cudan problem sa paljenjem


Recommended Posts

Desava se sledece, kad krenem da upalim auto nakon sto je stajao duze od sat dva vergla jako dugo i upali, nakon toga deset puta pali normalno na pola kljuca. Ako prekinem verglanje i ponovo probam odmah upali bez problema. Dal da resetujem kompjuter skidanjem kleme, ili da probam nesto drugo, pumpa radi jer kad prekinem verglanje cujem kako zuji jos pola sekunde.

Link to post
Share on other sites

komp nema veze sa tim

mislim da ti je crko onaj vakum na rejlu(pasteta valjda ga tako zovu) i nedrzi pritisak

Pumpa ako je ispravna ,treba da gura pritisak 4,5 mozda i vise bara,mislim da je kod mene bilo 6 bara(kad probas direktno na pumpi).

A kad zakacis manometar na rail,verglas,upalis auto,treba da radi na 3bara,ALI i kada ugasis auto taj vakum treba da ostane da drzi na 3 bara, da nepada pritisak.

Jer ako on nedrzi pritisak,cim ti auto odstoji duze,moras da verglas duze da bi gorivo stiglo u rail.

Ja pisem iz licnog eksperimentisanja sa tim stvarima.

Sacekaj nekog majstora da potvrdi ili demantuje ovo sto sam ja pisao.Pozz

Link to post
Share on other sites

Menjao sam relej koji pali kompjuter, skratio sam crevo koje ide od usisa do regulatora pritiska-valjda je to taj vakum, a skinuo sam i klemu na deset sekundi, nema pravila, nekad posle cele noci upali bez problema a nekad posle sat vergla, zadnje sto sam uradio je resetovanje kompjutera i posle toga je palio normalno mada nije bilo duze pauze, videcu do veceras. Ako neko ima predlog ili zna sta da radim neka pise.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mislim da imaš problem sa ventilom pritiska goriva na samim diznama. To ti je tzv. pečurka i nalazi se na samoj gorivnoj šini na diznama. Obično ode gumica ili on popusti. Probaj sa tim! Sretno!

Link to post
Share on other sites