Recommended Posts

hteo bih da zamenim isparivac od plina. plin mi je u bmw ubacen tek onako da stoji i da radi. nigde nista nije steguto ni pricvrsceno. iz boce ide bakarna cev do kutije osiguraca tu je zavrnuta na venitl, ventil ima dva kablica plus i minus, minus normalno spojen na masu a plus ide na osigurac. iz ventila ide druga cev do isparivaca. na isparivac spojena voda kako treba, i ono crevo sto ide na protokomer i jos neko crevce sa sredine isparivaca ide na usisnu granu valja neki vakum. i to sve tako stoji i radi. auto pali bez problema, vuce lepo sve je ok osim potrosnje, trosi mi od 12-15 litara nekad osetim da smrdi plin na auspuh. i vozio sam ja to tako nije mi smetalo dok isparivac nije poceo da pusta vodu. obzirom da mi je stari isparivac neki iz praistorije membrane nisam mogao nigde naci za njega pa sam kupio drugi isparivac lovato. skinem stari stavim novi spojim vodu kako treba i plin upalim auto i radio je lepo u pocetku, nisam imao mnogo goriva kad sam krenuo da se provozam da probam auto ide do pola gasa i tu prekida isto kao kad nemam goriva. odslepam auto na pumpu jer mi na benzin ne radi naspem jos 30 litara. upalim auto jedva i na leru radi nekako skroz ludo, dam gas nece da primi uopste. pogledam isparivac ima plava neka kockica na njemu i dve stopice. na jednoj je minus a druga je plus slobodna. ima neko crno gumence na tom plavom delu njega kad pritisnem auto pocne da prima gas. zvao sam jednog maistora pitao ga kaze mi da spojim taj plus s tog plavog dela s kablom na ventilu koje ide na osigurac. i onda ce se raditi kako treba. pa sam odlucio da pitam i ovde da ne bi sta sjebao ili zapalio instalaciju ili sta znam :D ima neko da mi pomogne kako da spojim sve to da auto radi lepo. hvala unapred

Link to post
Share on other sites

na starom isparivacu nema nista, samo voda dovedena i ima vakum neki neko crevce ide na usisnu granu i to je to :D hvala na savetu pokusacu i to sutra da spojim. danas sam opet skidao kompletnu tablu da menjam mali hladnjak i kuciste sam morao zameniti svasta nesto al zavrsio sam :D sutra nastavljam :) hvala na pomoci

Link to post
Share on other sites

postavim ponovo isparivac lovato spojim tu zicu sa ventila ovamo na isparivac na plus i kad dam kontakt cuje se nesto u isparivacu kako sisti ali nema sanse da upali auto. posle 2 ili 3 pokusaja mi crkao osigurac gde je stavljena ta zica s ventila. msm iz osiguraca ide u ventil i ja sam samo prespojio da ide i na isparivac. nista od toga izgleda da cu morati drugi da kupim. ili naci nekog strucnijeg od mene :D

Link to post
Share on other sites

postavim ponovo isparivac lovato spojim tu zicu sa ventila ovamo na isparivac na plus i kad dam kontakt cuje se nesto u isparivacu kako sisti ali nema sanse da upali auto. posle 2 ili 3 pokusaja mi crkao osigurac gde je stavljena ta zica s ventila. msm iz osiguraca ide u ventil i ja sam samo prespojio da ide i na isparivac. nista od toga izgleda da cu morati drugi da kupim. ili naci nekog strucnijeg od mene :D

Daj neku sliku bice svima lakse.

Link to post
Share on other sites

ovako da pojasnim :) a bice i slike sutra... na ventilu imaju plus i minus, plus ide sa stopice ventila na osigurac redni broj 5-6 ne znam tacno osigurac je bio od 10 ampera, e s te zice negde sa sredine sam skinuo izolaciju uzeo drugi kabal spojio i odveo na isparivac na plus, sve to lepo izolirao ponovo, na vetilu masa je zakacena za solju od amortizera to je i ne bitno, na isparivacu dakle ostaje minus samo, on je spojen na isparivac znaci iz stopice ide kabal i ide na isparivac, kad sam to sve spojio i pokusao da upalim cim sam dao kontakt cuo sam plin kako sisti i cini mi se kao da izlazi tamo na zracni filter, a ono crno dugmence se zalepilo na dno dole do kraja uslo. verglao tako par puta i nista, kasper imas pravo osetio sam da je i isparivac hladan kao i cevi bio je plin odvrnut. ali desava se sledeci problem da na boci ne mogu vise da zavrnem onaj ventil, zavrnuo sam ga i pokusao da odvrnem odvrnem ga i onaj sarafic ispadne skroz iz lezista. tako da sad pojma nemam vise sta da radim. da ne zamaram ni vas ni sebe otjeracu to kod nekog ko radi i nek napravi kako treba. a ubacicu slike cisto da vidite kako izgleda taj plin kod mene :D to je smesno ali nisam ga ja postavljao :D

Link to post
Share on other sites

Ako je isparivac sa slike u pitanju (fb) onda ti taj + sa njega treba da dobija struju samo kada u kabini pritisnjes crveno dugme na prekidacu za plin, tim pustas plin u sistem da lakse upali.

Link to post
Share on other sites

Brate ti kad stavis + na isparivac ti mu nekontrolisano pustas plin u usis i presisa i nece da upali posto kontam da je to vakumski. To ostavis slobodno kad vec nemas prekidac,nego ti proveri dal si povezao vakum na isparivac...?

Link to post
Share on other sites