Zadnja vrata se ne otkljucavaju-Neka ideja???


Recommended Posts

Znaci.. Sva ostala vrata rade nirmalno,ali Suvozaceva zadnja se ne otkljucavaju. Cuje se da bravica radi ali ne podize polugicu gore i ne mogu da se otvore vrata ni sa jedne strane. Skinuo sam tapacir nekako,u nadi da cu moci da otvorim iznutra i skinem kompletan mehanizam da vidim sta se desava... Na zalost,nista nisam uspeo. sajlice su ok,sve na svom mestu,polugice normalno rade,motorcic radi....ali ne otkljucava. Fora je sto je sve iz jednig dela,i nije moguce skinuti bilo sta dok se vrata ne otvore...pokusao sam da pronadjem neku polugicu koja bi otkljucala/otvorila vrata,bez uspeha. Jebo mamu ako su ga napravili bez plana 'B'!!!

Ako do sutra ne nadjem resenje CEKIC mu ne gine!!!! :2u4pvecna8: :moil:

Link to post
Share on other sites

ja sam imao pravu nocnu moru sa tim problemom na e61.

da ne duzim,negde sam pisao.

savetujem ti da ne radi svako, vec nadji proverenog majstora kako bi ustedeo.

kod mene, a mislim da je i kod tebe, sajla jedan je bila pokidana i nije se moglo otvoriti ni sa jedne strane.

ako imas onu lajsnu, hromiranu ili gumenu na dnu prozora, pored koje klizi prozor kada se otvara, probaj da je skines.

kada je skines, uzmi neki tanak a jak lim, ili zicu, koja moze proci u taj otvor, napravi od nje jedan L profil, znaci duzine oko 30cm a na dnu da bude malo uvije(L-profil) i probaj sa njom da vuces odozdo na gore deo koji zakljucava(zatvara) vrata.

nikako nemoj da radis sa vazdusnim jastucima otvaranje na silu, iskrivice ti vrata kao meni i moraju s emenjati.

obavezno javi sta si uradio.

srecno, trebace ti.

Link to post
Share on other sites

Na zalost sajile Su ok,i sasvim Normalno potiskuju polugice. Vec je skinut tapacir I probao sam Svasta :( Cim se izvucem iz kreveta izlazim da se pozabavim jos malo Sa time. Aka NE...ili cekic,ili dealer store.

Link to post
Share on other sites

Sate sam proveo pokusavajuci I sate pretrazivajuci web.

Tipu je trebalo godinu I Po Dana da ga skonta.

Use a flat-head screw driver and push on the cam in the direction of the arrow (green) while pushing down on the linkage hook (yellow). Should pop right open. I did it on both doors and it worked like a charm. Just to make sure I got this right, I closed my doors a couple times and repeated the process.

http://i701.photobucket.com/albums/ww12/richtracy14/t06v8l_zps17a9ffd5.jpg

Hope this helps.

Link to post
Share on other sites