Recommended Posts

Pozdrav drugari, danas tacno nedelju dana od kako sam kupio ovaj auto, i po svemu sudeci izdaje me alternator. Evo snimak sa testom nr.9 , naime jednom je otisla voltaza do 13,9 , ali na kratko i sad je non stop ovako.

Link to post
Share on other sites

iz boce od serva curilo ulje spalilo rotor vremenom ne odjednom naravno situacija je kupuj drugi alternator imam isti problem na e46 320i

Link to post
Share on other sites

Verovatno je do alternatora.

Leone jesi li ti zdrav????Prosto sam se uplasio tvoje nedovrsene konstatacije a da nisi iz rukava izbacio cuveno"imam ja" :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

Leone jesi li ti zdrav????Prosto sam se uplasio tvoje nedovrsene konstatacije a da nisi iz rukava izbacio cuveno"imam ja" :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Imam, pa sta? Covek nije napisao pa da ce da kupi. Kada napise ponudicu mu i ne vidim nista lose u tome.

Link to post
Share on other sites

Sutra uzimam drugi. Zvao sam majstora i ispricao sta se desava i potvrdio je. Jel pase od e46 330d? Nasao sam za 130 evra plus 40 evra za ruke. Bas me maler strefio i to nakon nedelju dana. :(

Link to post
Share on other sites

Imam, pa sta? Covek nije napisao pa da ce da kupi. Kada napise ponudicu mu i ne vidim nista lose u tome.

Na mestu voljno......Opusteno samo i treba da ponudis...ipak su vama u vojsci male plate...u potpunosti te podrzavam u dopuni kucnog budzeta....samo napred :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Slusaj ti Sremac,nemoj da zajebavas....Od svih BMW fanova Fabri i Leon su mi najveca inspiracija u zivotu

Kad sam raspolozen i sretan preterano-ja odem na fejs i procitam Fabrijeve zalopojke i onda dodjem u iskusenje da sebi prekratim zivot zbog takvih tuznih(cuj tuznih)zalosnih statusa.......

Takodje kad mi krene niz brdo i kad navucem sebi omcu oko vrata....u poslednji cas se ulogujem na forum ,nadjem Leonove postove i savete-konstatacije ....prekinem se od smeha ....skinem omcu i shvatim kolko zivot moze biti komican......samo treba znati gde traziti komediju.........

Kad Leon ovo procita nadam se da cu biti pozvan na zajednicko skakanje padobranom pa da posle kao iskusan padobranac drzim ostalima casove......cisto da i ja dopunim budzet..... :lol:

Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu smo ustanovili da je i jos neka dodatna pumpa u kvaru. Auto je verglao, ali nije dobijao gorivo. I dosao je covek iz ÖMTC-a , savio se i cuknuo par puta u pumpu koja se nalazi ispod karoserije ,ispod vozacevog sedista i auto je upalio odmah. Alternator je definitivno otisao. E sad za ovu pumpu sam u dilemi ima ih duze i krace koliko sam ja primetio.

Jel pase ovako nesto?

http://www.ebay.at/itm/Kraftstoffpumpe-Benzinpumpe-BMW-5er-E39-5er-520d-525d-530d-Touring-4-bar-/321262322543?pt=DE_Autoteile&hash=item4accba036f

Link to post
Share on other sites

linearna pumpa je to sto ti pravi problem

trenutno resenje je da raskacis dzek koji je uboden na filter nafte,tako mozes da se provuces ako te negde ostavi i jos dan-dva dok se nesnadjes za drugu

moja preporuka da kupis novu,jer za polovne sibaju po usima,a nemas pojma kad ce i ona da stane

ako te zanima javi se,mogu da vidim sa drugarom koji je meni nabavio novu,koja je sada cena,uglavnom jeftinije je nego sto traze za polovne,tako je bilo u mom slucaju

Link to post
Share on other sites

Evo gore ima link do oglasa gde se prodaje pumpa. E sad ima neka kraca i duza. Jel svejedno ili kako? Delove ne mogu da uzimam i Srbije jer sam u Austriji.

Pozz

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Drugari opet imam problem. Zamenjen je alternator i pumpa za gorivo. Alternator je Valeo od 150A , remontovan. Ovih dana je temperatura bila u plusu i nisam imao nikakvih problema , auto je palio iz prve. Medjutim od juce je i ovde minus tako da mi se jutros desilo da sam morao da ga grejem par puta da bi auto mogao da upali, ali je upalio. I kad sam trebao da krenem s posla danas , nije hteo iz prve da upali , i ja probam jos 2-3 puta kad ono prc , ode akumulator. Ispraznio se. Ovi problemi sa paljenjem su bili i pre nego sto mi je crkao prosli alternator , ali sam ja mislio da je verovatno mozda problem u grejacima.

Imam par pitanja.

Jel ima veze ako je akumulator slabiji ,sa grejacima i losim paljenjem?

I kako da proverim da li je doslo vreme za zamenu akumulatora.

Samo da napomenem da na tabli mi pokazuje napon od oko 11.3-5v kad je auto ugasen. A u toku voznje varira i ide do 13,5-6v.

Link to post
Share on other sites

Da je los akumulator na verglanju bi pao ispod 7v,to sto drzi na 8,5 je ok,naravno ako ti je merenje ispravno.Odnesi ga u servis da ga provere pre nego sto ga izvadis i kupis novi,i vidis da u stvari nije do njega.

Link to post
Share on other sites

Danas sam se cuo sa prethodnim vlasnikom i pitao sam ga koliko je star akumulator. Dobio sam odgovor da je star 8,5 godina tako da je najverovatnije do njega.

Link to post
Share on other sites