Nepoznat problem rada motora


Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nije malo preko 6 nego malo preko 7. Nabavi naocare pa onda lepo pogledaj. I batali to prosipanje pameti sa tjuning skupova, kao oni turiraju, kako dvotaktni motor ide u 10.000 obrtaja, da znas nesto, ali makar samo malo o radu motora znao bi da cvaja nema ventile. Kako kaze Cvarkov USRACU SE od komentara tvojih. Dobronamerno sam to napisao decku iz nekog iskustva, da ne sjebe auto a ti kazes samo pun gas u leru, idi na tjuning skupove i drzi ga u blokadi samo koja je pomerena radi uzimanja para

Gospodine ja nigde nisam spominjao dvotaktni motor kao ni TJUNING SKUPOVE, sto znaci da si ti corav !... Nema potrebe da me omalovazavas ako nemas argumente.

I ne vidim nigde da su tvoji velemajstori kako ih ti nazivas umesali u temu da potvrde ovo sto ti tvrdis.

Cinjenica postoji da ako ga povremeno proguras preko 6 soma nece mu nista biti ukoliko je motor pracka !

Uzimam u obzir nasu domacu proizvodnju kao jak argumenat, u pitanju je zastava 1300 kuba efi, spustena glava 2/10, chipovana i pomerena blokada na 7200 JA licno sam nju proterao bezbroj puta na 7 soma i nije mu nista, autic je i dalje lud.

Kako objasnjavas poredjenje s cinjenicom da je taj motor u zastavi vec 2 godine i 2 godine se tera muski i nista mu nije ama nista (pritom je motor presao svega 150 000 hiljada), a da bi se jednom bendzaminu da ne spominjem razlike u kvalitetu ova dva auta (marke) kako oces shvati, polomili ventili zato sto je par puta proterana u crveno... Ti ono sto si na pocetku ove diskusije izjavio secam se vrlo dobro "to kaze vecina majstora sa foruma" znaci ti nemas svoju neku predstavu i znanje nego turas u diskusiju ono sto si cuo od nekog Muje a Muja je cuo od Hase i tako redom...

Tvoja teorija nema osnovu da bi bila nesto.

Link to post
Share on other sites

Klinik ajde umesaj se :D Vidim da gledas. Zastava ima hidropodizace jel? :)

A jes, zbog hidropodizaca se lome ventili, znaci u tom zecu cuci grm, pardom u tom grmu cuci zec ;)

Link to post
Share on other sites

Prvo, zasto bi neko turirao auto u mestu i do 5 a ne preko 7 hiljada?

Drugo pitanje zasto uopste ima razlike da li je u mestu ili se vozi? (Nemojte da napadate odmah, pitam samo) motor valjda uvek radi po istom principu, bio na parkingu ili na auto putu... ne vidim zasto bi klip stigao ventil na preko 7 soma u mestu a ne bi to isto uradio u voznji?

Link to post
Share on other sites

Prvo, zasto bi neko turirao auto u mestu i do 5 a ne preko 7 hiljada?

Drugo pitanje zasto uopste ima razlike da li je u mestu ili se vozi? (Nemojte da napadate odmah, pitam samo) motor valjda uvek radi po istom principu, bio na parkingu ili na auto putu... ne vidim zasto bi klip stigao ventil na preko 7 soma u mestu a ne bi to isto uradio u voznji?

Nema pametnog odgovora zasto bi turirao u mestu, ima, lazem radi kurcenja slepaca koji ne znaju nista drugo... Isto kao sto mi niko pametno nije objasnio zasto bi se ventili polomili ako bi ga isturirao preko 6000 u leru, onako recimo radi provere teorije o lomljenju ventila.

