Recommended Posts

da otvorim novu temu ako neko moze da mi pomogne mnogo bi mi znacilo. auto sam vozio uvek na plin i sve mi je radilo kako treba sto se tice sata. i brzinomer i obrtomer i ekonomer temeratura i gorivo sve je super radilo i onda mi se istopi motorna instalacija. tad kupim drugu instalaciju isto od nekog m10 ali se razlikuje instalacija. uglavnom spojio sam to sve lepo zamenio. bio je problem u plocicama onim moja je bila u obliku praugaonika pljosnata a na novoj instalaciji okrugla nekako ne znam ni ja. ne secam se tacno. uglavnom sve mi radi na autu kao i ranije ali obrati ni da maknu. mislio sam da je sat u pitanju pa sam izvadio iz 325ix sat ispravan 100% sve radilo i probao kod sebe sve radi ali obratji i potrosnja ni da se jave. odem kod mehanicara bas zbog obrataja. ustanovi da mi fali relej oni releji na desnom blatobranu nisam imao ni jednog. juce sam kupio sve releje. relej pumoe, relej za ugao paljenja i tad relej za obrtaje 12 rupica ima dzek. poredao sam ih ali obrati ni da se jave. sa bombine imam 3 kabla koja idu u instalaciju ovo ostalo je sve spojeno. analogalni sat kod radija mi radi sve radi osim obratja. jel treba nesto da spojim jos negde ili da proverim nemam pojma. uglavnom sat mi je ispravan 100% kad vratim na 325ix sve radi i obraji i potrosnja. kod mene nece... svaka pomoc mi je dobro dosla :)

Link to post
Share on other sites

Otvori dzek onaj sto se motorna instalacija kopca na sasijsku, nadji na strani do motora crnu zicu i na strani sasije isto crnu zicu i vidi da li idu na isti pin

Ako idu na isti a i dalje ne radi onda nadji na velikom dzeku koji ide na motorni racunar crnu zicu i spoj je parcetom kabla na crnu zicu na plavom dzeku koji ide pozadi u instrument tablu

Link to post
Share on other sites

nisam te razumeo bas najbolje. mislis da otvorim onaj dzek sto ide na osigurace ili na onaj gde treba da ponistim pin za ulje itd ili na instalaciju koja ide u jectronik tamo u ladici???? gde da nadjem sve to sto nabroja :D

Link to post
Share on other sites

radim nesto oko limarije trenutno, haubu blatobrane vezni lim branik itd, pogledao sam orentaciono gde se spaja instalacija tamo kod osiguraca s motora dolaze dva kabla jedan deblji jedan tanji oba su crna i imaju zutu liniju po sebi a s druge strane je samo jedan debeli crni... provericu i pinove pa ti javim sta se desava pa daj sledeci savet :) hvala ti kasper puno malo je ljudi poput tebe svaka cast brate

Link to post
Share on other sites

kasper proverio sam pinove, oba imaju pin 8, s motora dolaze dva kabla jedan deblji i jedan tanji oba su crna i imaju zutu liniju po sebi, s druge strane sto ide u instalaciju tamo u kabinu, je jedan debeli crni kabal. pinovi su 8 evo i slike dole na linku... pa sad sta dalje??? :)

slike :

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=589393851108412&set=a.434688033245662.89205.100001134085435&type=3&theater

tu imaju slike od tog stekera i neke od plina... mislim samo pokazati kako to jadno izgleda taj plin itd :D al bitno je da radi :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

znaci samo sa kompijutera iz ladice odvedem kabal na tablu i to je to :D izvini sto pitam detaljno uvek plasim se da ne zapalim nesto jbg :D ok sutra cu to rastaviti sve pa cu pokusati pa javim sta se desilo :)

Link to post
Share on other sites

Uzmi parce zice i prespoj crnu zicu (pin br.1) sa kompjutera na crnu zicu na plavom dzeku od instrument table (pin br.7)

