e46 320d 150hp, zvuk


Recommended Posts

Pozdrav svima,

imao bih jedno pitanje za Vas, od skora sam vlasnik BMW-a 320d e46 150hp, dosta sam trazo odgovor po forumu i nisam mogao da nadjem, tako da se unapred izvinjavam ako ovaj topic vec postoji,

naime, prilikom kupovine odradjen je servis, ulje, filteri, filter uljnih para i pk kais, sve je bilo ok.

Posle par dana sam cuo odredjen zvuk koji je neopisiv :), mozda je on postojao i ranije ali ga nisam primetio od uzbuljenosti :), prilikom dodavanja gasa na otpilike 1500 do 2500 obrdaja se cuje kao malo pistanje i posle toga se zvuk gubi na vecim obrtajima verovatno zbog zvuka motora. Bio sam kod majstora na turbini nema nikakvog ulja niti bilo kakvih znakova, auspuh cist nista ne izbacuje, da li je neko od Vas imao slican problem ili je to normalan zvuk samo sto ja nisam navikao na to.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav Svima,

bio sam kod majstora crevo od turbine do interkulera nije busno sve je ok sto se tice toga, napominjem zvuk je nastao posle servisa, tj kad je ulje promenjeno,

razgovarao sam sa jednom majstorom rekao mi je da je mozda turbina po primanju novog ulja usla u disbalans, molim Vas recite mi da li je to moguce uopste i sta uraditi

Hvala

Link to post
Share on other sites

meni se cuje slicno od kad sam promenio izduv. Mozda su ti majstori cuknuli negde izduv pa zvuk turbine vise nije prigusen kao pre.

Nemam pojma vise :), jedan kaze ovo drugi ono i sve tako, jedan mi jos rekao da je moguce da se cuje dole bas to na isduvnoj grani kod pletenog auspuha odmah ispod motora ako ima bilo kakvu rupicu moze da se cuje, ali to se nista nije culo prilikom kupovine, tek od menjanja ulja

Link to post
Share on other sites

Vanja, i kod mene se isto cuje zvizdanje, (ne secam se da li se culo isto tako kada sam ga uvozio- i pre komplet servisa) ali sto je svima cudno, pre nego sto se upali turbina, krece bukvalno cim pocnem da dajem gas, a posle se ne cuje na vecim obrtajima...nisam proveravao creva od inetkulera, ali mi majstor nije rekao nista za taj zvuk, kaze da ide normalno. Auto vuce normalno, ne trosi ulje... Neko mi je spominjao da je mozda do katalizatora, obrati paznju da li se cuje na auspuh taj zvuk kad dajes gas. I mene bas zanima od cega je taj zvuk. Pratim temu i dalje... :)

Link to post
Share on other sites

Vanja, i kod mene se isto cuje zvizdanje, (ne secam se da li se culo isto tako kada sam ga uvozio- i pre komplet servisa) ali sto je svima cudno, pre nego sto se upali turbina, krece bukvalno cim pocnem da dajem gas, a posle se ne cuje na vecim obrtajima...nisam proveravao creva od inetkulera, ali mi majstor nije rekao nista za taj zvuk, kaze da ide normalno. Auto vuce normalno, ne trosi ulje... Neko mi je spominjao da je mozda do katalizatora, obrati paznju da li se cuje na auspuh taj zvuk kad dajes gas. I mene bas zanima od cega je taj zvuk. Pratim temu i dalje... :)

:):), sutra ujutru idem do majstora i ne odlazim dok ne nadje sta je :):), ja sam proverio creva sve je ok, tako da nije do toga

Link to post
Share on other sites

e ovako,

jutros sam bio kod majstora, ipak je do turbine, ali turbina nije crkla, prilikom servisa tj promene ulja dodje do disbalansa turbine, tj turbina izgubi geometriju, ja se bas i ne razumem ali koliko sam shvatio turbina se otvara, ne radi se remont nego podesavanje, molim ako neko zna ili je imao ovakav slucaj da nam kaze nesto vise o tome

unapred hvala

Link to post
Share on other sites

Zanimljivo... A meni se cuje taj zvuk dok turbina u opste i ne radi...hm... Kada udje u vece obrtaje onda se ne cuje to zvizdanje. Ko ce ga znati, normalno vuce. Pratim i dalje... :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

izvinjavam se sto ozivljavam staru temu, imam slican problem... meni se cuje neko zvizdanje na nekih 2,5 - 3 hiljade obrtaja ali ne kad dodavam gas nego kad ga pustam... crijevo interkulera sto ide na egr mi je bilo probijeno, danas ga zamjenih misleci da je do njega medjutim i dalje se cuje zvizdanje... sta bi moglo biti zna li ko? opet naglasavam zvizdanje se cuje na kad pustam gas

Link to post
Share on other sites

Pa turbina se cuje

turbina se valjda cuje kad dodas gas a ne kad pustas, naglasio sam kad pustim gas tada se cuje...

kakve veze katalizator ima sa turbinom?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...