Benzinska pumpa E36 M40


Recommended Posts

Imam jednu nedoumicu. Pre neki dan, pusti mi benzin na jednom crevu, onom malom parcetu ispod usisne grane. Zamenim oba creva, i izlaz i ulaz. Danas mi pusti na drugom crevu, onom sto ide do filtera goriva, tako da sam zamenio i ta tri creva. E sad, posle menjanja creva, pocela je pumpa da se cuje i to napolju, sad sam primetio. Moja prepostavka je da je otisao regulator pritiska goriva pa da je zato probio benzin na crevima(kod selni), i sada kada sam sve lepo zamenio i stegao da pumpa trpi pritisak. Da li je to moguce ili je moja teorija pogresna ?

Inace pumpu sam stavio novu pre nekih 10000km, i nije se cula do ovog sada. Hvala.

Link to post
Share on other sites

Vidi jel probio, dal na vakum crevo pusta gorivo(verovatno jeste). Takodje dobro obrati paznju da to vakum crevo sto ide na njega nije puklo, jer tad hoce da drzi pritisak dosta veci i na leru stradaju creva benzina jer su premali obrtaji a preko npr 3000rpm ide ko lud.

Link to post
Share on other sites

Ali pumpa se i dalje cuje, i to dosta. A nije pre ovoga. Moracu da proverim i regulator. Da mi ne ode pumpa..a relatvno je nova. Ali sad imam jos jedan problem, ali postavicu u dugoj temi :-)

Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu. Kako da zamenim regulator ? Skinuo sam prsten koji ga drzi, okrecem ga i nece da izadje. Cuje se kako skripi gumica ali nece da izadje. Verovatno ima neka fora sam vakumom ili pritiskom pa nece. Jel zna neko kako da ga skinem ?

Link to post
Share on other sites