Mislim da ima dve boje zica,crno-ljubicasta ako se ne varam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

otvorio sam ladicu skinuo one plastike tamo oslobodio kompijuter iza njega ima jos neki deo sa 12 polova. steka se neki dzek u njega tamo. znaci na kompijuteru sam trazio crnu zicu i nema je, ali zato ima crno plava zica jedna deblja i jedna tanja. obije idu u kompijuter jedna do druge su, s tim da se ova tanja vraca napolje i ide u onaj mali dzek koji vodi na analogalni sat pa u tablu prdpostavljam da je to to. e sad jos da pitam samo s kog da uzmem struju sa tanjeg kabla ili sa debljeg :D trebalo bi po mom misljenju nekom sa debljeg pre nego sto udje u komp da odatle prspojim i provedem u dzek u instrument tabli. nisam nigde nasao pinove da bi mogao proveriti 100% jel pin broj 1. kasper ocekujem odgovor :D

Link to post
Share on other sites

uh ovo mi vec postalo pretesko :D sad sam skinuo i tablu i nasao plavi dzek iza skinuo na njemu ima 3-4 crne zice jedna crno zuta, jedna plavo crna, jedna crno smedja i ima jedna crna potpuno. nadam se da je to ta cista crna za obrtaje. ne mogu nigde pin da vidim ne pise nigde. a ta crna stoji u sredini s obe strane kad brojim kablove ona je 7 na redu. nadam se da je to to. pitam da ne bi sjebo nesto pa ode mast u propast :D

Link to post
Share on other sites

otvorio sam ladicu skinuo one plastike tamo oslobodio kompijuter iza njega ima jos neki deo sa 12 polova. steka se neki dzek u njega tamo. znaci na kompijuteru sam trazio crnu zicu i nema je, ali zato ima crno plava zica jedna deblja i jedna tanja. obije idu u kompijuter jedna do druge su, s tim da se ova tanja vraca napolje i ide u onaj mali dzek koji vodi na analogalni sat pa u tablu prdpostavljam da je to to. e sad jos da pitam samo s kog da uzmem struju sa tanjeg kabla ili sa debljeg :D trebalo bi po mom misljenju nekom sa debljeg pre nego sto udje u komp da odatle prspojim i provedem u dzek u instrument tabli. nisam nigde nasao pinove da bi mogao proveriti 100% jel pin broj 1. kasper ocekujem odgovor :D

Struju ti nigde ne uzimas u suprotnom nesto ce da plane,malo pre sam izvadio kod mene komp i cno-plava zica je za obraje http://postimg.org/image/5phe30rg9/

http://postimg.org/image/flih2nx89/

Link to post
Share on other sites

ok je to. kad uzmem sturuju sa crno plavog kabla s kompijutera znaci uzimam kabal pre nego sto udje u kompijuter i odvodim na dzek iza teble onaj plavi na koju zicu da spojim taj kabal???

Link to post
Share on other sites

Crno plava zica sa slike #2 bi trebala da ti ide do konektora ispod haube pa dalje do table( plava dzeksna na satu) mislim da je pod rednim brojem 7.

Uzmi komad zice pa prespoji sa kompa na dzek kod table i ubali auto da vidis da li radi, ako ne radi onda nije do instalacije

Link to post
Share on other sites

bila mi je stara instalacija i sat je radio normalno sve i temperatura i gorivo i brzinomjer i obrtomjer i potrosnja sve ja radilo. e ta instalacija mi se istopila stavio sam drugu opet sve radi osim obrtaja, pokusavao sam i druge satove da stavljam ali nista se ne desava. e sad sam probao i to da prespojim ovu crno plavu zicu sam prespojio na plavi dzek iza table crni kabal pod rednim brojem 7 upalio auto nista se ne desava, ne znam gde dalje da trazim problem nije do sata. taj konektor ili bombina sta dalje da gledam??? hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites

Sa bobinom nema veze, signal dobija sa ECU tj. kompa

Ajde slikaj ti to malo bolje da se ne nagadjamo ovako, ECU zice oko njega,sastav motorne i kabinske instalacije i sam plavi dzek kod sata

Link to post
Share on other sites

ok sutra cu skinuti sve pa cu slikati. bile su slike motorne instalacije. nemam ja onaj dzek kod osiguraca gde se kopca motorna i sasiska instalacija. al nema veze slikacu sutra sve detaljno pa cu staviti slike. nervira me taj obrtomjer, nema veze sto ne radi al mi krivo kako ne mogu da ga napravim pa sad sam se zainatio napravicu ga nekako :D a vama hvala mnogo na pomoci. nadam se da cemo uspjeti :)

Link to post
Share on other sites