Link to post
Share on other sites

Isto tako pogotovo na m50 motorima kada omasis brzinu pa kada se ostro vozi pa umesto u petu ubacis u trecu,pa motor "prevrti " preko 7 hoce da se desi da iskrivi ventile,iako ne prezubi lanac

Link to post
Share on other sites

Isto tako pogotovo na m50 motorima kada omasis brzinu pa kada se ostro vozi pa umesto u petu ubacis u trecu,pa motor "prevrti " preko 7 hoce da se desi da iskrivi ventile,iako ne prezubi lanac

Meni se to desilo 2 puta od kada vozim e39 (7 god) i uz sva moguca maltretiranja motora i hvala bogu nista lose se nije desilo..

Link to post
Share on other sites

kao prvo, nije isto da li je motor pod opterecenjem ili nije.

Pa da, to znam i bas zato mi nije jasno sto ste se uhvatili turiranja u leru, valjda je jos gore za motor da se vrti na 7 soma kada se vozi, tj. kada je pod opterecenjem, a slozicete se da se to mnoogo cesce desava nego 7 soma obrtaja u leru...

Link to post
Share on other sites

Ah ta fizika... Unosi zabunu u okretanje radilice i bregaste. Ne da ne valja u mestu turirati motor koji nije spreman za to (a ni jedan nije), nego treba oduzeti auto svakom ko to bez milosti radi.

Link to post
Share on other sites

nije da zaboravljaju, ne znaju. Problem je ako napises, upoznaj se sa radom motora sa unutrasnjim sagorevanjem pa da nastavimo diskusiju, to shvati kao jeb'o sam ti kevu i zasp'o sam ti na sestri. I sad treba neko da ispise tri strane zasto nije dobro turirati u mestu, kako klipovi klaparaju i ostalo.

mada, od svega, najvise me odusevila recenica "dobar broj iskusnih majstora na ovom forumu" :dance3:

Link to post
Share on other sites

Jel sad na osnovu tvoje izjave treba da shvatim da sam debil fino (neznalac) zatosto mi niko lepo prosto priseireno nije objasnio sta moze da se desi nakon isturiranja u leru ? ja nista vise ne trazim... klip ako u tom slucaju stigne ventil on samo moze da ga zatvori, nikako da ga polomi !

Link to post
Share on other sites

ako nesto ne znas i biti debil nije isto. Ne znam kako si dosao do toga ali me i ne zanima, ako smatras da si debil, nek ti bude, ko sam ja da te osporavam.

a sto se drugog dela tice, upoznaj se sa principma rada motora sa unutrasnjim sagorevanjem pa da nastavimo diskusiju.

i ne citiraj post ako ti je odgovor odmah ispod njega.

Link to post
Share on other sites

Jel sad na osnovu tvoje izjave treba da shvatim da sam debil fino (neznalac) zatosto mi niko lepo prosto priseireno nije objasnio sta moze da se desi nakon isturiranja u leru ? ja nista vise ne trazim... klip ako u tom slucaju stigne ventil on samo moze da ga zatvori, nikako da ga polomi !

Vidi, posle ove izjave slobodno se smatraj cime hoces

Link to post
Share on other sites

klip ako u tom slucaju stigne ventil on samo moze da ga zatvori, nikako da ga polomi !

Ne znam kako mozes tvrditi neke stvari kad nisi upoznat s njima, da si bar nacuo nesto pa ajde

Ja sam recimo video nekoliko motora na kojima su pokrivljeni ventili jer su vozeni na obican plin, bez blokade

Sto se tice podataka, postoji neki prag nakon kog se sa fabrickim oprugama i hidropodzacima javlja "lebdenje" ventila, odnosno broj obrtaja je toliki da je breg na bregastoj otpustio ventil a opruga je takvih karatkteristika da nije krenula ni stigla da ga vrati nazad.. a zbog tog veceg broja obrtaja onda ga u tom "lebdenju" stize i klip... i kazu jos da na tom pragu obrtaja prestaje podmazivanje hidropodizaca.. i da je taj prag negde oko 7500-7800 obrtaja, plus naravno da je zbog nekih faktora taj prag manji

Pa tebi ako je dosadno nadji neki motor pa proveravaj

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.