, lampica onde i ovde... to mnogi i ne primete.

Ameri npr. Idu na jeftinocu i mnoooooge pozicije (delovi) su za njihovo trziste losiji ili drugaciji ili nekih stvari jednostavno kod amera NEMA. Otuda i razlike u ceni. Konkretno sam znao za ML za Americko trzistr je ogibljenje dosta losije nego ovo za EU. Ali da se ne pravimo pmetni to je bilo negde da se nadje i na Netu. Za MLa sam nasao fabricki dokument koji pokazuje cak preko 1200 pozicija razlicitih (i losijeg kvaliteta) za USA model. Naravno brdo tih pozicija su gluposti tipa sraf, nitna, zastitna plastika... ali ima svega. Sve ukupno - losije je, nizi standard kvaliteta i izrade.

Medjutim, ono sto se radi u njihovoj fabrici za EU mora da se odradi kako treba... prolaze se rigorozne kontrole.

Link to post
Share on other sites

Nisam o tome nista nasao na netu, zato i pitam.

German edition znaci da su natpisi i nalepnice, info na bordu i slicno na nemackom.

Iz nekog iskustva sa neta, nisam licno isao da proveravam, americki modeli su uglavnom krcati opremom a samo u nemackoj i dan danas mozes uzeti bmw sa sporet klimom i radio kasetofonom.

Ml je djubre i ne bih dalje od toga isao.

Sent from my Vertu Signature Touch RM-980V using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nisi bas u pravu.

Zavisi sa koji automobil odnosno model pricas. Nemacki X5 u odredjenom paketu opreme uvek ima grejace sedista i jos par sitnica, a isti taj paket opreme za Italijansko trziste NE SADRZI grejace sedista. Slicno je i sa PDCom itd...

Ne znam da li pricas "napamet" ili si se stvarno bavio time ali evo sada sam ti na prostom primeru dao jednu od razlika.

To se ne ogleda isto za svaki model.

Za Amere uopste nisi u pravu. Ameri su u mnoooogo modela (ne samo bmw) cak imali slabije motore (zbog zakona i ko zna cega), neke motore cak ni nemaju u ponudi. Npr kod Cayenne Turbo za americko trziste nisi mogao da imas fabricku navigaciju sa podrskom za SIM karticu (verovatno zbog zakona) ali jos mnogo toga je tu falilo burazeru moj. NIJE BILO U OPCIONOJ LISTI. i ne samo to, opste poznata je stvar da Ameri nabavljaju polovnu opremu iz EU pa to onda montiraju na svoje automobile jer toga kod njih NEMA. u zadnje vreme se to ispravlja, ali jos uvek to nije to.

Pa doskora su mnoge americke drzave zabranjivale XENON, sta dalje reci.

Mislim, ja radim sa vozilima i delovima, bavim se uvozom i prodajom, pa to znam sve iz prve ruke. Susretao sam se sa time masu puta. Hocu da kazem da ti ne pricam napamet

Link to post
Share on other sites

I jos jedna stvar... svi mi ovde gledamo njihove filmove pa to sve nama deluje da je kod njih VAU i "krcato" ne znam kakvom opremom. Zapravo smo neznalice i to bas i nije tako... a oni su malo cigani i strucnjaci da nakindjure stvari

Link to post
Share on other sites

Ocigledno se ne razumemo. To sve sto si naveo nema veze sa kvalitetom. A sto se tice sim kartice, moguc razlog je i sto preovladavaju cdma telefoni...

Aj pa tako.

Sent from my Vertu Signature Touch RM-980V using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Prijatelju....

Imao sam Cayenne Turbo iz nemacke i Cayenne Turbo S (nadrkan i jaci model) mladji 2 god iz USA u full optional ... razlika dupe i oko... materijali su losiji unutra a gde je onda sve drugo. Ovaj svabski je generalno mnogo kvalitetniji bio.

Sto se tice X5 i dzerman edisn naveo sam ti primer...

ja ne znam stvarno vise sta da ti kazem.. drugo, CDMA se koristi pretezno samo jos u Rusiji aktivno i to ne celoj... a ovo gore je sad vec slicno nama, puni su 3G-a 4Ga ... smart phoneova itd i frekvencije su manje vise iste, svakako GSM standard.

I da zaje*emo pricu otisli smo od teme, a nema ni svrhe raspravljati se. Niti vidim neku vajdu. Ja ti pricam iz licnog iskustva, onoga sto je bilo moje ili u mojim rukama, ono sto sam licno vidro i uporedio i provero, ako mi ne verujes ili ako si ti video drugacije ja da te ubedjujem ne mogu i necu... a na kraju krajeva ko kaze da sam ja u pravu.

