Recommended Posts

Pozdrav svima

Voleo bi da mi neko pomogne oko mog problema sa mojim bmw-om e60 520d 2009 godiste restyilng

Uglavnom imao sam saobracaju pre nekih mesec dana tj motoru nije nista vec je samo pukla osovina koja nosi automobil ceo , popravio sam je platio i sve u svemu uredu je, kola su bila na servisu i svej e uredu (bar tako kazu majstori) , ali u sada sam prvi put izasao na autoput posle popravke i jednostvano pocinje nesto da zuji neki neprijatan zvuk se cuje kada auto dogura do nekih 120-130 na sat i sve jace i jace bruji do nekih 200 kada se jednostavno stisa na normalu, e sada prvo sam mislio da je porblem oko motora ali sam shvatio da nije, e sada mene kopka da li je to mozda to te osovine ,da nije mozda dobro namestena ili u cemu bi mogao biti problem ?

Hvala unapred svima

Link to post
Share on other sites

udaren je zadnji desni tocak, ali zvuk u automobili takodje dolazi od nazad, bar su mi to rekle osobe koje su se vozile pozadi jer meni napred je zvuk nekako cudan i dolazi sa svih strana tako da nisam mogao da skontam odakle je,

Kopka me to sto je udaren bio zadnji tocak i osovina koja drzi tockove je uzeta nova i promenjena je , naravno auto je u punoj funkici , sve normlano radi, samo se cuje to krhtanje/zunjanje/brujanje u zadnjem delu automobila.

Link to post
Share on other sites

Ako je to bio jaci udarac i ako si menjao poluosovinu onda je moguce i da ti je problem u diferencijalu ali ti prvo pregledaj lezaj tocka, pa tek onda dif.

Oteraj taj auto kod nekog ko se razume da ti pregleda , ako je slucajno diferencijal u pitanju , nemoj da ti se desi da blokira pa da se ubijes negde , meni se isto tako cuo pa kad mi je blokirao mal kroz sajbnu nisam prosao a dan pre toga sam putovao po kisi kroz Madjarsku , mogao mi je nedaj boze tad blokirati .

Nije to za zajebavanje .

Link to post
Share on other sites