Recommended Posts

Ljudi imam problem sa strujom vec neko vreme, da ne duzim puno, kapiram da mi vuce struju negde ali imam cudan problem. Uspem da upalim auto (bez problema) ali lampica akumulatora trepce. Ugasim auto, pa ga opet upalim i opet isto... fora je sto cim stavim kablove na sekund dok je upaljen auto (i dok trepce lampica za akumulator) odmah se ista ugasi i auto normalno radi i alternator puni akumulator.. i jako cesto kad mi trepce lampica mogu vise puta da upalim i ugasim auto pa kapiram da akumulator ima snage ali mi nije jasno zasto alternator nece da puni dok ne dobije malo struje sa drugog akumulatora.

Link to post
Share on other sites

Servisirao sam ga vec i bio sam opet kod tog elektricara stoga je radio i on nije mogao da njadje problem, kao sve puni kako treba... nije iskljuceno doduse da je elektricar "los" posto se ja u struju razumem kao marica u kriv k****

Link to post
Share on other sites

Ok, a zasto pocne da puni normalno tj. prestane da trepce lampica kada na bukvalno sekund bude spojen sa drugim akumulatorom preko kablova? Ne znam kako to moze da utice na punjenje alternatora, ako je to problem naravno.

Link to post
Share on other sites

Pa vec sam nenjao sve to... znaci u principu alternator je? Necu nista da menjam, uzecu negde drugi polovan... zaista vise sa ovim ne zelim da petljam, zivce mi je pojeo...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ako moze pomoc u vezi anlasera, u pitanju je skuter 50 ccm. Imam sledeći problem, zamenio sam četkice na anlaseru i kupio novi akumulator 12v 4ah 20A (veci ne moze da stane, skuter je kinez, a masina Piaggio Free), i motor vergla ali nece da upali. Kada povezem akumulator od kola upali, da li je akumulator preslab ili je moguće da četkice nisu adekvatne?

Link to post
Share on other sites