Recommended Posts

  • 11 months later...

Dijagnostika. Dobra GT1, Bosch, Inpa... Da ne nagadjamo.

ja sam imao isti problem, zamenio sam protokomer stavio nov bosh-ov malo je bolje iso nego pre. Pa sam prikacio boshovu dijagnostiku da proverim bosh pumpu medjutim ona je ok i na dijagnostici mi pokazalo da je lose punjenje turbine, (majstor mi jereko da mozde da bude EGER, vekumski ventil ili map senzor) zamenio sam vakumski ventil sto se nalazi kod turbine, Sada auto vuce bolje ali mi se ponekad desi da mi na trenutak malo izgubi snagu i nastavi normalno. A pre toga je nije imao snagu i trosio kao lud. na inpi mi nije javljala nikakvu gresku .

Link to post
Share on other sites

Kacen na dijagnostiku i ne prijavljuje nikakvu gresku. To trokiranje tako da ga nazovem desava se kad se auto vozi negde izmedju 1500-2000 obrtaja i kad se doda gas masno vuce do 2800 i onda pocne da secka kao da ga nesto gusi i kad se oduzme i doda gas to prestane i auto nastavi dalje normalno. A recimo kad ga stiskas otpocetka to se uopste ne javlja. Sto se tice potrosnje 200km po lokalnim putevima sa malo ostrijom voznjom 6.3l.Da nije neka dizna? Kako proveriti dizne a da se ne skidaju naravno ako moze?

Link to post
Share on other sites

meni inpa nije pokaza ni jednu gresku dok na boshovoj dijag. mi je pokazala da je lose punjenje turbine. zamenio sam ventil turbine i taj problem sam tako resio i pre toga sam zamenio protokomer tako da sam potrosnju od 9-10l sveo na 5,5l na otvorenom i u gradskoj voznji 6,5l. tako ti je najbolje da proveris na nekoj bosovoj dijag.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dijagnostika. Dobra GT1, Bosch, Inpa... Da ne nagadjamo.

Još uvek nisam bio na nekoj dobroj dijagnostici ali u medjuvremenu se izdogadjalo štošta. Pošto mi je riknula pletenica kupio novu skinuo onaj prvi deo od auspuha sa katalizatorom zamenio pletenicu pa kad je sve to bilo skinuto reko ajde da povadim ono saće iz kat.zapuseno a i čitah ovde na forumu da hoće turbina da rikne zbog njega. Vraćeno sve nazad a auto sad još gore ide trba mu pismena molba da navuče do 2800 o/min a posle toga i dalje se javlja ono seckanje. Na auto putu jedva nagura do 120 kao da vozim klot dizel. U medjuvremenu sam pričao sa mojstorom koji dugi niz godina radi samo bmw(Žuća-PN)i kaže dodji to ti je vakumski ventil za turbinu...ja otišao i prvo se menja ventil naravno polovan probam auto,ništa,zatim protokomer opet nista pa onda onaj senzor na usisnoj grani mislim da je to MAF opet ništa blokira se crevo vakuma za EGR i opet ništa,raskačinje se vakum sa ventila i vezuje da ne ide preko njega tj.direktno kako oni kažu,proverava se struja na ventilu i kaže radi kako treba. Krajnji zaključak je da nešto isključuje turbinu kad treba da se uključi i sad sumnja da je kompjuter. Da li je moguće tako nešto? Naravno treba da idem da stavimo drugi pa da probamo...već mi se smučilo to da probamo,pitam se koliko su ti delovi bili ispravni. Da li može tako da zeza acutator?

Napisah roman...

Link to post
Share on other sites

je.ati sto problema sad citam,

moj auto sa druge strane je nekako lenjkast do ~2800rpm (mada citam tu neke komentare da bi trebao vec na 1500 da bude vrlo potentan sto kod mene nije slucaj), onda se oseti turbina, pedala za gas postene meka ko u benzinca i ide ko mecava, recimo u drugoj kad je na 1500rpm i dodam mu gas onako malo ostrije on se kao ustrucava (necka) do 2800rpm a onda se sve promeni i meni to smeta sto ne ubrzava ravnomerno vec je ili mrcina ili previse agresivan... e sad kad mu na 2000rpm. dam to the floor imam jednu sekundu ili mozda malo vise nekog oklevanja i onda me sediste udari u ledja i onda stvarno ubrzava ko mutav... mislim da nesto nije u redu i sa mojim autom ali nisam siguran odakle da krenem niti imam nekog da kazem pouzdanog majstora u kraju za kog se zna da zna vec su sve neki nagadjaci ....

