Problem prekidaci grejanja,klime,ventilacija?


Recommended Posts

Prvo da kazem da je tekst dosta dugacak,ali morao sam tako jer je komplikovano da se objasni.Dakle,u pitanju je petica e34.Kad sam kupio auto imao sam problem da prilikom ukljucivanja grejanja,na klapnama pozadi koje stoje na mostu,duva non stop hladano,i ako je ukljuceno toplo,manje vise sam to batalio,i zezao je prekidac za kruzenje vazduha,koji je palio klimu,iako je prekidac klime radio normalno,ali ako neko zna kako to da resim neka pise.Od pre neki dan mi se javljaju jos veci problemi.Otvorio sam onu tablu sa prekidacima gde stoji prekidaci klime i ventilacije sa namerom da zamenim sijalice posto prekidaci nisu svetleli,i posto sam video da su tu zakacene one sajle nisam hteo dalje da rasturam da ne zeznem nesto i naravno vratim sve kao sto je bilo,napominjem da nista nisam otvarao i skidao.Nakon toga mi se desava da radi samo grejanje,kad prebacim da duva hladno,duva vrelo,dugmici za klimu,kruzenje vazduha i grejaca zadnjeg stakla uopste ne rade,ili nekad dobiju kontakt pri ukljucivanju na sekundu zasvetli lampica pa se ugasi.

Ako neko zna kako da resim ove probleme bio bih mu veoma zahvalan.

Link to post
Share on other sites

To sto te ne slusa gde hoces da duva je verovatno problem sa motoricima klapni,doslo im je vreme da zezaju tj riknu.

Sto se tice sajli jako se prosto skidaju,samo povuces onaj plasticni produzetak zabice na sajli,moguce je da si prilikom skidanja kontrole nesto otkacio pa sad nemoze da zatvori ventil za toplu vodu ili klapnu.

Probaj sa drugom jedinicom klime tj celom konzolom,i proveri sajle.

Link to post
Share on other sites