Povremeno gubi snagu i nece da prima gas


Recommended Posts

Ovaj probelm mi se desio prvi put pre 2 godine i od tad jos mozda 2-3 puta, a u zadnje vreme je cesto poceo da se desava. Dakle u toku voznje se desi da auto jednostavno nece da prima gas, ne reaguje koliko god stiskao do kraja, npr ako vozim u 4-u brzinu 60-70 i hocu da ubrzam i da ga promenim u 5-u on nece da primi gas, kao da ne reaguje uopste, da ne kazem da ga gazenje papucice maltene blokira. Dakle nije to da sporo ubrzava, nego ne prima, ja stisnem do kraja-nista, i onda dok pustam pedalu pre nego da skroz sklonim nogu nekih 1-2 cm do kraja on kao malo primi gas, ja ga onda opet zgazim skroz on nista, ne reaguje, to tako traje jedno kilometar voznje i onda proradi. Karakteristicno je da recimo kad je sve ok sa autom, i kad krenem tako iz nize brzine da menjam u visu pa zgazim papucicu ona kazaljka za trenutnu potrosnju uvek skoci naravno skroz u desno, a kad se to desi da ne prima gas kazaljka stane na 10 i ne skace u desno iako je papucica nagazena do kraja. Ova pojava nije vezana sa brojem obrtaja, znaci desava se i na 1500... 1700... nekad se desi i kad ga razvlacim iz trece pa oko 2500 i tu zakuca, stane i nece da razvuce jos da bi ga promenio u cetvrtu... I mozda je slucajno ali to mi se ddesilo pre 2 godine u zimu, prosle godine jednom-dva puta takodje je bila zima i evo sad pocinje opet od kad je ovo malo hladnije vreme... Opet kazem mozda je slucajno jer ovo su smesne temperature da bi uticale na nesto... Svakako cu ga terati na dijagnostiku samo ne znam da li ce se videti problem obzirom da se to desava samo ponekad a ne stalno? Recimo na putu od 35km koji prelazim svaki dan za posao desi se jednom ili 2 puta u trajanju od mozda 200-300 metara. Dok ne oteram auto u servis voleo bih i da ovde malo prodiskutujemo, da se pripremim i otprilike mozda steknem predstavu sta sve moze da bude...

Link to post
Share on other sites

Drugar je na Pezou 307 imao slica prebolem,neki put doda gas i nece da predje preko 2000 obrtaja,ugasi auto i upali ponovo i sve normalno radi..otera kod majstora i kaze pumpa visokog pritiska!!

Link to post
Share on other sites