Ocuvajte benziski sistem na kolima


Recommended Posts

Posto vecina nas vozi nase ljubimce na gas imam za vas savet kako da sto duze ocuvate benzinski sistem u radu jer se on ipak vremenom kvari.

Voleo bih da na ovu temu cujemo i jos necija iskustva i preporuku u ponasanju sa nasim ljubimcima.

1. U automobilu uvek morate imati od 1/4 do1/2 rezervoara benzina da bi se benzinska pumpa sto bolje hladila i duze trajala jer sem sto ona sama radi usput u procento od oko 30% hladi i dizne da ne zapeknu brzo od grejanja motora jer one nerade dok se vozite na gas.

Nemojte sipati pun rezervoar jer to nije resenje jer se gorivo isposti i postane lose sto opet dovodi do problema sa pumpom i sagorevanjem.

Dolivanjem od 1/4 do 1/2 osvezavate gorivo za najmanje 50% i cuvate pumpu od crkavanja.

Nemojte voziti na rezervi jer vam sledi crkavanje pumpe pod obavezno.

2. Kad god imate priliku protresite vaseg ljubimca na otvorenom putu po gasu par kilometara i na bezin da se dizne malo razrade jer u vecem opterecenju su vise otvorene i lakse se same operu od prljavstine i garezi.

3. Preporuka je da se dizne Bosch peru svakih 50.000. km voznje na plin. ( moj savet je da to uradite bar na 80.000 ako niste pri lovi).

4. Preporuka je da se ispostuje termicka vrednost svecica jer temperatura u cilindru je od 80 do100C veca nego na bezoli.

5. Sipajte polusinteticka ili sinteticka ulja u motor jer vec poseduju aditive za povecanu temperaturu rada sto se na plinu desava sigurno iako vam motor pokazuje normalnu temperaturu antifriza ali zato ulje trpi tu povisenu temperaturu. Nemojte bacati pare na LPG mineralna ulja jer kostaju skoro kao i polusintetika a krace traju,

6. Proveravajte redovnije rashladnu tecnost jer su moguca curenja na spojevima prema isparivacu i na njemu samom.

7. Ako se pjave anomalije u radu na plin prebacite na benzin da ustanovite dali je uredu sa motorom da bi znali dali vam problem pravi plin ili sam motor.

Mozda znam jos ali nemogu da se setim pa je ostalo da vi to dopunjavate.

Pozdrav svim plinadzijama

Link to post
Share on other sites

Jedna stvar mi druze ipak nije logicna.

Veci je problem ako ti je gorivo do cepa nego da ga drzis na relaciji 1/4-1/2?

Kazes kad sipas barem 50% popravis sastav goriva.

E sada reci ti meni ko uopste vozi na benzin kada ima plin, osim kad ima sequent, pa ni ne moze da bira a da se ne smara?

Koja je sansa za isparavanje kada imas 1/3 rezervoara a koja kada imas do cepa?

Kada je manje goriva u rezervoaru, brze se kvari.

Drugo, treba definisati voznju plin-benzin.

Kada sam vozio 320 i 318 koji su imali plin, nisam ni palio na benzin jer je tako radio uredjaj a auto je hteo da pali na plin.

Sequent sam to resava.

Moje iskustvo mi govori da u lernjim uslovima auto prelazi izmedju 2-4% kilometraze na benzin, a ostalo na plin, dok u zimskim se procenat krece 4-10% na benzin, ostalo na plin. Naravno, zavisi od uslova koriscenja vozila. Krace relacije, redja voznja taj procenat raste. Duge voznje i relacije, u donjim granicama je...

Procitao sam u specifikacijama nekih sequent uredjaja da kompijuter sam dozira voznju na benzin da bi se izbeglo preterano prljanje dizni.

To je tema o kojoj treba govoriti...

Link to post
Share on other sites

Ja vozim 4-5% na benzin sa gasom do daske.

P.S. Misic, pitao sam nekoliko majstora za motor i djelove i nemaju i kazu da su rijetki motori ali moze da se nadje.

Link to post
Share on other sites

Moze da se nadje k***c. Nasao sam barem 5-6 mtora i svi su dobri i svugde nemas ni na koji k***c garanciju. Presekao sam to, ali ne zelim javno o tone nego na PM.

Link to post
Share on other sites

Ova prica je pocela namerno tako da se dograbimo teme isparenja benzina koja se javljaju u rezervoaru u kod novijih modela ima povlacenja tih para u sistem usisa na sagorevanje u motoru. Kod sequenta se trosi jedna kolicina benzina kroz grejanje motora do tacke prelaska na gas. kod lambdi ili klasika toga nema ali se uglavnom ako neradi sistem benzina vecinom svede na slepanje do tng pumpe.

