Recommended Posts

znaci od 28 novembra tj 20 dana suzavas mogucnosti sta je kvar? Pa mogu ti reci kvar je 100 EURA pa sad sta kod izaberes ili alternator ili nov akomulator od 100 ampera.

Link to post
Share on other sites

@bokibmw: Pise u postu #18 da je zamenjen alternator, ali da sad imam problema sa akumulatorom. Novi je vec narucen, ocekujem da mi stigne u toku sledece nedelje, ako me ne budu zajebali ovi katolicki praznici sto idu sledece nedelje. Narucio sam Varta G3 BlueDynamic 95Ah 800A. Nasao sam ga na ebayu skoro duplo jeftinije nego sto ga ima u jednom poznatom autoservisu ovde. Nadam se da je dobra kupovina.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nije mi jasno zasto nisi ovde kupio?

Zato sto sam u Austriji. Danas je stigao konacno taj akumulator, ali poludecu, opet problem. Auto je stajao oko 20tak dana i odmah je upalio ali mi krenuo dim iz alternatora. Gledao sam dok radi uz pomoc lampe i video da se unutra nesto malo uzarilo i izlazi dim iz alternatora. A menjan je , nije bio nov, ali je bio remontovan i izgledao je kao nov. :( :( :(

Link to post
Share on other sites

mozda ti curi ulje iz posude za servo,stoji tacno iznad alternatora

Bas je to u pitanju. I opet je crkao alternator, posle minut pocne da dimi, i uopste ne puni akmuluator. Ne moze da predje 12v dok je upaljen, a danas stavljen novi akumulator. Necu moci ni do majstora da ga oteram jer se bas dimi, morace slep sluzba. Al sam neke kurate srece.

Link to post
Share on other sites