Protokomer od 2.5 na 2.0


Recommended Posts

Samo sa protokomerom ne dobijas nista,prvo nemozes ni fizicki da ga stavis jer je veceg promera nego na 2,0,drugo crevo usisa nije isto manje je,klapna na usisu je manja.......

Moras komplet usisnu granu,crevo usisa,dizne,protokomer,komp i struju od 2,5,i onda se dobije vrlo malo razlike u snazi.Ne vidim svrhu toga jer ce dobijat vise goriva ali nece moci da primi vise vazduha jer su rupe na glavi male.

Imao sam jednu varijantu tog motora i sta znam mozda sam se tripovao da je kao bolje a mozda je i bilo isto,j***m li ga!! :D

Link to post
Share on other sites

Skidao sam creo od ibera sa usisa, zapušio otvor u usisu da bi više vazduha očitavao protokomer i da bi dizne puštale više goriva.Posle toga je samo više trošio.tako da mi je i protokomer od 2.5 pao na pamet

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Fizicki mozes da stavis, veci je, ali opruge su drugacije i nalivace manje goriva nego da si stavio od m20b20. I pre nego sto pomislis manja potrosnja razmisli o siromasnoj smesi.

Problem moze delimicno da se resi ako "stelujes" AFM ali nikada nece da radi bas kako treba. Problem ce biti u signalizaciji i velicina dizni zbog mape na cipu.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Fizicki mozes da stavis, veci je, ali opruge su drugacije i nalivace manje goriva nego da si stavio od m20b20. I pre nego sto pomislis manja potrosnja razmisli o siromasnoj smesi.

Problem moze delimicno da se resi ako "stelujes" AFM ali nikada nece da radi bas kako treba. Problem ce biti u signalizaciji i velicina dizni zbog mape na cipu.

Pozdrav

M50

Link to post
Share on other sites