Zasto ne pun - iz razloga sto pun rezervoar se trosi jako dugo cak i po pola godine pa se to gorivo od isparenja isposti i ne vredi nista a sigurno isparava iako je tank do cepa pun jer ima ventilaciju.

Ako u 3/4 rezervoara dolije 1/4 onda se od loseg goriva dobije malo bolje od losijeg

1/4 rezervoara je dovoljno da benzinska pumpa ostane sa dovoljnom kolicinom goriva za nesmetan rad i hladjenje.

Primer je pokazao da na E39 crkavaju pumpe kao sasave ako se ne pridrzava ovih pravila.

Link to post
Share on other sites
Jedna stvar mi druze ipak nije logicna.

Veci je problem ako ti je gorivo do cepa nego da ga drzis na relaciji 1/4-1/2?

Kazes kad sipas barem 50% popravis sastav goriva.

E sada reci ti meni ko uopste vozi na benzin kada ima plin, osim kad ima sequent, pa ni ne moze da bira a da se ne smara?

Koja je sansa za isparavanje kada imas 1/3 rezervoara a koja kada imas do cepa?

Kada je manje goriva u rezervoaru, brze se kvari.

Drugo, treba definisati voznju plin-benzin.

Kada sam vozio 320 i 318 koji su imali plin, nisam ni palio na benzin jer je tako radio uredjaj a auto je hteo da pali na plin.

Sequent sam to resava.

Moje iskustvo mi govori da u lernjim uslovima auto prelazi izmedju 2-4% kilometraze na benzin, a ostalo na plin, dok u zimskim se procenat krece 4-10% na benzin, ostalo na plin. Naravno, zavisi od uslova koriscenja vozila. Krace relacije, redja voznja taj procenat raste. Duge voznje i relacije, u donjim granicama je...

Procitao sam u specifikacijama nekih sequent uredjaja da kompijuter sam dozira voznju na benzin da bi se izbeglo preterano prljanje dizni.

To je tema o kojoj treba govoriti...

Npr. ja vozim na benzin do odredjene temp. motora i onda prebacim na plin. Nemam sikvent vec obican plin i svaki put palim na benzin + jednom mesecno provozam na benzin 10-tak km autoputom. Zar ne bi svi uredjaji trebali paliti na benzin ? Makar ovi malo novijeg datuma ugradnje?

Link to post
Share on other sites

kakav bre benzin bre...?

ja se ljudi ozbiljno razmishljam da ga ishchupam napolje dam plasticharu i da ga `steshe` na nekih 15l jer na njegovo mesto mogu da `turim` josh jednu bocu. samo me je strah stabilnosti. ne nosivosti nego stabilnosti...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sve je to ok paljenje na plin imam ja i opel mantu koja nije videla benzin vec 7 godina ali nije tema ovde ta da ko sta radi po svom nahodjenju vec sta je ispravno.

Link to post
Share on other sites
kakav bre benzin bre...?

ja se ljudi ozbiljno razmishljam da ga ishchupam napolje dam plasticharu i da ga `steshe` na nekih 15l jer na njegovo mesto mogu da `turim` josh jednu bocu. samo me je strah stabilnosti. ne nosivosti nego stabilnosti...

bice stabilniji, ali kad se zanese bice teze da ga iskontrolises.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Koliko je stetno da se hladan motor neposredno posle paljenja na benzin odmah prebaci na plin, i dali je uopste stetno.

Ja uvek palim na benzin i tek kada postigne punu radnu temperaturu prebacim na plin!

Dali je to ispravno ?

Link to post
Share on other sites

LPG-u je potrebno grejanje pa na nasoj smesi gasa koju sipamo potrebna je temperatura rashladne tecnosti od 45 stepeni da uredjaj radi normalno.

Koliko je stetno da se hladan motor neposredno posle paljenja na benzin odmah prebaci na plin, i dali je uopste stetno.

Ja uvek palim na benzin i tek kada postigne punu radnu temperaturu prebacim na plin!

Dali je to ispravno ?

Link to post
Share on other sites

ja mog palim na benzu(i let i zimi) i vozim dok se ne izvrpoljim sa parkinga ili do glavne ulice a onda ga na 2000-e gasom prebacim na plin(takav sistem).ne mogu da ga palim na plin tako da skoro uvek imam 10-15 lit. benze. + imam obicaj da ga svako toliko malo razvrtim na benzinu a na otvorenom putu obavezno,cisto da se malo izduva.ne vidim razlog da bi trebalo biti 50% goriva u rezervoaru,jer barem kod mene kad prebacim na gas,pumpa se automatski gasi i nema potrebe da se hladi kad ni ne radi.

Link to post
Share on other sites