Pomoć, maglenke ugradnja (E30)


Recommended Posts

Evo samo da javim da nisam uspio, mislim uradio sam sve stavio osigurace, relej, i kad sam pritisnuo prekidac vidim gori ona lampica i ja izdjim da vidim kad ono ne rade maglenke. Pomoslim ma sigurno je reko do sijalica i skinem lijevu i kad sam je otvorio imam sta i da vidim propalo svo sjenilo. dexterts mozel slika od tih sto se kace na sasiju.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Evo danas skupim vremena da ugradim maglenke i kad sam sve fino spojio upalim kratka svjetla i pritisnem prekidac vidim na tabli se uplai zelena lampica.Izidjem da vidim kako rade kad obe maglenke ne rade.Ako neko zna u cemu je problem neka kaze.

Link to post
Share on other sites

Ocisti kontakte na dzekovima i prekontrolisi da li ti je dobra instalcija ,da se negde nesto nije otkacilo..

Danas sam ja sebi ugradio uz veliku pomoc Caspera pa znam sta je nas zezalo.

Jel si proverio da li ti dolazi struja doi dzekova?

Link to post
Share on other sites

E za to neka se javi neko ko je malo strucniji.

Jel si proverio sve zice koje idu za maglenke,da nije negde prekinuta?

Skini onu plastiku ispod volana pa lepo prekontrolisi one dzekove i zice.Vidi malo ocisti dzekove i naprskaj WD-om.

Link to post
Share on other sites

Normalno da sam provjerio sijalice i to odmah kad sam donio maglenke kuci.Posto nisu valjaje kupio dvije nove.Maglenke su mi dosle sa dzekovima i kada ih spojim na akumulator rijetko kad da se upale.Onda sam nasao dva komada zice u garazi i jednu sam spojio na sijalicu,a drugu na masu i kad sam ih spojio na akumulator odmah su se upalile.Zato pitam moze li problem biti i u kablovima od maglenki.

Link to post
Share on other sites

Ocisti onda dzekove od maglenki, naprskaj kontakt ili wd sprejom i kontakte za sijalicu ocisti pa ponovo probaj na akumulator, kad to bude sve lepo sljakalo onda je taj deo ok

Ocisti pinove na dzekovima na autu pa probaj opet jel ima struje, a pre toga proveri da li imas osigurace 29 i 30 oni su ti za levu i desnu maglenku

Link to post
Share on other sites

Stavio sam osigurace od 7,5 A jos cu onda fino ocistiti pinove i naprskati ih wd-om,provjeriti kablove. Ne moze kod mene nista normalno da radi kao kod ostalog svijeta mora uvijek neki problem biti.

Link to post
Share on other sites

Dovedi plus zicom, direktno sa akumulatora, na osigurace 29 i 30. Tako ces proveriti instalaciju od osiguraca do maglenki. Ako rade stavi plus na na izlazni kontakt relea u podnozju, cini mi se 87, provera instalacije od relea preko osiguraca do maglenki.

Link to post
Share on other sites

Danas sam probao sve ovo sto su mi kolege casper , vranjin i lazar (kojima se zahvaljujem na brzim odgovorima) rekli i nista nisam napravio.Znaci sad sam siguran da je do instalacije.

Link to post
Share on other sites