Recommended Posts

Pozdrav zovem se Petar i zivim u Jagodini pre 3dana kupio sam BMW-a 525tds 2000god e39 karavan.E ovako javlja mi se problem oko auta:nije hteo da mi pali odma na prvo grejanje posto su mi bila NEISPRAVNA (3) grejaca palio mi je na 2-go grejanje ali u popodnevnim casovima tipa 13,14,15,16h,e sad kupio sam ta 3 grejaca i platio ih 900din kada sam ih stavio MOMENTALNO su izgoreli,ja sam otiso da vratim prodavac me pita kako bre ja sam mu objasnio kako.On mi da ponovo ja ponovo stavim opet isto da ne verujete tek kad na kraju ja vidim da mi je dao grejace od (8mAh) a na njemu ide samo BOSH kada sam otiso kod prodavca ponovo on kada me je video uhvatio se za glavu i reko sam mu ne zelim da upropastim auto zbog tebe nego mi daj grejace koji idu a ne ove pito me je koji je \auto u pitanju ja sam mu reko on nije ni video koji je auto u pitanju samo mi je dao grejace.Kada sam stavio grejace BOSH (cena 850din/kom)upalio mi je na prvo grejanje bez problema.Pazite sada sta me najvise zanima i sta mi se desava(KADA UPALIM AUTO RADI KAO SAT BEZ GRESKE IDE KAO BLESAV KAO LUD MIRNO RADI ALI MI SE DESAVA DA MI IZBACUJE CRN DIM NA AUSPUHU PRI VELIKIM OBRTAJIMA TIPA 2.5 PA NA GORE ALI NIJE BAS PREVISE CRN NEGO SIVKASTE BOJE A IDE DA MI NE POVERUJETE.Kada izvadim merac za ulje nema ni dimce da izbaci a na poklopac glave pusi ali nista strasno.Kada ga stisnem po gasu izbacuje mi dim kada radi u leru nista mi ne dimi kao da je nov motor.E sada da li je neko imao slican problem pa da mi odgovori da znam sta je u pitanju jer me strasno nervira kada gledam u retrovizor i vidim crn dim i da napomenem da mi je auto preso 245.000Km.Ili neko neka mi bar kaze koji su simptomi ovoga problema pa da vidim sta i kako da radim citao sam po forumu neki lik ima slican problem kao ja kaze da je EGER VENTIL,SEPARATOR ULJA i itd.Unapre se zahvaljujem i sve vozace BMW-a i nadam se da ce mi neko pomoci,Hvala

Link to post
Share on other sites

zapusi eger ventil na motoru i vidi sta se desava, trebalo bi da prestane sa dimom, to ti je najjednstavnije sto mozes da uradis. vozaj tako pa javi kaka su desavanja i bez straha verovatno nisi u problemu

Link to post
Share on other sites

Jesi li imao racuna da uzmes auto u takvom stanju, koji dimi, lose pali, a nemas pojma zasto?

Ako ti je motor los, trebace ti dzak para da ga sredis, ako uopste budes hteo da ga sredjujes.

Moze tu svasta da ne valja, mada ne znam sta si vozio pre toga, pa ti on sad ide ko blesav, mozda ti se samo cini :)

Srecno!

Link to post
Share on other sites

e ovako uvek sam vozio bmw-a prvi moj auto je bio bmw 528 e28 ajkula :dance3: ma da pazite skinuo sam poklopac glave svaki breg je ostar kao da je motor nov ni jedan breg nije ostecen da je los tj karike ili slaba kompresija ne bi vuko i sta mi se desava baca mi ulje na interkuleru i na iberlauf mada ja mislim da nije strasno jer sam vec vidjao takve automobile koje dime i puno novije godiste od mog auta.Naravno da sam imao racuna da uznem auto jer radi kao sat i nadam se da nisam pogresio je ipak je to BMW e39 :preved: i dodao bih jos nesto kada ga prvi put palim tada zadimi na auspuhu i posle da ga palim 30 puta nece da dimi samo kad mu stisnem gas tada pojavi crni dim tj sivkast.A ako zapusim egr ventil da li auto treba da se ugasi ili ne samo mi to recite.Pozzzz i hvala vam pa vam javim sta se dalje zbiva.Hvala svima koji mi pomazu :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

zapusis eger i vozis tako , krenimo od predpostavke da je neispravan, videces romenu odma. njega zapusisi i iskljucis ga direktno iz sistema. vozaj tako nekoliko dana pa vidi dal dimi, kako auto ide i slicno. ako je on proeblem, auto nebi trebao da dimi i trebao bi za nijansu bolje da ide tj da nema gusenja

Link to post
Share on other sites

pozzz crni i hvala ti puno na pomoci,meni je eger ventil ispravan i cist mi je ko suza ima vrlo malo gareza ali je prilicno cist ja se samo plasim da nisu karike oslabele u motoru i nista vise.Mozes li mi reci odakle si ti i da mi das tvoj broj mob ili evo ti moj i pusti mi por a ja cu te nazvati da ti objasnim sta mi se desava ako mozes i ako nije problem puno pozdrava za sve

Link to post
Share on other sites