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Dok sam se bavio sportskom opremom, uvek su prezentacije bile za istocnu Evropu. I to oni ni ne kriju, lepo pise adidas spring-summer for East Europe. Isti model na oko kao za zapadnu, ima tu razlike u materijalima, ali i u zavrsnoj obradi tipa vidi se lepak na sve strane.

Mislim da je slicno i u auto industriji, daj sklepaj ovima u istocnoj Evropi, nek bude samo sve na broju, a kako je sastavljeno ko ga jebe.

Sto kaze Ivan, sitnice tipa plastikice, srafovi...Al jbg, ako su losije plastike, pre ce cvrcati enterijer, ako su losiji srafovi pre ce otpasti plastike i tako u krug.

Ne rade oni to napamet nego na osnovu istrazivanja. Kad vide kakve leseve vozimo, kazu gle ovi majmuni, samo im je bitno da je skup brend, a sto se raspada, nema veze. I onda nam uvaljuju nove leseve za velike novce.

Kad bi neko koga interesuju automobili i ko se bar malo razume u iste imao prilike da uporedi identican bmw iz delte i npr iz Minhena, siguran sam da bi primetio razlike. Od kvaliteta farbe, materijala u enterijeru...

Link to post
Share on other sites

sve da je tako, kolika je tacno usteda na tih 2% koje prodaju na nasem trzistu(ako je i 2%) od ukupno prozivedenih? Uzmu tih 300 komada i prebace ih u neku supu, ovi se sklapaju za srbiju...

Link to post
Share on other sites

Nije to samo za Srbiju. To je roba za sve drzave gde je mentalitet ljudi slican nasem. Istrazivanje kaze da mi volimo da je nakindjureno. I sam kazes da u Nemackoj i sad mozes da uzmes BMW sa sporet klimom, kod nas to bas i nije popularno. Kupi bilo koji prasak za ves ovde i donesi od preko satro isti takav, nas mirise ubija, a ovaj od preko ima mnogo slabiji miris. Jbg, kad mi volimo da mirise, a koliko ima aktivne materije koja zapravo pere ves, nije bitno. Naravno, jeftinije je miris od aktivne materije i to dobro. Isti ti je slucaj i u auto industriji i u svim ostalim. Daj im da sljasti, da bljesti, da puca kako izgleda, a koliko ce da traje nema veze.

Ubace nam automatsku trozonsku klimu, i ti to vidis, a sto je koza sa svinjskog dupeta, sto je guma na tabli tvrda, sto je stof jeftiniji itd. to ni ne skontas. Ne ti licno, nego kupac.

Motorna ulja sledeci primer, sve isto, a nije isto, znas na sta mislim. Benzin i nafta isti primer.

Ima takvih primera koliko hoces. Trgovina na tom nivou je izuzetno ozbiljan posao i male ustede prave lep profit.

Jedino se da zakljuciti da sem sto volimo nakindjureno, volimo i da skupo platimo da nas karaju.

Link to post
Share on other sites

nisu za poredjenje patike, prasak i nesto kompleksno kao sto je automobil.

Po tome sto vi pricate, na primer, plstika za vrata se izradjuje razlicitog kvaliteta za nemacku sa jedne strane i srbiju i okolinu sa druge. Meni je to potpuno neverovatno.

Link to post
Share on other sites

isitina 100%

imam licni primer

moja bivsa e36ca,parkirana ispred dvorista,komsija kosio travu,odzvrkne kamen ispod kosacice i polupa mi staklo na vozacevim vratima

najdem staklo,nemoze da se ubaci nikako 4 sata pokusavali,al nemoze tesno,negde glavi.posle 4 sata uporedimo debljinu stakla na suvozacevim i stakla koje sam nabavio,novo staklo je bilo deblje bar 3mm odokativno

odem do klinika,covek je pregledao bar 20 vrata i uspeo da pronadje jedna koja imaju to tanko staklo kao sto je bilo i kod mene.

Neznam u cemu je fora i zasto,ali ima razlike u stvarima koje bukvalno nikad nebih posumnjao.

inace po broju sasije ,36ca je radjena za Skandinaviu,tako je pisalo u vin dekoderu,i bila je jako tanka sa opremom,tj nista,al je imala grejace sedista,STANDARD AL LADNO tamo kod njih

Link to post
Share on other sites