Steptronik menjaci BMW E39


Recommended Posts

S obzirom da prvi put vozim auto sa steptronik menjacem ne bi bilo loše da "starije" kolege sa iskustvom objasne na koji način ih pravilno koristiti u određenim situacijama.

Recimo, u nedoumici sam da li na semaforu izbaciti iz D u N ili ostaviti u D modu?

Kada auto stoji na strani i čeka semafor, da li ostaviti u D modu i držati nogu kočnici ili samo u D modu ili opet ubaciti u N mod.

Kada parkiram auto u strani da li da prvo potegnem ručnu pa da težina kola nalegne na kočione čeljusti, pa tek onda u P mod ili da prvo ubacim u P mod i da li je svejedno da li ću povući ručnu ili ne.

Ima još nekih situacija kojih se sad ne mogu setiti,ali ako neko ima link za neki user manual neka postavi.

Link to post
Share on other sites

Samo nemoj u n da drzis gas u obrtajima i da ubacujes u d, sve ostalo je dozvoljeno, izbacivanje u n u toku voznje i ponovno ubacivanje u d, drzanje na semoforu u d itd. I takodje nemoj dok ides u rikver u d da ubacujes, i obrnuto

Link to post
Share on other sites

Na semaforu komotno mozes da ga drzis u D ( sa kocnicom, normalno), ili ako je neki dosadni semafor onda u P. N nije standardni ler, kao kod manuelca, i sluzi, bukvalno, samo da ga poguras upaljenog, tipa kad ides na kanal kod majstora i sl. Ne znam da li sam 3 puta ubacio u N. Zatim imas DS (kad iz D pomeris menjac u levo) to ti je "SPORT mod"- malo kasnije menja brzine, tipa na 4000 obrtaja. Kad si u DS mozes i manuelno da saltas brzine, pomeeras menjac dole za veci stepen a na gore za manji stepen (oznacene su sa M1,M2,M3...) Kad hoces nazad u D samo ga pomeris u desno.

I rucna samo kad si u P, ja je povlacim samo kad se parkiram i ugasim auto.

Link to post
Share on other sites

aj da i ja pitam o mom obicnom automatskom u e34! dal smem da ga rucno saltam kao manuelca,misli ono po meni naj lepsi osecaj iz vise u nizu.1,2,3,d verovatno ne skodi jer nema blokadu rucice menjaca,a dal skodi to motorno kocenje?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Samo nemoj u n da drzis gas u obrtajima i da ubacujes u d, sve ostalo je dozvoljeno, izbacivanje u n u toku voznje i ponovno ubacivanje u d, drzanje na semoforu u d itd. I takodje nemoj dok ides u rikver u d da ubacujes, i obrnuto

Steptronik ne moze da se u velikom gasu ubaci u D

Link to post
Share on other sites