Problemi sa plinom


Recommended Posts

Danas sam imao prvu eksploziju sa plinskim uredjajem. Od eksplozije smakla se guma sa protokomera.

Nadam se da nije bilo vise stete.

Posle toga sam vozio malo na benzin pa vratio na plin i presao nekih 200km. Na plinu ima mnogo malo snage.

Nemogu da prebacim 140km/h . Na benzin ide odlicno isao 170.

U leru isto lose radi, trokira na delic sekunde i motor se zatrese.

Sad cu da vozim samo na benzin dok ovo nesredim .

Ima li iko ideju sta mzoe da bude?

Link to post
Share on other sites

Sem gume smaknuto ti je i neko srevo manjeg promera a mozda je i sabio klapnu unutra.

Pregledaj sistem paljenja i uradi podesavanje smese sagorevanja na gasu a i da negde nemas fals vazduh jer ako motor neradi mirno opet ce da detonira pa zato to uradi sto pre

Link to post
Share on other sites
Reci mi jer mozes ti to da mi pogledas? Jer ti radnja u Zemunu? To bi mi odgovaralo extra jer radim na Novom Beogradu a od i selim se u Zemun od srede.

Ja necu da ga vozim na plin dok to nesredim. Imam oko 40l benzina tako da je opusteno. Reci mi samo jer to sto se desilo ima nekog efekta na voznju na benzin?

Vazi ali na PM ok zbog reklamiranja

Link to post
Share on other sites

Bio kod elektricara u petak. Proverio celu elektricnu instalaciju i rekao mi je da je sve ok i da su svecice i kablovi ok i da niej potrebna zamena....

Pitao me i dali mi se to desava na benzinu i ja mu rekao ne. Na benzinu je oduvek radio ok i nikad nisam imao slican prob.

.........

Link to post
Share on other sites

Kada si menjao membrane u isparivachu, tj. kada si radio servis plina?

Ja sam imao isti problem dok nisam zamenio stare membrane.

Link to post
Share on other sites

Ma ja te jesam poslusao...... I isao kod elektricara... Samo sto mu nisam rekao da menja nego da proveri.......

Neznam mozda sam trebao da ga nateram da menja.... Ma sredice se

Link to post
Share on other sites

Zanima me kod vakumskog sistema plinskog uredjaja ( znaci obican plin ), kad dolazi do eksplozije? Da li prilikom naglog dodavanja gasa, naglog ubrzavanja, kad motor ide u velike obrtaje ili nema pravila?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ovim zelim da ponovo pohvalim Babica jer je bio u pravu :buba:)

Zamenio svecice i kablove i preporodio auto :o) I pre nego sto sam imao ekspolziju imao sam povremena stucanja na

manjim obrtajima. Babic mi rekao da promenim svecice i kablove a ja ga nisam poslusao :buba: i desilo se sta se desilo ...

Posle zamene svecica i kablova auto se preporodio i smanjio sam potrosnju gotovo 30%!!!

Ko ne slusa majstora prodje kao ja (bos po trnju ) :buba:

Link to post
Share on other sites