Recommended Posts

Treba mi misljenje: imam problem sa podizacima ventila na e30 316i M40. u leru se cuju, dodam gas prestane mukotrpan zvuk. Vec sam resio da odem kod majstora da to sredim - sramota bre, a onda mi kazu da to nije stetno, itd,itd. Medjutim jedan majstor mi rece da probam da sipam kvalitetnije ulje pa da vidim kako ce se ponasati. Ja licno ne verujem da ce to pomoci. Pitanje: da li da to servisiram sto pre? Sta da radim?

info: auto ima pogon i na plin, presao 135.000 km. ulje u motoru -shell - mineralno, redovni servisi na svakih 7.000 km radjeni.

UPOMOC !!!!!!!!!

Link to post
Share on other sites
Ja sam resio problem sipao sa Optima 5-40 i skoro da se nikad ne cuju,u odnosu na Castrol rs 0-40 i shell rs 10-60 jer su uvek lupali.

stani, jesi li mislio Optima Modriča?

Link to post
Share on other sites

probaj ti ipak sa 15w 40 , to sto su ti rekli da nije skodljivo ... ustvari i nije toliko ... do momenta kad zvuk postane apsolutno nepodnosljiv ..... resenje ti je druga polovna glava .....

Link to post
Share on other sites
probaj ti ipak sa 15w 40 , to sto su ti rekli da nije skodljivo ... ustvari i nije toliko ... do momenta kad zvuk postane apsolutno nepodnosljiv ..... resenje ti je druga polovna glava .....

No fucking way! 15 40 je gusto ulje.

Njemu fali 0-40, ful sintetika.

Link to post
Share on other sites

auuuuu ljudi, koliko razlicitih misljenja, zbuniste me skroz. Probacu sa uljem, a ako dodje do servisa, mogu li da stavim nove podizace, itd, itd,, jednom recju da servisiram postojecu, da ne stavljam neku polovnu?

Link to post
Share on other sites

Ja bih probao sa uljem, to sam ja radio na slican auto u USA. Kupio sam ga i ventili su tickali, na sajbnu je imao napisano da unutra ima Castrol GTX, neko obicno mineralno ulje....

Sipao sam M1 0-40 i ventili su spavali.

I dalje ces imat problem jedino ako su pri kraju, a mozes ih zamijenit i mislim da nisu preskupi, ali prvo bih probao sa Mobilom.

Link to post
Share on other sites

ne vredi , moramo jache da se deremo .....

Link to post
Share on other sites

M40 motor je pravljen kada nije bilo sintetike, cemu dalja prica. Ceo motor je pravljen za mineralno ulje, dakle samo mineralno, a opste je poznato da podizaci stradaju od loseg ulja kojeg kod nas ima u izobilju, vozio sam m40 i imao sam iste nedoumice kao i Vi pa zato znam sta pricam, na Vama je da odlucite sta raditi ipak je to Vas ljubimac.

Link to post
Share on other sites

ja u M42 sipam 15-40 jer kao sto je Shone rekao ti motori nisu pravljeni za sintetiku, imaju mnogo vecu toleranciju na bregastoj itd itd takodje u motor koji je presao preko 150 000 do 200 000 treba sipati ulje koje je adekvatno za taj motor a to nikako nije sintetika. kad sam kupio auto u njemu je bila polusintetika i podizaci su se culi ko decije zvecke, majstor mi je savetovao SAMO SINTETIKU I NISTA DRUGO sa argumentom da je to 16 ventilski motor.

E onda ja lepo okrenem BMW KLINIK i Zoki mi objasni u sitna creva zasto mineralno. I od tad mi se podizaci cuju samo kad je temperatura napolju -10 i cuju se dva minuta, DAKLE 15-40 je MAMA!

Link to post
Share on other sites

ok. definitivno sam resio da vas poslusam. 15-40 ce biti, naravno mineralno, pa cemo videti hoce li pomoci. hvala svima , posebno shonetu 666

Link to post
Share on other sites
M40 motor je pravljen kada nije bilo sintetike, cemu dalja prica. Ceo motor je pravljen za mineralno ulje...

Jel imate neke clanke i potvrde za ovo?

"Amsoil introduced the first synthetic oil for automotive use in 1972 and have continued to be at the leading edge of development ever since. Mobil 1, undoubtedly the most recognized name in synthetics, was introduced in 1976 "

ceo clanak o uljima u: http://www.bimmerzone.com/motoroil.htm

Link to post
Share on other sites

Ha pa jeste da mi vozimo BMW ali nemaju oni bas mlazni motor, sipao sam u M40 i mobil1 polu sintetiku i rekao nikad vise a znam da je ulje original, a onda sipao mineral pa da vidis razliku, i imajte u obzir da su ti motori presli puno vise kilometara nego sto mi mislimo, naravno cast izuzecima sto je retkost ali eto nadje se.

Link to post
Share on other sites