-otvorio pre neki dan kuciste separatora uljnih para (osetio vise puta miris sagorelog ulja i primetio povremeno belkas dim na auspuhu) i gle nisam uopste bio iznenadjen kad sam vido da ga separator nema , prethodni vlasnik ili neki njegov "majstor" je to izvadio i reko "moze i bez toga. narucio 1800din. separator (vortex) i prvo cu to da ugradim..

- sto se tice potrosnje ja ne znam odakle vam tih 6-7L ja u striktno gradkoj voznji trosim oko 9L dok na otvoreno na ~140Km/h trosi oko 6L (moj je auto karavan)...

dobar je osecaj voziti BMW samo sto u mom kraju (Timocka krajna) nema nekog pouzdanog majstora ili ja jos uvek nisam nasao takvog...

EDIT:

na mom autu ima nalepnica ProTuning nisam siguran mozda su i oni tu nesto zasr.li. ima neko da ima neki pouzdan info o ovim likovima iz ProTuninga da li znaju ili ne sta rade???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dijagnostika. Dobra GT1, Bosch, Inpa... Da ne nagadjamo.

Bio na dijagnostici i izbacio je dve greške jedna je da mi riknuo neki grejač a druga da ima probldma oko pritiska vazduha ne mogu da se setim baš tačno kako je glasila greška. Provereni svi vakumi i dobri su. E sad kad je meren pritisak turbine dobar je sve do 2800rpm merena i zadata vrednost se poklapaju sve do ovih obrtaja i onda odjednom pritisak u turbini padne kao da uvuče ogromnu količinu vazduha. Saće iz katalizatora je izvadjeno ako to možda ima neke veze. Da bi smo izbegli sumnju na vakumski ventil spojili smo vakum direktno na turbinu tj.na actuator i ponašanje je potpuno isto. Turbina zviždi po malo pa se pitam da nije ona umrla ili je možda do actuatora?

Da li treba ovako da radi?

Link to post
Share on other sites

i meni se cuje turbina kad oduzmem gas blizi joj se dan d , nego ja gledao malo po netu i naisao na ovako nesto :

http://www.aliexpress.com/item/Powertec-Turbolader-Turbo-cartridge-Turbo-CHRA-GT1549V-700447-for-BMW-318D-320D-520D-E46-E39-M47D/2037801194.html

ili

http://www.aliexpress.com/item/Reference-turbo-garrett-GT1549V-700447-5009S-700447-for-BMW-318D-320D-520D-E46-E39-M47D-2/2045266865.html

pa razmisljam nakon nove godine da narucim pa sta mi bog da, cisto sumnjam da majstori koji remontuju turbine po srbiji uvoze delove iz nemacke ....

Link to post
Share on other sites

Rešen problem. Pošto je sumnja pala na turbinu zamenjena stavljena druga ali auto se potpuno isto ponašao,neće da vuče. Igrom slučaja curelo je ulje na crevu za podmazivanje pa je morala ponovo da se skida. Skinuli smo i onda seli da polemišemo šta gde kako i zbog čega...sve je počelo da zeza odkad je promenjena pletenica iskontali da auto nema izduvavanje. Sumnja pada na drugi katalizator posto sam prvi izvadio. Ovaj drugi je bio više začepljen nego prvi. Pvadjeno sve iznutra i sad auto ćepo vuče nema ništa da ga guši. Mogu čak i da pretičem :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Stavis ruku na auspuh i neko turira, odma se zna da ne duva dovoljno. Pletenica je stradala jer je katalizator bio skroz zacepljen, pa je izbilo. A drugi je uvek prljaviji jer se prvi raspada i zacepi drugi. Imao sam takvih slucajeva da se to desi istim redosledom

Link to post
Share on other sites