problem oko snage ili vec sta...


Recommended Posts

Pozdrav svima.Imam problem da li je neko imao isti ili slican problem jer ne zelim da me lazu i da mi pricaju price,o cemu se radi:kad upalim auto ujutru upali mi na pola kjluca,sacekam minut ili dva i da krenem nece da primi gas msm prima ali sporije i izbacuje mi crn dim na auspuhu,kada se auto zagreje ide lepo ali ne prima gas odma nego treba mu sekunda ili dve i onda krene,ali imam osecaj da nije to kako bi on trebao da primi gas,auto radi kao sat na ler gasu ne izbacuje crn dim,samo pri vecim obrtajima posle 3.5,4,5000 obrtajaima crn dim,da napomenem da sam bio na dijagnostici i receno mi je ovako.

Prijavljuje mi povremene greske,a to su sledece:

1.regulator pocetka ubrizgavanja goriva

2.kolo davaca pri punjenju

3.pocetak ubrizgavanja 10-11

4.kolo ubrizgavanja goriva ide od 2.5 do 2.7 po ciklusu

Moj sistem ubrizgavanja je EDC MSA 11

Kad stisnem crevo iz inter kulera u usisnu granu naduje mi crevo ali ne kako bi trebalo da bude imam osecaj da mi turbina iskljucuje i ukljucuje kao da cas mi radi a cas mi neradi,skidao sam crevo turbine ona se okrece proverio sve creva i zamenio sve nova creva.

Na dijagnostici kad smo stavili turbinu ona pokazuje 650mbar kada mu dam gas ona umesto da dize pritisak u turbinu na 1.2,1.4,ili vec kako ide ona mi pada na 250mbar,300mbar,420mbar500mbar i nece da predje 650mbara,e sad ovako da li neko imao isti problem kao ja i da li neko zna sta je problem da ne vacare pojedini "MAJSTORI",da napomenem kada je auto vreo i odstoi 5/10min treba mu malo duze verglanje da bi upalio i kada upali izbaci crni dim na auspuhu,ja se unapred zahvaljujem svi koji bi mi pomogli da znam sta je u pitanju.Ako neko zeli evo moj broj telefona pa cu ga ja pozvati da bi mi objasnio sta da radim i sta je problem da znam kome da se obratim 0649800096 Petar Hvala

Link to post
Share on other sites