par pitanja u vezi guma (sirine i toga ) na e36


Recommended Posts

Zanima me mozda je neko i pisao jbg nisam trazio koja sirina je max napred da se nameste gume na e36,a koja bi bila max pozadi ? konkretno razmisljam da uzeme neke 15 tice felne i od drugara gume 245/40r15 miselinke to za pozadi,sada ne znam dali bi mogao to da uglavim ili ? neke preporuke i saveti

Link to post
Share on other sites

ako stavljas zimski set sta ce ti tako siroka guma,cak sta visse bolje ide sa uzom

zimski set ce biti original celicni 205

a ovo je letnji set,mada ja koliko sam blesava ja cu to i zimi da rasirim :D

ali videcemo finasije kakve budu bile i kako cu moci i sta da uradim za felne,hvala na savetim...

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Da ne otvaram novu temu,

Pitanje: Kockica, trenutno imam 185/65 R14, zimske gume. Planiram da na prolece montiram 195/65 R14 letnje gume . E sad, auto nema servo volan i da li je pozeljno staviti nesto sire gume u odnosu na postojecu ? 

 

Link to post
Share on other sites
Just now, pimp said:

Sto sira guma tezes ces okretati volan u mestu :) mada ne verujem da ces osetiti nesto posebno, jer ce biti sira za 1cm.

Pa to, ne verujem da je neka bitna razlika. 

Hvala na odgovoru!

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uskoro cu mozda imati kombinaciju da dobijem 4 letnje gume Bridgestone, odlicno stanje, koje bih iskoristio za prolece. E sad, dimenzija je malo truba: 175/70 R14. Medjutim kako sam procitao u  tehnickim detaljima, to je jedna od fabrickih opcija za E30. Da li je neko imao iskustva, s obzirom da se radi o najužoj gumi za kocku.

Kako se auto ponasa i slicno...

 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, pimp said:

Ako je fabricka dimenzija nema sta da ne valja :) moze samo da bude bolje zbog malog motora :)

318i. A prema nalepnici koju auto nosi na B stubu, pominje izmedju ostalog i oznaka guma 175/70 r14.

Link to post
Share on other sites

Promakla mi je kombinacija tako da nista od 175/70 r14. Ostaje mi trazenje sledece mogucnsti na prolece : 195/65 r14 . Ta guma je koliko vidim,  poprilicno retka u prodaji. Ali svakako zbog sirine, dobice auto malo na izgledu. :)

Link to post
Share on other sites

195 ce izgledati smesno na uskoj felni od 6  jota,stavi uzu gumu smanjices potrosnju i bacakanje po putu,nije taj auto za siroku gumu,7 jota popije 195 pa to i izgleda nekako.

Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam video, razlika izmedju 195 i 185 je jedva primetna.  195/65 r14 ide i po fabrickoj preporuci za 5 1/2 felnu. U mom slucaju celicna.

Ne zalazim toliko u lepotu ili ruznocu. Jbg ne vozim kocku zbog manekenisanja i show off-a, vec zbog voznje od tacke A do tacke B, na losim putevima, kako gradskim tako i seoskim. :D Naravno i do kvantasa po krompir, kupus i luk.

Moje pitanje glasi. Da li ce biti problem voznja i ako nazad imam 195/65 r14(koje imam u steku) a napred 185/65 r14 (za sada nesto jeftinija varijanta) Ili je najbolja opcija, 195/65 r14 x4 .Nesto skuplja varijanta i ta guma je uzasno retka i poskupa.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites